18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marksizm kulturowy w 1 kl. liceum

maksym_gorki • 2017-04-25, 19:36

"Lekcja WOSu, temat: Przejawy nietolerancji, 1. klasa liceum, podręcznik Operonu.
Dowiadujemy się czegoś bardzo ciekawego. Otóż komentarz o treści: "Bezrobotni są sobie sami winni. To darmozjady, żerujące na państwie opiekuńczym." jest trzecim, najwyższym poziomem dyskryminacji (jawnym uprzedzeniem)."
Facebook

Insaner

2017-04-26, 00:13
Tassadar napisał/a:

Jawne uprzedzenie... Dla mnie nie ma sytuacji, że można nie mieć pracy. Można mieć pracę ch*jową, ale jej nie mieć w teraźniejszej rzeczywistości jest praktycznie awykonalne. Więc to są pie**olone nieroby, dobrze jest napisane, kolor zły. A są w podręczniku jakieś legendy, ala przejaw myślenia?



Nie generalizowałbym. Najczęściej jest tak jak piszesz, ale są też bezrobotni z przyczyn losowych np. różnych chorób które uniemożliwiają jakąkolwiek pracę za którą można przeżyć, ale dla ZUSu to jeszcze nie tragedia i nie ma sensu takiej osobie wypłacać renty.

W............R.

2017-04-26, 00:37
Ja tam znam regułę 34 :)

zbijok

2017-04-26, 03:22
@Insaner, z tym masz rację, ale wydaje mi się że są to odosobnione przypadki, większość bezrobotnych zamiast iść do roboty woli zatankować pod nocnym, zaszczać się a następnego dnia pójść do MOPSu po pieniądze, ba, im nawet więcej do szczęścia nie potrzeba.

thewhitestar

2017-04-26, 06:04
Bezrobotni są sobie sami winni. To darmozjady, żerujący na państwie opiekuńczym.

Don_Luca

2017-04-26, 07:53
Prawda jest taka, że kto chce pracować- pracuje. W mojej okolicy zaczyna brakować ludzi do pracy.
Ci co nie chcą, wychodzą pewnie z założenia, że po co ma zapier*alać gdzie na taśmie za 1500zl na ręke, z tego oddac jeszcze 200 na dojazd, czy cos, jak może leżeć brzuchem do góry za 800zl. Czy ile tego zasiłku dają. Jeszcze dzieci narobi, 500+ wpadnie.
A więc bezrobotni to darmozjady, żerujący na państwie opiekuńczym.

Pierdolewszystko

2017-04-26, 09:04
Stwierdzenie "Bezrobotni są sami sobie winni" jest nieprawdziwe. Winne jest Państwo, które narzędziem płacy minimalnej DELEGALIZUJE miejsca pracy, w których mogliby się zatrudnić.

zomos

2017-04-26, 10:21
Przez 3 miesiące 800 zł zasiłku potem 600 przez kolejne 3 miesiące po pół roku chyba tylko do mopsu można iść... wiem byłem, wyj***li cały mój zespół swego czasu i nasza nowa spółka nam nie poszła trzeba było szukać pracy to poszedłem do UPu jak dają kase... 800zł to na wsi są jakieś pieniądze w mieście mieszkanie + rachunki i zasiłku niema. Takie są realia Polskie. Trzeba i tak czy siak oszczędzać.

Uechtacz

2017-04-26, 15:19
Gdy ja chodziłem do szkoły, to w ogóle nie było bezrobotnych tylko "niebieskie ptaki".

BrianGriffin

2017-04-26, 21:07
pie**olewszystko napisał/a:

Stwierdzenie "Bezrobotni są sami sobie winni" jest nieprawdziwe. Winne jest Państwo, które narzędziem płacy minimalnej DELEGALIZUJE miejsca pracy, w których mogliby się zatrudnić.



No i co z tego? Szara strefa ma sie bardzo dobrze. ;-)