18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Litewski tir spychał innych z drogi. "Kierowca as"

en...........an • 2013-06-27, 09:34



Wyprzedzając na linii ciągłej pod górę, spychał samochody z drogi - tak na DK8 między Zambrowem a Białymstokiem poruszał się litewski tir. Jego wyczyny nagrał reporter TVN24 Piotr Czaban. On też powiadomił o całym zajściu policję. Kierowca tłumaczył, że może tak jechać, ponieważ należy do "asów" kierownicy.

W środę reporter TVN24 wracał wraz z operatorem po zakończeniu relacji z nawałnicy, która przeszła nad Zambrowem. Na trasie do Białegostoku zauważył brawurowo jadącego litewskiego tira. Wyczyny ciężarówki postanowił nagrać telefonem komórkowym i o zajściu powiadomić policję.

Dzięki temu zgłoszeniu patrol drogówki czekał już na litewskiego kierowcę na rogatkach Białegostoku. Po obejrzeniu nagrania policjanci stwierdzii, że doszło do złamania prawa i sprawę należy wyjaśnić.

- Pierwszym z wykroczeń jest wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Drugim wykroczeniem jest nie stosowanie się do znaku poziomego "linia jednostronnie przekraczalna". Swoim manewrem kierowca zmuszał innych użytkowników drogi do zjechania na pobocze. Film będziemy wnikliwie analizowali. Zebrane dowody prześlemy do sądu - powiedział w rozmowie z TVN24 podkom. Mirosław Kubajewski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku,

Tłumaczenia

Kierowca nie widział nic złego w swoim postępowaniu. W rozmowie z TVN24 tłumaczył, że "kierowcom - asom", którzy jeżdzą dużo i profesjonalnie, tak wolno. - To nie jest dla tych, którzy prawo jazdy dzisiaj zdali - powiedział.

Zapewniał, że nie wyprzedzał pod górę, a jedynie korzystał z tego, że inny kierowca ustąpił mu drogi.

Mężczyzna spędził noc w areszcie w Zambrowie. Sąd zdecyduje, jaką karę poniesie.

Zapożyczone z TVN24

Od siebie dodam że tym policja powinna właśnie się zajmować. A nie robić panike jak ktoś przekroczy szybkośc o 20km/h.

bartaz69

2013-06-27, 20:31
robicie szum o gowno... jakby to niewiadomo co bylo, ze pierwszy raz w zyciu ktos tak wyprzedza... sam jak jade wolniej to zjezdzam na pobocze ludzia zeby nie musieli wjezdzac na pas aut jadacych z naprzeciwka...

aw69

2013-06-27, 20:31
Tak się składa, ze tą trasą jeżdżę po kilka razy dziennie i uwierzcie mi że to co ten nędzny reporterzyna z TVN'u nagrał to naprawdę pikuś. Takie akcje są tam co chwila i co parę kilometrów. Ot zwyczajnie cieć chciał zabłysnąć i nagrać dla swojej zj***nej stacji materiał bo jak widać nie mają juz nic ciekawszego do pokazywania.
P.S. Gwoli ścisłości dziś ten kierowca Tira siedział sobie w Sądzie Rejonowym w Zambrowie skuty w kajdankach (jakby zabił z 5 osób w wypadku :) ) w oczekiwaniu na rozprawę i minę miał bardzo wesołą :) Widziałem na własne oczy.

chybeck

2013-06-27, 20:31
Aż mi się przypomniał klasyk nad klasyki jeżeli chodzi o niebezpieczną jazdę tirów :-D


krepec_r

2013-06-27, 20:34
A tak w ogóle, to powinni też zatrzymać tego TIRa co jechał zaraz przed TVN, bo on także przekroczył ciągłą linię (zrobił tzw. marginesik). Tego inteligencja z TVNu nie zauważyła, a przecież to też jest niedozwolone, bo tamtędy mógł ktoś iść. Jak dla mnie osobiście to żenada. Koleś z TVNu chce oskara dostać. Nie pokazali też fragmentu jak ONI wyprzedzili samochody, aby jechać zaraz za litwinem. Pewnie też łamali przepisy. A nawet nagrywając, to do naruszania przepisów dopuszczona jest policja ale na niebieskich światełkach.

Koles wyprzedzał na ciągłej ale to jest robienie z igły widły. Pozdrawiam

borisklinga

2013-06-27, 20:34
i za takie sk***ysynstwo wladze danego kraju powinni rekfirowac towar, cięzarowke a pojebowi giry w kolanach poprzetrącać
nastepnym razem pomyśli co robi

kyk

2013-06-27, 20:37
Jest sie o co spinać bo kto jeździ więcej po krajowych drogach ten dobrze wie że litwini naprawde mają w dupie przepisy. Wyprzedzanie i "spychanie" innych samochodów na pobocze tak jak tutaj miało miejsce to dla nich norma

wasiuu

2013-06-27, 20:38
lukasz26stg napisał/a:

Takie pie**olenie. W Polsce nie da się jeździć normalnie, nie mamy normalnych autostrad. Co do takiego wyprzedzania to wielu kierowców tak robi. Sam często odsuwam na bok pozwalając innym z przeciwka wyprzedzić. Jest to na tej zasadzie, że i JA i ON wiemy co mamy robi. On się przesunie na bok, na wyprzedzę. Innym razem będzie odwrotnie. Śmieszne jest takie pie**olenie ludzi, którzy nigdy nie siedzieli w ciężarówce a prywatnie robią 5 tyś km rocznie osobówką.




Zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości. Jeden ustąpił, drugi ustąpił, więc jaki problem?

michal29

2013-06-27, 20:38
ci j***ni litwini coraz bardziej mnie wk***iaja. Przecież to jest maly kraik a my się go boimiy jak jakiegoś supermocarstwa. ,,Polski" rząd powinien robić to samo co litwini wobec nas.

Arachnidek

2013-06-27, 20:43
@up

Po 1: RekWirować
Po 2: Co zawinił Ci właściciel towaru (czyt. jakaś firma), dla której ten patent wykonuje usługę transportową. To nie firma transportowa jest właścicielem tego towaru. Nie porównuj usługi transportowej do usługi pocztowej gdzie faktycznie połowa paczek jest "rekwirowana" przez pracowników PP.


dostępny_nick

2013-06-27, 20:52
Toż takie akcje w wykonaniu Litwinów/Białorusinów to na drogach tranzytowych od nich to jest codzienność.

Ba...........co

2013-06-27, 20:58
Litwini drogowi sk***ysyni... wiem co mówie, to konkretne pojeby.

markop4321

2013-06-27, 21:03
k***a burniejka na siłkę sie śpieszył.

dziadZplatyny

2013-06-27, 21:07
5 min. materiału o wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej? Kill me now...

PytaCz

2013-06-27, 21:10
Litwini, Czesi i inne tirowe k***y się nieźle panoszą. W nocy z poniedziałku na wtorek wracałem znad morza i myślałem, że będę k***a cegłami ciskał. Była 2-3 w nocy, cholernie mocno padało i jechałem sobie prostą drogą ~90km/h. Jechał za mną tir, któremu się najwyraźniej śpieszyło i gibał się na lewo i prawo, żeby sobie upatrzyć moment do wyprzedzania. Nie miał bym nic przeciwko, gdyby nie fakt, że wyprzedzał na zakrętach i w terenie zabudowanym. Najgorsze w tej k***ie było to, że po wyprzedzeniu mnie, zaczął zwalniać i wlekł się jak emeryt. Jeśli ktoś zobaczy tira o blachach 1H5 0009, to lepiej albo zapie**alać, albo ch*ja nie puścić.

Atreyu

2013-06-27, 21:11
@up. Naciągane - TIR'y mają blokadę do 90km/h.