18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Maczeta trafiła na kamień

Macx83wwww • 2020-09-30, 05:00
A dokładniej na kolesia z pistoletem.


Brazylia

Dlatego normalni ludzie powinni mieć zezwolenie na broń, oprócz patolstwa i kryminału.

pro_avenger

2020-09-30, 06:22
Normalni ludzie w cywilizowany sposób wyjaśniają spór. A temu h*jwi dobrze tak, chciał przykozaczyć i dostał za swoje.

wojtek239

2020-09-30, 07:24
Nie w Polsce. Już widzę jak patola by biegała z gnatami dla frajdy. Do takich rzeczy trzeba dorastać pokoleniami.

ra0mir

2020-09-30, 07:31
Tylko co to znaczy patolstwo i kryminał i kto to będzie rozstrzygał?
Jestem za prawem dostępu do broni, ale skończy się to jak w USA...

żmij

2020-09-30, 07:34
wojtek239 napisał/a:

Nie w Polsce. Już widzę jak patola by biegała z gnatami dla frajdy. Do takich rzeczy trzeba dorastać pokoleniami.



Rodzina Wojtusia to z PZPRu czy z PPSu?

Przypominam, że w Polsce od ponad dwudziestu lat można posiadać bez zezwoleń broń czarnoprochową, w tym wielostrzałowe rewolwery, zarówno SA jak i DA. Polacy mają w swoich rękach , wg różnych szacunków, od 200 tysięcy do miliona sztuk takiej broni.
W tym czasie dokonano ok. czterech przestępstw z jej użyciem.
Tak, CZTERECH.

mygyry

2020-09-30, 08:01
Tak to jest jak się na strzelaninę przychodzi z maczetą

Juzwa

2020-09-30, 08:08
wojtek239 napisał/a:

Nie w Polsce. Już widzę jak patola by biegała z gnatami dla frajdy. Do takich rzeczy trzeba dorastać pokoleniami.



Po roku już patolstwo by się zmniejszyło znacznie, a reszta by poszła po rozum do głowy i zastanowiła, że atakowany może mieć większego gnata i zrobić atakującemu kuku.

mianas

2020-09-30, 08:32
wojtek239 napisał/a:

Nie w Polsce. Już widzę jak patola by biegała z gnatami dla frajdy. Do takich rzeczy trzeba dorastać pokoleniami.



wystarczy ,że pisze ...

Kurde26

2020-09-30, 09:04
Ale to że odjechał to już sk***ysyństwo

Salieri16000

2020-09-30, 09:20
wojtek239 napisał/a:

Nie w Polsce. Już widzę jak patola by biegała z gnatami dla frajdy. Do takich rzeczy trzeba dorastać pokoleniami.



Masz- przyjrzyj się:


pytolsky

2020-09-30, 09:38
ra0mir napisał/a:

Tylko co to znaczy patolstwo i kryminał i kto to będzie rozstrzygał?
Jestem za prawem dostępu do broni, ale skończy się to jak w USA...



No akurat to, że ktoś np. się leczy odwykowo albo został skazany prawomocnym wyrokiem za określoną kategorię przestępstw (np. nielegalne posiadanie broni czy z użyciem przemocy) da się daleko bardziej jednoznacznie stwierdzić, niż przy obecnych przepisach dających organom władzy państwowej uznaniowość w udzielaniu pozwoleń.
I nie siej dezinformacji - przestępstwa w USA są popełniane niemal wyłącznie z użyciem broni nielegalnie posiadanej, a gdyby wykluczyć czarną i latynoską mniejszość to okazałoby się, że statystyki są zbliżone do europejskich.



żmij napisał/a:

Rodzina Wojtusia to z PZPRu czy z PPSu?
Przypominam, że w Polsce od ponad dwudziestu lat można posiadać bez zezwoleń broń czarnoprochową, w tym wielostrzałowe rewolwery, zarówno SA jak i DA. Polacy mają w swoich rękach , wg różnych szacunków, od 200 tysięcy do miliona sztuk takiej broni.
W tym czasie dokonano ok. czterech przestępstw z jej użyciem.
Tak, CZTERECH.



Trochę więcej, choć biorąc pod uwagę liczbę tej broni w obiegu to jest to wciąż pomijalny wręcz statystycznie odsetek - od początku 2006 roku było to 18 postrzeleń, które skończyły się przynajmniej poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 1,2 przypadku rocznie na co najmniej 200k sztuk.

Konfedernacja

2020-09-30, 10:48
pytolsky napisał/a:


Trochę więcej, choć biorąc pod uwagę liczbę tej broni w obiegu to jest to wciąż pomijalny wręcz statystycznie odsetek - od początku 2006 roku było to 18 postrzeleń, które skończyły się przynajmniej poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 1,2 przypadku rocznie na co najmniej 200k sztuk.



To zależy czy uważasz za przestępstwo np. postrzelenie się na strzelnicy.

Kisieleisik

2020-09-30, 11:38
Prawidłowo !!!Mam znajomego który wychodzi z batonem na ludzi jak ktoś mu w aucie dymi.Czekam aż ktoś wyciągnie klamkę i go postrzeli,żeby tak nie kozaczył

airwalk

2020-09-30, 12:45
Ja to jestem w szoku że jeszcze na filmiku mu tego jeepa nie zaj***li...

żmij

2020-09-30, 14:31
pytolsky napisał/a:

od początku 2006 roku było to 18 postrzeleń, które skończyły się przynajmniej poważnym uszczerbkiem na zdrowiu



Pytanie brzmi; czy owe postrzelenia były skutkiem przestępstwa?
Poza tym; nie trzeba kogoś postrzelić, żeby popełnić przestępstwo z użyciem broni.