18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Manewry Niedźwiedź22

~tedwaha • 2022-09-23, 11:50
Cytat:

Niedźwiedź-22 to największe w tym roku ćwiczenie 18. Dywizji Zmechanizowanej. W ćwiczeniu biorą udział wszystkie jednostki wojskowe podległe Żelaznej Dywizji oraz pododdziały wojsk sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.



Może nie sadystyczne ale zajebiste promo rozpoczętych właśnie manewrów


glesner1910

2022-09-24, 08:08
Indywidualista napisał/a:

Mam nadzieję że tym razem Polacy nie będą walczyć za innych, i nie zostaną wepchnięci do wojny, już k***a nie raz zostaliśmy wyj***ni. Oby dowództwo znowu nie było pionkiem w rękach innych.




już zostaliśmy wepchnięci do wojny przez pisowskie i ukrainskie ścierwo

TheAvatar322

2022-09-25, 17:09
Indywidualista napisał/a:

Mam nadzieję że tym razem Polacy nie będą walczyć za innych, i nie zostaną wepchnięci do wojny, już k***a nie raz zostaliśmy wyj***ni. Oby dowództwo znowu nie było pionkiem w rękach innych.



Nie chce mi sie czytać o czym dyskutowałeś z innymi, więc Ci tylko krótko odpowiem dlaczego się mylisz.

1. Udział naszych na bliskim wschodzie pozwolił znacznie zbliżyć nam się do Zachodu a zwłaszcza do amerykanów. Ułatwiło to późniejsze negocjacje, stawiało nas w lepszej sytuacji na arenie międzynarodowej.

2. Żołnierze, dowódcy, sanitariusze, logistycy, wszyscy nabierali tam do pewnego stopnia (w końcu mowa o wojnie z turbanami a nie z silnym krajem) doświadczenia bojowego. Dzięki temu przynajmniej część naszych chłopaków dzisiaj idąc na wojnę miałaby jakiekolwiek doświadczenie, a nie tyle co nauczą się na poligonie czy na sali wykładowej.

3. Znacznie lepiej bić się na czyimś terenie niż niszczyć wojną swój. Jeśli przyjdzie nam wybierać albo trzepać ruskich u siebie labo na ukrainie, z dwojga złego wolę druga opcję.

4. Na bliski wschód żaden z naszych nie szedł pod przymusem, mogli zostać w kraju jeśli chcieli.