18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Man behind the sun - Sceny tortur

Goger • 2014-02-04, 08:50
Sceny z filmu Man behind the sun, który został oparty na wydarzeniach związanych z oddziałem 731, więcej informacji tutaj.


można przewinąć do 4:00.


tutaj od 1:30
Cały film można oglądnąć na YT

MRseqel

2014-02-04, 10:50
polecam "Philosophy of a Knife" jeden z najbrutalniejszych jakie widziałem i opowiadający o oddziale 731

Jest na youtube w 2 częściach. Nie daję linku bo znów dostanę ostrzeżenie że harda zarzucam :P

crossdressphyxia

2014-02-04, 14:08
Na tym ostatnim kawałku to on się zesrał czy co? :-/

sowacz

2014-02-04, 14:56
Podjarał mnie ten temat, zacząłem trochę grzebać.
Oglądnąłem na film na YT (dzięki za link w którymś spokrewnionym temacie: https://www.youtube.com/watch?v=_jrifmpz7LA#t=6220).

Ciekawostki skopiowane z filmweb:

-Do sceny, w której dziesiątki wygłodniałych szczurów pożerają żywego kota, użyto prawdziwych zwierząt.

-Do sceny autopsji użyto zwłok prawdziwego chińskiego dziecka.

-Młoda kobieta, która zagrała w scenie obdzierania rąk ze skóry, to siostrzenica reżysera. Scenę spreparowano w ten sposób, że trzymała ona w rękach prawdziwe ludzkie kończyny, które poddano zamrożeniu i zdarto z nich skórę.

-Budżet filmu wynosił tylko 200,000 dolarów. Stąd większość aktorów stanowili bardzo nisko opłacani tubylcy z północnych Chin, z tego względu również reżyser nie miał dostępu do wymyślnych efektów specjalnych i musiał używać prawdziwych zwłok w niektórych scenach.


Tutaj znów z IMDB:
The film is extremely controversial for its use of what Mou claims to be actual autopsy footage of a young boy and also for a scene in which a live cat appears to be thrown into a room to be eaten alive by hundreds of frenzied rats.[8] In a scene later in the movie, live rats were set on fire, which drew criticism for its cruelty in many countries. However, in an interview made in 2010 in the US (can be found in YouTube), Mou stated that the cat was tired after partic**ation in the movie and the cat got 2 fish as a reward. The cat was made wet with honey and the rats were licking and eating the honey only.
(przepraszam nie mam czasu na tłumaczenie).

Mam mieszane uczucia odnośnie sceny z kotem. Dziwi mnie jednak, że film zakazany jest jedynie w finlandii, jest bardziej drastyczny niż taki Cannibal Hollocaust. Całkiem porąbane, że do kręcenia scen używano prawdziwych zwłok czy też kończyn.
Co o tym myślicie?

Goger

2014-02-04, 16:21
Pewnie zgnije w poczekalni, bo moderatorzy wolą wrzucać śmieszne obrazki, albo gry z kotkiem ;)

Pszszemek

2014-02-04, 17:04
Sowacz@ Jakim cudem używali prawdziwych zwłok Oo

sowacz

2014-02-04, 22:47
Pszszemek napisał/a:

Sowacz@ Jakim cudem używali prawdziwych zwłok Oo



Opieram się jedynie na informacjach z portali filmowych

Imdb:
There was no special effects industry in China when this film was made so many of the special effects in the film were done with real cadavers which director Tun Fei Mou was able to obtain through connections of his. The frostbite experiment victim's arms were real corpse arms and the child's body was a real cadaver. Mou waited for a whole month to find a body the same size as the child playing the role. He was almost ready to give up when the local police called him telling him that a child had been killed in an accident. He got permission from the parents and filmed the child's autopsy, dressing the coroners up like WWII-era Japanese doctors. The close ups of the child's organs being removed were done by dissecting a pig.

Filmweb:
Do sceny autopsji użyto zwłok prawdziwego chińskiego dziecka.

~Faper Noster

2014-02-06, 18:47
Jak to dobrze że są napisy, tak to bym nic nie zrozumiał