18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

lufą go, lufą!

~_Yarko_ • 2021-01-13, 16:03
Jak się nie ma cela, trzeba improwizować ...


djpyza

2021-01-13, 21:47
coś jej te słowo k***a nie wychodziło xd

Erebos

2021-01-13, 22:02
SteinarBjorgvinsson napisał/a:

ch*ja wiesz a się wypowiadasz, jak to jest? Myśliwym jesteś? Znasz przepisy w całej Europie? W Polsce możesz mieć załadowane 2 naboje, w Islandii 3, we Włoszek również 2 naboje. Następnym razem zanim się skompromitujesz radzę przynajmniej zajrzeć na jakieś forum tematyczne. Osobiście znam Islandkę ze sztucerem (.308) , która zastydziła by nie jednego strzelca wyborowego. Jak dla mnie Włoszka wybrnęła z opresji wzorowo.





kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zj***ła po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Dobra dobra, prawie tak ale k***a nie do końca... Nemrodzie nie mów tylko takich rzeczy stażyście jakby Ci przydzielili jakiegoś. Ograniczenie 2+1 mamy do jakiej broni? Samopowtarzalnej - dokładnie takiej jak na filmie albo sztucera półautomatycznego. Do broni repetowanej mamy 6 albo 5+1 w zależności od magazynka. Gdzie Ci ten kurs robili? XD

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz. U. Nr 61, poz. 548 z późn. zm.).
§ 3.
1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna długa centralnego zapłonu, o lufach gwintowanych lub gładkich, z wyłączeniem broni czarnoprochowej, pistoletów i rewolwerów, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów, z tym że do magazynka broni samopowtarzalnej można załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje.

kampton

2021-01-13, 22:44
ququa napisał/a:

moze wsadziła naboje na kaczki albo lisa
z takiej odległosci przy 3 strzałach (tak mi sie wydaje) z odpowiedniego kalibru to dzik powinien pasc w ogniu



Zacznijmy od tego, że wygląda mi to na polowanie zbiorowe. Idzie to zauważyć po tym, że wie skąd biegnie dzik i już mierzy w jego kierunku (jest złożona do strzału). Osobiście uważam to za błąd. Normalnie dzik idzie bardzo cicho ma dobry słuch i jeszcze lepszy węch(większość ludzi nawet by nie wiedziała, że przeszły obok nich dziki.Biegnie tylko jak jest wystraszony albo spłoszony. Zauważmy, że strzela z „pompki” a nie ze sztucera. Idąc na polowanie zbiorowe nie zabierasz amunicji na lisy tylko na grubego zwierza. Tak zwaną brenekę. Bo z breneki położysz wszystko. kaczek nie strzela się w lesie ;) .
Najnormalniej w świecie nie wytrzymała ciśnienia i spudłowała. Lepiej niech wyciągnie wnioski z tej lekcji bo drugi raz może nie mieć tyle szczęścia.
Ja bym jej radził potrenować na strzelnicy dzika w przebiegu!
Pozdrawiam

Erebos napisał/a:

Dobra dobra, prawie tak ale k***a nie do końca... Nemrodzie nie mów tylko takich rzeczy stażyście jakby Ci przydzielili jakiegoś. Ograniczenie 2+1 mamy do jakiej broni? Samopowtarzalnej - dokładnie takiej jak na filmie albo sztucera półautomatycznego. Do broni repetowanej mamy 6 albo 5+1 w zależności od magazynka. Gdzie Ci ten kurs robili? XD
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz. U. Nr 61, poz. 548 z późn. zm.).
§ 3.
1.
Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna długa centralnego zapłonu, o lufach gwintowanych lub gładkich, z wyłączeniem broni czarnoprochowej, pistoletów i rewolwerów, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów, z tym że do magazynka broni samopowtarzalnej można załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje.



Zgodzę się z kolegą. Mam sztucer i odniosłem się do własnej broni. Dobrze, że jeszcze ktoś doprecyzował.
Pozdrawiam.

htr83

2021-01-13, 23:06
co ci przeszkadzał ten dzik ty p*zdo pie**olona
chciałem powiedzieć że ludzie to zj***ny gatunek, ale przecież kobieta to nie człowiek

eliveruss

2021-01-14, 04:16
kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zj***ła po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Co za bezsens... To mając pozwolenie do celów sportowych mogę mieć podpięty 15-nabojowy magazynek w ukrytej pod koszulą klamce i sobie tak latać po ulicy, a myśliwy może mieć jakieś marne parę naboi? A co jak wyjebie się całe stado dzików lub wataha wilków na jednego myśliwego? Albo co jak duży misiu co chce się przytulić nie padnie po pierwszym pocisku?

BlackMamba

2021-01-14, 08:28
Myśliwi to czołowa grupa retardów w Polsce, zaraz obok wyborców pis i konfederacji.

vulkodlak

2021-01-14, 10:00
Myśliwi mówią że dzik po postrzale potrafi przebiec jeszcze kilkaset metrów zanim padnie. Takiw k***iony PanzerSchweine może nieźle namieszać w tym czasie.

Wiewór

2021-01-14, 17:11
Mogła bagnet założyć czy coś.

ququa

2021-01-14, 18:40
[quote="kampton"]Zacznijmy od tego, że wygląda mi to na polowanie zbiorowe. Idzie to zauważyć po tym, że wie skąd biegnie dzik i już mierzy w jego kierunku (jest złożona do strzału). Osobiście uważam to za błąd. Normalnie dzik idzie bardzo cicho ma dobry słuch i jeszcze lepszy węch(większość ludzi nawet by nie wiedziała, że przeszły obok nich dziki.Biegnie tylko jak jest wystraszony albo spłoszony. Zauważmy, że strzela z „pompki” a nie ze sztucera. Idąc na polowanie zbiorowe nie zabierasz amunicji na lisy tylko na grubego zwierza. Tak zwaną brenekę. Bo z breneki położysz wszystko. kaczek nie strzela się w lesie .
Najnormalniej w świecie nie wytrzymała ciśnienia i spudłowała. Lepiej niech wyciągnie wnioski z tej lekcji bo drugi raz może nie mieć tyle szczęścia.
Ja bym jej radził potrenować na strzelnicy dzika w przebiegu!

Doskonale wiem o czym mówisz :)
Jesli chodzi o zbiorówki to na zbiorówkach nie ma chyba tylko jednego rodzaju zwierzyny do odstrzału, do lisa czyzajaca przecież nie bedziesz z breneki strzelał bo co z niego zostanie.
Nie wiem jak jest w innych kołach, ale jak za gówniarza chodziłem w nagonke to w pokocie były lisy dziki zajace, wiec tym sie sugerowałem.

Gromki

2021-01-14, 21:03
kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zj***ła po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



To pip* z Ciebie i moim kole nie stałbyś na zbiorówce po stronie Nemerodów, co najwyżej naganki.
W PL można mieć załadowanych 5 nabojów +1 w komorze lub w broni samopowtarzalnej 2 odsyłam do regulaminu polowań w czasie COVID i nie tylko wzajemne bezpieczeństwo nade wszystko.
Darz Bór i Bar.

St...........on

2021-01-14, 22:48
ProVVe napisał/a:

ch*ja wiesz i zanim sie ośmieszysz w ferie lepiej poczytaj co Ci tam zadali online
PS. kampton chyba wyjaśnił i mimo, że nie jestem myśliwym mam z nimi do czynienia sporo i gdybys wiedział chociaż ułamek tego co ja siedział bys cicho wikiznaFco... Ehh dlatego lepiej nic tu nie pisac bo zawsze wyleci "expert" teoretyk i bedzie świecił wiedzą z broszury



Tępy ch*ju mam licencję w Islandii, a ty przegrywie? Nawet wiedzy nie masz tylko jak gimbus próbujesz zaimponować cawaniakowaniem. Dorośnij gówniarzu.

kampton napisał/a:

Ja jestem myśliwym i powiem Ci, że w Polsce można mieć 3 naboje w magazynku! Często się robi tak, że masz 3 w magazynku i jeden w komorze nabojowej czyli łącznie 4 kulki. A łaska zj***ła po całości. Dobrze, że to nie był duży odyniec bo Nic by jej nie pomogło!



Więc jesteś zwykłym kłusownikiem, no chyba ,że przyznasz,że się pomyliłeś, ja nie sprecyzowałem- 2 naboje, ale trzeci w komorze- oczywiście strzelba samopowtarzalna z filmu.
Rozdział 2

Warunki wykonywania polowania

§ 3. 1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów; magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje.
Proszę wyciąg z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 23 marca 2005 r.

w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania.

[Dz.U.2005.61.548 z dnia 15 kwietnia 2005 r.]

Rebeliant napisał/a:

Tylko w oczach intelektualnie upośledzonych, w oczach głupków bez elementarnej wiedzy.
Gdyby nie myśliwi, to byśmy głodowali albo kupowali jeszcze więcej warzyw i mąki z importu.
Szkody, jakie wyrządziłaby dzika zwierzyna pozostawiona sama sobie, czyli bez odstrzału setek tysięcy osobników rocznie, jak to ma miejsce obecnie, byłyby liczone w setkach miliardów złotych rocznie albo rolnicy szybko by sami zaczęli strzelać do zwierzyny, ale najpierw do tej zj***nej lewackiej swołoczy co im zrobiła krzywdę, dopiero potem do dzików i jeleni.



Nie pie**ol , myśliwy wcale nie jest potrzebny dzisiaj, ja robiłem licencję dla sportu (nie strzelam do grubej zwierzyny z zasady, raczej dzikie gęsi i minkury (szkodniki, coś jak gronostaj, poluje na ptactwo) , nie muszę polować, poza tym automatyczne pułapki na dziki powoli wypierają myśliwych, są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Lucky_Strike

2021-01-15, 04:06



ProVVe napisał/a:

ch*ja wiesz i zanim sie ośmieszysz w ferie lepiej poczytaj co Ci tam zadali online
PS. kampton chyba wyjaśnił i mimo, że nie jestem myśliwym mam z nimi do czynienia sporo i gdybys wiedział chociaż ułamek tego co ja siedział bys cicho wikiznaFco... Ehh dlatego lepiej nic tu nie pisac bo zawsze wyleci "expert" teoretyk i bedzie świecił wiedzą z broszury



moja baba by sie posrała juz 12 razy, brawo dla tej pani
P.S ładna chociaż ?




ferbiiii

2021-01-16, 22:04
Myśliwy z myśleniem mało ma wspólnego. Woda kiełbasa i disco polo

kampton

2021-01-17, 21:09
SteinarBjorgvinsson napisał/a:

Tępy ch*ju mam licencję w Islandii, a ty przegrywie? Nawet wiedzy nie masz tylko jak gimbus próbujesz zaimponować cawaniakowaniem. Dorośnij gówniarzu.
Więc jesteś zwykłym kłusownikiem, no chyba ,że przyznasz,że się pomyliłeś, ja nie sprecyzowałem- 2 naboje, ale trzeci w komorze- oczywiście strzelba samopowtarzalna z filmu.
Rozdział 2
Warunki wykonywania polowania
§ 3. 1. Do wykonywania polowania oraz odstrzału zwierząt stanowiących nadzwyczajne zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów; magazynek broni samopowtarzalnej może zawierać najwyżej dwa naboje.
Proszę wyciąg z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 23 marca 2005 r.
w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania.
[Dz.U.2005.61.548 z dnia 15 kwietnia 2005 r.]
Nie pie**ol , myśliwy wcale nie jest potrzebny dzisiaj, ja robiłem licencję dla sportu (nie strzelam do grubej zwierzyny z zasady, raczej dzikie gęsi i minkury (szkodniki, coś jak gronostaj, poluje na ptactwo) , nie muszę polować, poza tym automatyczne pułapki na dziki powoli wypierają myśliwych, są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.



Kolego, parę postów wyżej napisałem że faktycznie źle to sprecyzowalem i inny kolego dopisał jak się sprawy mają. Ale tak od kłusowników kogoś naznaczyć to chyba lekka przesada. A tak z drugiej strony zadam pytanie. Mógłbyś opisać ( bo z tego co wywnioskowałem to mieszkasz na Islandii ) jak tam wyglądają polowania,na co się poluje? ( może jakieś zwierzęta które u nas nie są spotykane ) jakieś takie ciekawostki itp. Kurs robiłem 10 lat temu więc pamięć dobra ale kurtka ;)
Pozdrawiam.