18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

LKT na dachu

capekpl1 • 2017-02-18, 14:33
-Masz gacie z sznurówkami?
-Po co sznurówki?
-Bo jak się zesrasz żeby Ci gówno nie wyleciało.

Kamilarz

2017-02-18, 14:37
Nie wiem kto projektował kierunek zrywki, ale w takich terenach górskich i przy TAKIM ładunku to tylko albo w górę stoku albo po warstwicy, przy takim nachyleniu terenu...

szogunek

2017-02-18, 18:53
bieszczady czy beskidy?

nowy_Han_Solo

2017-02-18, 19:34
Przewijać do 1:24, tylko ch*j wie po co.

capekpl1

2017-02-18, 20:46
Po kanele na yt stwierdzam że Słowacja.

Logiczny

2017-02-19, 15:35
Panowie, to jest reklama Stihla, nie oglądać, a jak oglądać to mieć świadomość!

cześć

Takafura

2017-02-19, 22:19
Kamilarz napisał/a:

Nie wiem kto projektował kierunek zrywki, ale w takich terenach górskich i przy TAKIM ładunku to tylko albo w górę stoku albo po warstwicy, przy takim nachyleniu terenu...



Po warstwicy do by w koło górki jeździł. W górę stoku jeszcze gorzej, bo nie ruszy z miejsca z takim ładunkiem, a jak wciągnie połowę to co z tym potem można zrobić na szczycie ?
Zrywka zawsze jest w kierunku drogi wywozowej.
Pozdrawiam
leśnik nizinny

Tomigut17

2017-02-20, 09:53
Dobra wszystko fajnie ale mógł popuścić liny i nie było by problemu, sam pracowałem w LKT 40, ale takich wyjebek nie było nigdy.

Kamilarz

2017-02-20, 11:58
Takafura
Zatem należałoby dostosować ilość zrywanego ładunku. Ja tam widzę ponad 30% nachylenia terenu. Klembank byłby lepszy z kleszczami na ramie.
Pozdrawiam, również leśnik nizinny :D

Takafura

2017-02-20, 12:29
Kamilarz napisał/a:

Takafura
Zatem należałoby dostosować ilość zrywanego ładunku. Ja tam widzę ponad 30% nachylenia terenu. Klembank byłby lepszy z kleszczami na ramie.
Pozdrawiam, również leśnik nizinny :D



Normalnie ( czyli na nizinach) ładunek hamuje, a tu stromo i ślisko więc dłużyce same zjeżdżały. Tak czułem że przy pierwszym "złamaniu" będzie ta wywrotka. A co do techniki zrywki przy takich nachyleniach - byłem w Bieszczadach i nie ogarniam co za szaleńcy zwozili drewno.

Kamilarz

2017-02-20, 22:04
Takafura napisał/a:



Normalnie ( czyli na nizinach) ładunek hamuje, a tu stromo i ślisko więc dłużyce same zjeżdżały. Tak czułem że przy pierwszym "złamaniu" będzie ta wywrotka. A co do techniki zrywki przy takich nachyleniach - byłem w Bieszczadach i nie ogarniam co za szaleńcy zwozili drewno.


Jak dla mnie przy takim nachyleniu to wyrabiać kłody, nie dłużyce i ew ryzami zrzucać lub kolejką albo forwarder w ostateczności, bo kłody załaduje nasiębierną... Chyba, że zapotrzebowanie na dłużyce. Grząski temat w takich warunkach :krejzi: