18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Magazyn amunicyjny

TheExitest • 2015-12-09, 18:32
Witajcie, natknalem sie na filmik podczas rozmów na temat historii II W.Ś. Po obejrzeniu miałem mieszane uczucia, wyobrażałem sobie załoge takiego czołgu podczas wybuchu magazynu (tak wybuch jest prawidłowym pojęciem bo nastepuje tam seria eksplozji). Załoga taka musiała cierpieć w niewyobrażalny sposób mimo tego że śmierć trwała szybko, choć zapewne najgorzej miał kierowca.


za...........ol

2015-12-09, 18:39
I co w związku z tym?

uzdrowiony1974

2015-12-09, 18:48
Kierowca miał najgorzej, zapewne dlatego że jego śmierć "trwała najszybciej" ;)

cdata

2015-12-10, 00:04
@UP

Jaki fosfor? Toż to zwykły kierowany pocisk przeciwpancerny z głowicą kumulacyjna. Żadna rewolucja. Zwykły pancerz reaktywny broni przed pojedynczą głowicą kumulacyjna.

A to że czołg zapalił się jak zapałka... dostał w magazyn amunicyjny i teraz wszystko się wypala. Załoga zginęła momentalnie , przy kompletnym przebiciu pociskiem kumulacyjnym w odpowiednim miejscu, ciśnienie i temperatura w przedziale załogi rośnie w ułamku sekundy do wielkich wartości.Nawet nie poczuli co ich zabiło.

Obecnie czołgi projektuje się inaczej niż za czasów Centuriona. Masz wiele zabezpieczeń żeby w momencie przebicia pancerza i trafienia w magazyn amunicyjny cała załoga nie ginęła.
Było wiele przykładów już na Sadisticu. Czołg palił się jak pochodnia ale po wypaleniu załoga spokojnie wysiadała i się ewakuowała.

kaiel

2015-12-10, 00:32
miałem podobnie jak mi sie zaworek na szybkowarze zaciął

Dżizas_kurde

2015-12-10, 00:47
śmierć trwała szybko.......
Debil... no debil...>

Jestę ekspertę....


W czołgu po trafieniu pociskiem kumulacyjnym jesteś martwy... zanim go usłyszysz....
Więc pożar w magazynie amunicji powoduje że nie trzeba twojego truchła wyciągać... tylko się je wymiata.

idejakprzecinak

2015-12-10, 09:04
@cdata - z tego co kojarzę to chyba abramsy mają taki system komór czy jakoś tak, który powoduje, ze wybuch amunicji wypala się na zewnątrz czołgu a nie do środka (w sensie, że cała energia jest kierowana na zewnątrz pojazdu). Gdzieś mi się kiedyś obił o oczy filmik z czasów chyba wojny w czechosłowacji. Pokazywana była właśnie załoga czołgu, w którym wyj***ł magazyn amunicji. W sumie same skwarki zostały.


Znalazłem coś takiego ale to inny rodzaj śmierci :P


Siberian_Meat_Grinder

2015-12-10, 09:19
xcroser napisał/a:

Nasze nowe 30 letnie "polskie" Leopardy" też wybuchają tylko że same:) na wskutek zajebistej polskiej amunicji której boją się żołnierze... http://wiadomosci.dzienni...j-amunicji.html Jeden generał zabrania używania jej wcześniej drugi dostaje w łapę i można jej używać



czyli to jednak nie niemiecki Leopard beee, tylko polska amunicja beee? A najlepsze jest to, że polski gówniany pocisk szkolny kosztuje 8 tyś. zł./sztuka - czyli o 2 tys. więcej niż niemiecka BOJOWA. Dodatkowo przy tym gównianym prochu stosowanym w niej konieczna jest prawie dwukrotnie częstsza wymiana luf ... tragedia. Polski, tańszy przemysł zbrojeniowy ... WIĘCEJ polskiego sprzętu dla wojska! A teraz wszyscy wrogowie naszego kraju tylko czekają na wprowadzenie polskich czołgów Concept - w razie wojny polska armia sama się unieszkodliwi :)

korinogaro

2015-12-10, 10:20
Nie ma co się litować nad załogą, jeśli coś przebije pancerz to w środku z ponaddźwiękową prędkością latają kawałki pancerza, głowicy itd. więc szansa na to że ktoś przeżyje samo skuteczne trafienie jest znikoma.

cdata

2015-12-10, 10:35
idejakprzecinak napisał/a:

@cdata - z tego co kojarzę to chyba abramsy mają taki system komór czy jakoś tak, który powoduje, ze wybuch amunicji wypala się na zewnątrz czołgu a nie do środka (w sensie, że cała energia jest kierowana na zewnątrz pojazdu). Gdzieś mi się kiedyś obił o oczy filmik z czasów chyba wojny w czechosłowacji. Pokazywana była właśnie załoga czołgu, w którym wyj***ł magazyn amunicji. W sumie same skwarki zostały.



Masz rację - ale nie tylko Abramsy. Bardzo wiele czołgów ma komory z amunicją oddzielone od przedziału załogi pancernymi grodziami.

Tu masz dobry przykład:(bardzo ładnie widać pocisk podkalibrowy).


Zewnętrzny pancerz komory do przechowywania amunicji jest "odrzucany", tzn. w przypadku wzrostu ciśnienia w komorze - zewnętrzny płyty pancerza są wypychane przez ciśnienie. I cała energia jest uwalniana na zewnątrz.Gródz pancerna do przedziału załogi spokojnie to wytrzymuje i mamy ocalonych żołdaków :)

Swoją drogą nie wiem czy wiesz ale Abrams i Leopard do pewnego momentu to był jeden czołg - Niemcy i USA razem go projektowali - niestety później ich drogi się rozeszły. USA uprało się na turbinę , a Niemcy woleli sprawdzonego diesla. Oczywiście to nie jedyna różnica :)

nekromata

2015-12-10, 11:24
"Śmierć trwała szybko"......... Po jakiemu to?