18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Loża szyderców

~_Yarko_ • 2021-06-20, 23:16
Inżynier mówił:
- Damy radę, wszystko obliczone.
Pracownicy:
- Ni ch*ja.


Skullface

2021-06-20, 23:22
Spoko, poleci z ubezpie... oh wait.

mygyry

2021-06-21, 08:10
Co prawda ch*ja się znam, ale nie łatwiej podnosić taki obiekt zaczepiając linę jak najdalej od środka ciężkości, żeby ramię leżącego dźwigu zadziałało jak dźwignia

~Esencja

2021-06-21, 08:18
mygyry napisał/a:

Co prawda ch*ja się znam, ale nie łatwiej podnosić taki obiekt zaczepiając linę jak najdalej od środka ciężkości, żeby ramię leżącego dźwigu zadziałało jak dźwignia



Z fizycznego punktu widzenia tak, ale ramię już było wyciągnięte na maksa.
To co jest snem architekta to koszmar inżyniera

:lol:

mygyry

2021-06-21, 08:24
~Esencja napisał/a:

Z fizycznego punktu widzenia tak, ale ramię już było wyciągnięte na maksa.
To co jest snem architekta to koszmar inżyniera



Ale przecież nie musiał stać akurat w tym miejscu, bo w ten sposób podnosił cały ciężar

Takafura

2021-06-21, 08:38
mygyry napisał/a:

Co prawda ch*ja się znam, ale nie łatwiej podnosić taki obiekt zaczepiając linę jak najdalej od środka ciężkości, żeby ramię leżącego dźwigu zadziałało jak dźwignia



Też się nad tym zastanawiałem - jeszcze z 2-3 metry bliżej i prawie byłby środek ciężkości czyli podnoszenie do góry zamiast stawiania na koła...

Rutik

2021-06-21, 11:16
Na filmie widać , że zawiesie ktore wybrali do roboty bylo za słabe i zwyczajnie sie zerwalo. Używają pasów poliesterowych, które mogły się uszkodzić o ostre krawędzie podczas podnoszenia, lub źle dobrali wytrzymałość pasów do ciężaru podnoszonego dzwigu.
Pasy które użyli mają kolor czerwony jak na moje oko a to znaczy, że są to pasy 5cio tonowe. Dźwig który podnoszą ma pewnie z 30 ton sądząc po rozmiarze dźwigu. Resztę można sobie dopowiedzieć.

mazga50

2021-06-21, 15:44
mygyry napisał/a:

Ale przecież nie musiał stać akurat w tym miejscu, bo w ten sposób podnosił cały ciężar



A gdzie miał stać? Widzisz, że wokoło wykopy i grunt niestabilny, o czym świadczy leżący już dźwig.
Swoją drogą, ten typ dźwigów to koszmar dla operatora. Bardzo często się przewracają.

mygyry

2021-06-21, 16:22
mazga50 napisał/a:

A gdzie miał stać? Widzisz, że wokoło wykopy i grunt niestabilny, o czym świadczy leżący już dźwig.
Swoją drogą, ten typ dźwigów to koszmar dla operatora. Bardzo często się przewracają.



Bliżej na betonowych płytach, ślepy jesteś?

mazga50

2021-06-22, 04:22
mygyry napisał/a:

Bliżej na betonowych płytach, ślepy jesteś?



Tak, na samej krawędzi wykopu, żeby samemu się sp***olić. Grunt musi utrzymać masę dźwigu i masę podnoszonego przedmiotu. Nikt normalny nie stanie na płytach, których krawędzie wiszą w powietrzu. Poza tym, na tej płycie opiera się już wysunięta łapa przewróconego dźwigu.
Pomysł był dobry, tylko sprzęt zawiódł (zawiesie). Samo ramię leżącego dźwigu nie jest aż takie ciężkie, bo to teleskopowo wysuwane elementy puste wewnątrz. Dźwignął je przecież.

ptrkmdg

2021-06-22, 18:21
co za szajs materiał. Nie oglądać!