18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Liga muzułmańska

dtmwts • 2013-03-30, 00:00
Ostatnimi czasy, temat muzułmanów poruszany jest stosunkowo często. Jesteśmy bombardowani co raz nowymi doniesieniami odnośnie sytuacji w krajach, których ten problem dotyczy. Postanowiłem poszukać informacji na temat ruchów muzułmańskich w Polsce i niestety się nie zawiodłem. Oto materiał ze strony Centrum Islamu, który pozostawiam do Waszej interpretacji, wybrałem najciekawsze fragmenty (całość dostępna na http://islam-bialystok.dzs.pl/indeks/liga-muzulmanska-w-rp ):

Liga Muzułmańska w RP to związek wyznaniowy działający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i zrzeszający polskich muzułmanów a także muzułmanów posiadających obywatelstwo polskie oraz muzułmanów ze stałym i czasowym pobytem w RP.

Podstawy doktrynalne:
Liga odwołuje się w swojej działalności do źródeł islamu Koranu, Sunny, postępowań i rozstrzygnięć bogobojnych przodków i współczesnych uczonych w islamie

Cele statutowe Ligi to:

-szerzenie idei islamu, nauka i utrwalenie zasad religii islamu;

-sprawowanie muzułmańskich obrzędów religijnych;

-budowanie i zarządzanie ośrodkami kultu religii muzułmańskiej zgodnie z potrzebami Ligi;

-reprezentowanie interesów członków Ligi na forum krajowym i międzynarodowym;

-integracja ze społeczeństwem polskim z zachowaniem tożsamości muzułmańskiej;

-podjęcie pozytywnej i kreatywnej współpracy w różnych sferach życia, w ramach społeczeństwa polskiego, pomiędzy członkami Ligi i wyznawcami innych religii;

-obrona praw człowieka, zwalczanie wszelkich przejawów rasizmu i nietolerancji.


Realizacja celów statutowych:
(...)
-emitowanie w radiu i telewizji programów religijno-moralnych, społecznych i kulturalnych;

-prowadzenie działalności oświatowo-wychowawczej;

-publikowanie artykułów i traktatów, w tym przetłumaczonych na język polski książek i innych wydawnictw;

-budowanie meczetów, domów modlitwy;

-zakładanie i rozszerzanie cmentarzy;


Kierunki działalności Ligi:

Liga Muzułmańska w RP działa w niżej wymienionych sektorach:

1) Reprezentacja islamu

-przedstawienie islamu jako religii pokoju, tolerancji i dialogu,
(...)


2) Wydział Kobiet
(...)
-współpraca z krajowymi organizacjami kobiecymi.

A na koniec najlepsze:

Wizja na przyszłość:

1) Zrzeszenie muzułmanów i działających dotychczas organizacji muzułmańskich głównie Stowarzyszenia Studentów Muzułmańskich (SSM) i Muzułmańskiego Stowarzyszenia Kształcenia i Kultury (MSKK).

4) Dążenie do podpisania ustawy regulującej stosunek Państwa Polskiego do Ligi Muzułmańskiej w ramach naszych dążeń do integracji muzułmanów z polskim społeczeństwem.

5) Realizacja budowy Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.

6) Ścisła współpraca z innymi muzułmańskimi związkami wyznaniowymi głównie w zakresie zaspokajania potrzeb religijnych i interesów muzułmanów w kraju i zagranicą.


krycheuszos

2013-03-30, 00:30
j***ć ciapkow mam dzisiaj urodziny wiec proszę o piwa!

push3k

2013-03-30, 00:41
muhmedy do gazu

Eustachy6

2013-03-30, 01:19
krycheuszos napisał/a:

j***ć ciapkow mam dzisiaj urodziny wiec proszę o piwa!



Żebrzesz o wirtualne piwa jak ciapki o socjal.

szczyru

2013-03-30, 01:21
Faktycznie nie ma nic gorszego niż dążenie do pojednania.
Szczególnie jeśli ktoś próbuje się pojednać z takimi idiotami jak większość z Was.
Kiedy idee patriotyzmu zostały zmieszane z totalną ksenofobią?
Chyba nie nadążam za trendami, a chciałbym być uważany za prawdziwego Polaka.

RockyWood

2013-03-30, 01:27
W Polsce brakuje tylko prawa pozwalającego na posiadanie broni...

Co jak co ale nie mogę sobie wyobrazić gorliwego Polaka-islamisty. Ale jak przyjdzie co do czego to wiadomo co z nim zrobić.

I powiedzcie mi k***A DO CIĘŻKIEJ CHOLERY dlaczego kiedy piszę "Polak" z małej litery to nie jest to podkreślane jako błąd a jak piszę "niemiec" z małej (a jakże) to w ch*j niby jest to źle napisane? CO TO MA BYĆ?!

szczyru

2013-03-30, 01:39
@up
Prosty przykład: Eldo.
Sądzę że można sobie oszczędzić wrzut z copem-robo. Chyba już wszyscy się z tym zapoznali.

Dragonov

2013-03-30, 01:51
"-przedstawienie islamu jako religii pokoju, tolerancji i dialogu,
(...)
-współpraca z krajowymi organizacjami kobiecymi."