18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Majątek Kulczyka

WhiteBaran • 2015-07-29, 13:19
Gdyby szacowany na 15 mld zł majątek Kulczyka podzielić równo pomiędzy wszystkich Polaków, każdy dostałby...

spoiler

HrabiaCzarneWiadro

2015-07-29, 15:17
voidinfinity napisał/a:



Tata komuch, synek (Jan) komuch. Obaj ustawili się na majątku państwowym - a wy go k***a za billa gatesa macie :krejzi:



Bill Gates mówił coś o ordynarnej depopulacji ostatnio, więc słusznie - fasada miła, pod spodem, jak mawiają francuzi, le Burdel.

mucha86

2015-07-29, 15:18
@Miles87
dowiedz się jak wyglądała sprzedaż TP S.A. z udziałem kulczyka.

Lololoney

2015-07-29, 15:19
voidinfinity napisał/a:

Tata komuch, synek (Jan) komuch. Obaj ustawili się na majątku państwowym - a wy go k***a za billa gatesa macie :krejzi:


Szczerze? Nie mam do nich o to żalu...
"Kto kombinuje, ten żyje" - Niestety w naszym kraju zawsze było tak, że dorobić się poważnego majątku można tylko kombinując/oszukując, lub kradnąc... Trzeba być niebywale upartym, by dorabiać się w sposób legalny, bo niewielu jest w stanie po kilkukrotnym zgnojeniu przez państwo, nadal w to brnąć... Nie mówię, że się nie da, ale gdy zestawimy sobie zyski ze stratami, to rzadko jest to satysfakcjonujące, czy nawet opłacalne... Poza tym, znajdź mi kogokolwiek, prowadzącego własny biznes, kto będzie w stanie z ręką na sercu powiedzieć, że zawsze w 100% rozliczał się z państwem jak należy i nigdy nie kombinował czegoś, nawet w najmniejszym stopniu, na lewo...

bleblebator1

2015-07-29, 15:19
@Kaddafi
Wcześniej to się nazywało "Przyszliśmy popełnić Pana samobójstwo".
Teraz "Operacja się udała, ale pacjent zmarł".
Stalin też niektórych starych bolszewików wysłał na operację, która się kończyła śmiercią

ho...........zo

2015-07-29, 15:41
Gdybym był tak bogaty jak on, w ogóle bym nie działał charytatywnie, nikt nie dostałby ode mnie nawet złotówki.

lagoru

2015-07-29, 15:44
@Lololoney Żartujesz prawda ? Chyba nie masz zielonego pojęcia o kim piszesz. Ten człowiek wypompował w latach 90 nielegalnie setki milionów złotych na tzw. "spłatę zagranicznego długu" - największy przekręt w europie wschodniej w tamtych latach - złamano wtedy konstytucję (prywatne firmy nie mogą się zajmować długiem państwowym), a pieniądze przeznaczone na spłatę w większości wyparowały. Pewnie nic o tym nie wiesz tak samo jak 99% debili piszących, że Kulczyk wspaniale się dorobił "a że trochę nielegalnie ? Cóż taki kraj" - gdyby nie tamten przekręt to w chwili obecnej Polska byłaby gospodarczo 5-6 lat do przodu (Tyle pieniędzy wtedy wyparowało !!!).

Rozumiesz nawet co to oznacza ? Gdyby nie ten ch*j to bylibyśmy teraz na poziomie rozwoju infrastrukturalnego (drogi, służba zdrowia itp.) tuż pod Słowenią/Austrią.

voidinfinity

2015-07-29, 16:13
Lololoney napisał/a:


Szczerze? Nie mam do nich o to żalu...



Żal? Tu nie chodzi o żal, tylko żeby nie dać sobie mydlić oczu, że mamy do czynienia z geniuszem biznesu, który zaczynając od pucybuta stał się miliarderem.

Ludzi którzy swoją pracą, pomysłem do czegoś doszli szanuje.

Oszustów, krętaczy i aparatczyków nie szanuje. Facet całe życie żerował na nas wszystkich i nie widzę powodu by się nad nim pochylać.

Lololoney napisał/a:

Poza tym, znajdź mi kogokolwiek, prowadzącego własny biznes, kto będzie w stanie z ręką na sercu powiedzieć, że zawsze w 100% rozliczał się z państwem jak należy i nigdy nie kombinował czegoś, nawet w najmniejszym stopniu, na lewo...



Z punktu widzenia US myślę że taki Kulczyk Holdings jest zdecydowanie bardziej czysty niż większość MŚP. Nie dlatego, że są tacy uczciwi - tylko dlatego że ich to pie**oli. Stać ich rzucić państwo do mordy trochę cebulionów. Nie ma sensu kombinować przy tak dużej operacji - żeby cię byle łajza z kontroli udupiła.

Lololoney

2015-07-29, 16:30
@lagoru
Dobrze wiem co napisałem... Prawda jest taka, że gdyby transformacja została przeprowadzona jak należy, to Polska mogła by być nie za Słowenią i Austrią, ale może nawet zaraz za Niemcami... No właśnie - może i byłaby, takie gdybanie... Nie zwalał bym wszystkiego na Kulczyka, bo to tylko jeden z wielu, po prostu zrobił przekręt na szerszą skalę... Wielu było wałkotoczków w tamtym okresie, i nie mówię nawet o wielkich biznesfrędzlach, ale też zwykłychpanow Mirków i Januszów (nawet nie wiesz, ilu takich mieszka w twoim sąsiedztwie), tylko siedzą cicho, a o ich dokonaniach czasem tylko ktoś wspomni miedzy plotkami... Ale co im teraz zrobisz, co im udowodnisz? Możesz sobie tylko strzępić klawiaturę na internetach, "wrzeszcząc" na tych o których bardziej słychać...

0makumaku

2015-07-29, 17:04
biznes polega na inteligencji, ale i na sprycie. Nie mieć skrupułów to trzecie...Znalazł się w takich czasach, toteż wykorzystał co było możliwe..Był bardziej cwany od innych..Ale ze śmiercią nie siada się do pokera

hideharu

2015-07-29, 17:08
JKM prorok czy co? W tym tygodniu w Angorze było coś o zakupie limuzyn dla NIK, co ciekawe tylko jedno auto w Polsce spełnia wymagania to jest vw passat, i Korwin stwierdził że ponad 20 lat temu był podobny przypadek. Na 100 % nie wiem bo całej kariery nie znam ale Kluska zapracował na swój majątek ciężką pracą, ale go zgnębili ch*je.

ellsworth

2015-07-29, 17:20
qismo1 napisał/a:

@Miles87
Jako oficjalny dealer VW w 1991 bez przetargu sprzedawał auta w pokomunistycznej Polsce.


Jakiego k***a przetargu?? :homer: Prawo zamówień publicznych obowiązuje od 1996r.

Swoją drogą, gdyby nie był taki bogaty, to by pewnie żył, bo by mu operacji nie zrobili.

qismo1

2015-07-29, 17:43
@up

Wiedziałem, że Wikipedia kłamie. Ale teraz toś mnie zaskoczył.

Cytat:

W 1988 Jan Kulczyk został oficjalnym dealerem Volkswagena w Polsce. Pierwszym wielkim interesem Kulczyka w III RP była w 1991 roku dostawa samochodów dla policji i UOP. Kierowane przez Andrzeja Milczanowskiego MSW zamówiło bez otwartego przetargu w firmie Kulczyka 3 tysiące samochodów za 150 milionów złotych.


lagoru

2015-07-29, 17:47
@Lolonoley Chyba nawet nie zrozumiałeś co napisałem - transformacja nie ma z tym nic wspólnego (afery tzw. równości walutowej, okrągły stół itp. były 2 lata wcześniej) więc tego nie mieszaj. Ten człowiek na spółkę z kilkoma osobami z rządu wypompował ok. 1/4 budżetu państwa - czy teraz rozumiesz skalę tego co odj***ł ? Ten człowiek pośrednio zamordował, każdą osobę którą nie było stać na leczenie raka/innych chorób, a nie były refundowane z powodu braków pieniędzy w szpitalach. Ten człowiek zabrał pieniądze na jakiekolwiek reformy mogące przyczynić się do rozwoju kraju na najbliższe kilka lat.

Teraz czaisz różnicę pomiędzy przeciętnym przedsiębiorą który musi łamać prawo by nie zamknąć biznesu po 3 miesiącach (Mirków i Januszów - o których wspominasz też w to wliczam), a szanowym Panem K (oczywiście zbieżność skrótów przypadkowa - tak na wszelki wypadek)?

Pieniądze które wypompował musiał prać przez 10 LAT!!!!!!!!! - dopiero w 2002 został oficjalnie najbogatszą osobą w Polsce.

8michal7

2015-07-29, 19:22
Jakoś tak wszyscy łatwo łykają temat jego śmierci, że ja pie**ole. Miał wh*j kasy. Wcześniej tematy medialne mówiące o zaprzestaniu programu świadków koronnych. Przy kulczyku masa to popierdułka, zasrał się w wydaniu książki o polityce myślicie dlaczego?? nie trzeba szukać tutaj ostrych akcji Pan Kulczyk może jeszcze będzie miał zmartwychwstanie.