18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marcus don't do it!

~Velture • 2017-11-19, 09:44
No k***a Marcus... Nie popisałeś się umiejętnością patrzenia w lusterka...


Kapsel_21

2017-11-19, 19:04
Że niby co? zatrzymują go za to, że ostro ruszył spod świateł? A od kiedy to jest zabronione? Jeśli nie przekroczył prędkości to nie widzę przewinienia a nawet jeśli zdążył ja przekroczyć to i tak na pewno tego nie zdążyli zmierzyć.

tranzystor

2017-11-19, 19:13
Kapsel_21 napisał/a:

Że niby co? zatrzymują go za to, że ostro ruszył spod świateł? A od kiedy to jest zabronione? Jeśli nie przekroczył prędkości to nie widzę przewinienia a nawet jeśli zdążył ja przekroczyć to i tak na pewno tego nie zdążyli zmierzyć.





Zatrzymują go do rutynowej kontroli, bo się nawinął. A co zrobią, to inna sprawa. To nie Polska, gdzie każdy ma prawa i policja ch*ja może.

~Velture

2017-11-19, 19:54
Kapsel_21 napisał/a:

Że niby co? zatrzymują go za to, że ostro ruszył spod świateł? A od kiedy to jest zabronione? Jeśli nie przekroczył prędkości to nie widzę przewinienia a nawet jeśli zdążył ja przekroczyć to i tak na pewno tego nie zdążyli zmierzyć.


Nie jest zabronione. Co nie zmienia faktu, że ci dojebią kontrolę a jak się będziesz stawiał to powiedzą, że podejrzewali żeś naj***ny był i ci k***a sprawdzą każdą pie**oloną żarówkę i bieżnik w oponach.

Siberian_Meat_Grinder

2017-11-19, 20:23
Velture napisał/a:

ie jest zabronione. Co nie zmienia faktu, że ci dojebią kontrolę a jak się będziesz stawiał to powiedzą, że podejrzewali żeś naj***ny był i ci k***a sprawdzą każdą pie**oloną żarówkę i bieżnik w oponach.



w Polsce coś takiego można bez problemu podpiąć pod art. 86§1 KW (20-500 + 6 pkt) - stworzenie innego niż kolizja drogowa zagrożenia w ruchu drogowym. Mało tego - jak zauważyli na przykład delikatny uślizg kół przy ruszaniu, to dojdzie art. 97 KW w zw. z art. 19 PRD - jazda z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem (20-300 + 0 pkt). No i ciekawe czy auto przeszłoby badanie urządzeniem do pomiaru hałasu - raczej w to wątpię, więc kwit z art. 97 KW w zw. 66 PRD (20-500 + 0 pkt), zatrzymany dowód rejestracyjny i zakaz dalszej jazdy (laweta)

Andrus95

2017-11-19, 23:31
Ostatnio z miech temu stary bus ruszył za mną, bo przez wioskę za szybko przeleciałem. Jechali za mną z 10km gdzie jechałem około 100km/h, nastepnie światła na wjeździe do miasta.. nie zatrzymali mnie wcześniej, a dopiero po ruszeniu na światłach "dość szybko". Przekonany byłem, że nie mają wideorejestratora. Oczywiście koguty i sprawdzanie wszystkiego, oczywiście nic nie znaleźli i pojechałem, ale straciłem prawie 30 min.
1) dlaczego tak szybko jechałem, że mnie gonili 160km/h? powiedziałem, że nie przekraczałem nawet 100km/h. Podobne pytanie przy ograniczeniu 50km/h, gdzie mialem może troszkę więcej. :) ale jak zapytał to powiedziałem, że nie prawda i że jechałem 50.
2) dlaczego ściąłem zakręt, tzn zjechałem na przeciwny pas przed ostrym zakrętem? powiedziałem, że zobaczyłem w rowie sarnę, często w lesie tak tam jest :P
3) dlaczego z nimi się ścigam? nie ścigam się, po prostu przyzwyczaiłem się we Wrocławiu szybko ruszać na światłach (sytuacją miała miejsce w mniejszym o wiele mieście).

Zatem, w Polsce jak dowodu nie mają, a sam się do niczego nie przyznasz, no to nic nie mogą... :) Pozdrawiam :) Ciekawe jak mogli bez sygnalizacji ani dźwiękowej ani świetlnej po 160km/h jechać sobie, żeby mnie dogonić, a potem w okolicach 100.. hm..

CoJaTamKurwaWiem

2017-11-20, 02:57
Andrus95 napisał/a:

Ostatnio z miech temu stary bus ruszył za mną, bo przez wioskę za szybko przeleciałem. Jechali za mną z 10km gdzie jechałem około 100km/h, nastepnie światła na wjeździe do miasta.. nie zatrzymali mnie wcześniej, a dopiero po ruszeniu na światłach "dość szybko". Przekonany byłem, że nie mają wideorejestratora. Oczywiście koguty i sprawdzanie wszystkiego, oczywiście nic nie znaleźli i pojechałem, ale straciłem prawie 30 min.
1) dlaczego tak szybko jechałem, że mnie gonili 160km/h? powiedziałem, że nie przekraczałem nawet 100km/h. Podobne pytanie przy ograniczeniu 50km/h, gdzie mialem może troszkę więcej. :) ale jak zapytał to powiedziałem, że nie prawda i że jechałem 50.
2) dlaczego ściąłem zakręt, tzn zjechałem na przeciwny pas przed ostrym zakrętem? powiedziałem, że zobaczyłem w rowie sarnę, często w lesie tak tam jest :P
3) dlaczego z nimi się ścigam? nie ścigam się, po prostu przyzwyczaiłem się we Wrocławiu szybko ruszać na światłach (sytuacją miała miejsce w mniejszym o wiele mieście).

Zatem, w Polsce jak dowodu nie mają, a sam się do niczego nie przyznasz, no to nic nie mogą... :) Pozdrawiam :) Ciekawe jak mogli bez sygnalizacji ani dźwiękowej ani świetlnej po 160km/h jechać sobie, żeby mnie dogonić, a potem w okolicach 100.. hm..



Stary... wzruszyla mnie woja historia....


~Velture

2017-11-20, 05:33
Andrus95 napisał/a:

Ostatnio z miech temu stary bus ruszył za mną, bo przez wioskę za szybko przeleciałem. Jechali za mną z 10km gdzie jechałem około 100km/h, nastepnie światła na wjeździe do miasta.. nie zatrzymali mnie wcześniej, a dopiero po ruszeniu na światłach "dość szybko". Przekonany byłem, że nie mają wideorejestratora. Oczywiście koguty i sprawdzanie wszystkiego, oczywiście nic nie znaleźli i pojechałem, ale straciłem prawie 30 min.
1) dlaczego tak szybko jechałem, że mnie gonili 160km/h? powiedziałem, że nie przekraczałem nawet 100km/h. Podobne pytanie przy ograniczeniu 50km/h, gdzie mialem może troszkę więcej. :) ale jak zapytał to powiedziałem, że nie prawda i że jechałem 50.
2) dlaczego ściąłem zakręt, tzn zjechałem na przeciwny pas przed ostrym zakrętem? powiedziałem, że zobaczyłem w rowie sarnę, często w lesie tak tam jest :P
3) dlaczego z nimi się ścigam? nie ścigam się, po prostu przyzwyczaiłem się we Wrocławiu szybko ruszać na światłach (sytuacją miała miejsce w mniejszym o wiele mieście).

Zatem, w Polsce jak dowodu nie mają, a sam się do niczego nie przyznasz, no to nic nie mogą... :) Pozdrawiam :) Ciekawe jak mogli bez sygnalizacji ani dźwiękowej ani świetlnej po 160km/h jechać sobie, żeby mnie dogonić, a potem w okolicach 100.. hm..


Ale ty masz twardą psychikę! Widać, że człowiek z miasta jesteś.
Na końcu nazwiska nie masz S pewnie.

Siberian_Meat_Grinder

2017-11-20, 08:49
Andrus95 napisał/a:

2) dlaczego ściąłem zakręt, tzn zjechałem na przeciwny pas przed ostrym zakrętem? powiedziałem, że zobaczyłem w rowie sarnę, często w lesie tak tam jest



co nie zmienia faktu, że powinieneś otrzymać mandat za:

1) jeżeli mogłeś w tym miejscu zmienić pas ruchu i to zrobiłeś - wysoce prawdopodobne że "ścinając" zakręt nie sygnalizowałeś manewru zmiany kierunku jazdy albo zmiany pasa ruchu (20-500 + 2 pkt) art. 97KW w zw. z art. 22 PRD
1') jeżeli mogłeś w tym miejscu zmienić pas ruchu, ale tego nie zrobiłeś całym pojazdem wjeżdżając jedynie jego częścią na inny pas - zajmowanie więcej niż jednego, wyznaczonego na jezdni, pasa ruchu - 150 + 0 pkt art. 97KW w zw. z 16 PRD

2) zmieniłeś pas, a nie mogłeś w tym miejscu go zmienić (znaki z grupy "P") - znak P-4 (podwójna ciągła) 200 + 5 pkt, znak P-3 (jednostronnie przekraczalna) 200 + 1 pkt. (art. 92§1 w zw. z §86 ust. 5 i 4 ZSD)

3) dodatkowo - jak w moim poprzednim poście - zawsze mogłeś swoimi manewrami stworzyć inne niż kolizja drogowa zagrożenie w ruchu drogowym (20-500 + 6 pkt) art 86§1 KW.

A że mogła być tam sarna? Osobiście bym Ci powiedział, że trzeba było jechać wolniej z prędkością umożliwiającą reakcję przed ewentualnym wtargnięciem zwierzyny (taka prędkość nie jest określona - uderzyłeś? Znaczy jechałeś za szybko w świetle prawa), a nie wjeżdżać na przeciwległy pas ruchu i ryzykować zdarzenie drogowe z pojazdem jadącym z naprzeciwka.

Nie przyjąłbyś mandatu? Wniosek o ukaranie do sądu, wyrok nakazowy i otrzymasz pismo o swojej winie. Będziesz mógł dopiero wtedy się odwołać i udowadniać swoją niewinność, co w świetle dowodów będzie skazane na porażkę.


Andrus95 napisał/a:

Zatem, w Polsce jak dowodu nie mają, a sam się do niczego nie przyznasz, no to nic nie mogą...



no niemożliwe - czy Ty właśnie powiedziałeś, że Policja w Polsce działa jak trzeba i zgodnie z prawem?

~Velture

2017-11-20, 09:22
Siberian_Meat_Grinder,
Takie pytanko na szybko - czy ty robisz w drogówce, że tak tymi przepisami napie**alasz? :krejzi:

Siberian_Meat_Grinder

2017-11-20, 16:40
@up:

heh nie, nie pracuję w drogówce - ale całkiem nieźle orientuję się w przepisach ruchu drogowego i znam realia panujące w naszym kraju. Po prostu mam hobby w poznawaniu "co mogę a czego nie mogę" i znam zastosowanie przepisów prawa w praktyce.