18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łowienie ryb prądem

Kriski • 2019-10-13, 14:48
Urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą uciekają się do coraz drastyczniejszych metod w wojnie z inwazyjnym karpiem azjatyckim. Zapora Barkley - Kentucky, USA


mianas

2019-10-13, 22:42
luki121-89 napisał/a:

Nie sa w stanie już nic zrobic ,to jest kropla w Morzu populacji.



to tylko ścierwo z Po , zadna strata

lvlaras

2019-10-13, 23:36
saves napisał/a:

Skutki globalizacji. Dzięki pływającym statkom i latającym samolotom, gatunki przemieszczają się po całym świecie. Podobną polkę mają z wężogłowem, który zaczyna się tam rozprzestrzeniać niszcząc lokalną faunę.



Co do pływających statków, to obecnie w trakcie remontu klasowego armator ma obowiązek zainstalować tzw. BWTS (Ballast Water Treatment System) czyli zespół urządzeń, które mają za zadanie oczyścić z żywych organizmów wodę wykorzystywaną do balastowania jednostki. System ten ma własny niezależny moduł GPS i w swojej pamięci zapisuje kiedy i gdzie był (lub nie był) używany. Co więcej informacja o otwarciu zaworów umożliwiających spuszczenie wody z pominięciem tego systemu (np. grawitacyjnie) musi być przechowywana w pamięci urządzenia przez dwa lata.

roninns

2019-10-14, 00:15
ProVVe napisał/a:

Czy to nie tołpyga? Tego trzeba j***ć prądem na potęgę



Tak karp azjatycki to tołpyga, w USA wyrządza olbrzymie szkody w rybostanie , od kilku lat trwa walka o nie wpuszczenie tej ryby do wielkich jezior.

idejakprzecinak

2019-10-14, 00:21
Wzorem Jakuba Wędrowycza to bym tam granat wrzucił albo prądem łowił :D

Andrzejas

2019-10-14, 04:56
@zaszh

No popatrz, jak to dobrze mądrzejszego poczytać. Jeśli taki odłów nie czyni większej szkody, to znacznie mi się gula zluzowała.
Narobiłem tylko larum :oops:

Krak

2019-10-14, 11:24
Andrzejas napisał/a:

Dokładnie! Niech się zdecydują! Ja na tym filmie widzę tylko kłusownictwo i kłusowników fotografowanych przy niecnym procederze i powinni za kłusownictwo zostać ukarani według panującego tam prawa. To, że rząd poszedł z konieczności na ryby, to nie znaczy, że wolno mu od razu 50000 V wkładać do jeziora! Tam żyje masa innych stworzeń!



Odpowiedziałeś poważnie na żart.
Naprawdę tego nie rozumiesz?

Andrzejas

2019-10-14, 12:27
Krak napisał/a:

Odpowiedziałeś poważnie na żart.
Naprawdę tego nie rozumiesz?



Zrozumiałem, ale trochę później. :-P

De...........sz

2019-10-15, 18:55
szkoda że karpy walo mułem, ale od biedy też można zjeść.

za...........zh

2019-10-22, 15:29
Andrzejas napisał/a:

@zaszh
No popatrz, jak to dobrze mądrzejszego poczytać. Jeśli taki odłów nie czyni większej szkody, to znacznie mi się gula zluzowała.
Narobiłem tylko larum



Szkód nie robi pod jednym bardzo ważnym warunkiem to MUSI być prąd stały.

Kłusole często kradną prąd ze słupów energetycznych i wtedy ryby giną ze względu na połamane kręgosłupy. Stąd zła sława łowienie prądem.

qmaverickq

2019-10-23, 00:08
chocho napisał/a:

Ejjj a jak ja tak łowiłem ryby to mnie kłusownikiem wyzywali a nie ekologiem.



Trzeba było się do USA przeprowadzić