18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Logika czarnych

pazuzu • 2020-09-02, 19:51
O co walczą czarni? Macie odpowiedź



Ce...........00

2020-09-02, 20:11
to je murzyn tego nie ogarniesz

Eknen

2020-09-02, 20:20
Czarni są kulturowo uwarunkowani do przemocy. W RPA czarni wymyślili "necklacing" czyli zakładanie opony na szyję osobnika i podpalanie , pierwotnie była to kara za bycie konfidentem podczas rządów Apartheidu. Potem na każdym czarnym, który pracował dla białego dokonywano egzekucji. Oficjalnie czarni zabili ok 25 tysięcy swoich ziomków, w tym 1500 przez ""necklacing" . Nieoficjalnie mówi się o 200 tysiącach czarnych zabitych przez czarnych braci za współpracę z Afrykanerami w ciągu 10 lat . Tak "pokojowo" czarni przejęli władzę w RPA - zabijając swoich, aby pozbawić białych taniej siły roboczej. ...

Umiem_modować

2020-09-02, 20:28
To ładnie tłumaczy, że jakieś tam prawo karne ni epowstrzymuje lewicowców przed popełnieniem przestępstwa, a jedynie strach przed śmiercią może osoby ograniczone umysłowo powstrzymać.

sard

2020-09-02, 20:29
Cóż... czarna logika - Ja Kali Mbebe móc okraść biała człowieka i to dobra rzecz okraść biała człowieka! Bahdzo dobra! Bahdzo! Ale jak biała człowieka zabić Kali Mbebe to zła człowieka jest i rasista i ksenofob, cyklista i filatelista! A Kali Mbebe być czarny maderfaker i mu wolno robić kradzież, bo czarny Kali Mbebe ma etniczne uwarunkowanie do bycia pasożydkiem, ale biała człowieka nie ma prawa oceniać czarnego Kali Mbebe, bo tylko czarny bóg Floyd może go oceniać!

Nic tylko z Afryki wypuszczać tylko po wykastrowaniu i tylko w wypadku wywozu do Zoo w Brukseli... jak za starych dobrych czasów.

Ce...........00

2020-09-02, 21:01
@freaky

ta ostatnio cos było, że jakiś profesor czy ktoś tam pie**olił że murzyn jest obraźliwe i zakazać tego słowa czy jakoś tak :D może ktoś kto słuchał o tym albo czytał wypowie się dokładniej.

mazga50

2020-09-02, 21:18
To nie murzyn, to kundel. Polka dała murzynowi i wyszło to co na obrazku z napisem.

sard napisał/a:

Cóż... czarna logika - Ja Kali Mbebe móc okraść biała człowieka i to dobra rzecz okraść biała człowieka! Bahdzo dobra! Bahdzo! Ale jak biała człowieka zabić Kali Mbebe to zła człowieka jest i rasista i ksenofob, cyklista i filatelista! A Kali Mbebe być czarny maderfaker i mu wolno robić kradzież, bo czarny Kali Mbebe ma etniczne uwarunkowanie do bycia pasożydkiem, ale biała człowieka nie ma prawa oceniać czarnego Kali Mbebe, bo tylko czarny bóg Floyd może go oceniać!
Nic tylko z Afryki wypuszczać tylko po wykastrowaniu i tylko w wypadku wywozu do Zoo w Brukseli... jak za starych dobrych czasów.



Filatelista!? To potwór jakiś...

ra0mir

2020-09-02, 21:25
A tu masz w oryginale:
Ale beka co nie?
Dedykacja dla wszystkich, którzy: "nie są lemingami i nie łykają wszystkiego co media rozgłaszają" :)

WasilijSynPutina

2020-09-02, 21:27
ra0mir napisał/a:

A tu masz w oryginale:
Ale beka co nie?




Aleś fejka wysmarował

freaky

2020-09-02, 21:29
Cenzurator2000 napisał/a:

@freaky
ta ostatnio cos było, że jakiś profesor czy ktoś tam pie**olił że murzyn jest obraźliwe i zakazać tego słowa czy jakoś tak może ktoś kto słuchał o tym albo czytał wypowie się dokładniej.



Później rada języka polskiego sprostowała, że wcale nie chce wycofania tego słowa z użytku, a raczej oczekuje jego oszczędnego używania. Samo słowo jest neutralne a wszystko zależy od kontekstu. Na dobrą sprawę są sytuacje, w których określenie "blondyna" może być uznane za obraźliwe. Jak ktoś jest wrażliwy to nawet nazywanie go grubym może zranić - jak na ironię najbardziej wtedy, gdy jest to zgodne z prawdą. Myślę, że ze słowem "murzyn" jest tak jak z "cyganem". Pierwotnie były pozbawione złych konotacji i jedynie ci, których dotyczą, sami zapracowali sobie na negatywne skojarzenia.

shoe5maker

2020-09-02, 21:49
ra0mir napisał/a:

A tu masz w oryginale:
Ale beka co nie?
Dedykacja dla wszystkich, którzy: "nie są lemingami i nie łykają wszystkiego co media rozgłaszają"



Coś mi mówiło że to fake, albo niezły troll.

pankruk

2020-09-02, 21:51
Nie ma też co pie**olić i wrzucać wszystkich tych ludzi do jednego worka, mnie facet z Nigerii uczył kiedyś angielskiego i był mega w porządku gościem.