18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Libijski czołg zniszczony przez bojowników.

Salieri16000 • 2018-05-23, 15:04
Śmiało od: 0:39. Wcześniej tylko "opóźnienia" ze względu na ruch uliczny.


doopa

2018-05-23, 15:58
jakich bojowników? żydowskich?

SpeedyG

2018-05-23, 15:59
To chyba jeszcze T-55 z czasów po drugiej wojnie światowej. Koszt pocisku przewyższa pewnie koszt tego czołgu.

Salieri16000

2018-05-23, 16:10
Cytat:

doopa
jakich bojowników? żydowskich?



Poczytaj o tym co się dzieje na świecie to będziesz wiedzieć, lub wybierz sobie jedno z poniższych: Państwo Islamskie, zbuntowane militarne bojówki Berberów i Tuaregów, organizacje terrorystyczne: Ansar al-Sharia, Brygady Rafallaha al-Sahatiego i inne...

Cytat:

SpeedyG
To chyba jeszcze T-55 z czasów po drugiej wojnie światowej. Koszt pocisku przewyższa pewnie koszt tego czołgu.



Mnie osobiście wydaje się, że to T-64...

doopa

2018-05-23, 16:57
@up a kto ich sponsoruje?

pownikaj w historie, i wojny izraelskie

BKKWK

2018-05-23, 18:00
doopa napisał/a:

@up a kto ich sponsoruje?

pownikaj w historie, i wojny izraelskie



A kogo to interesuje? Czy to Żydzi, czy mormoni, czy chrześcijanie, ateiści, buddyści, islamiści, czy nawet Twoja stara. Ktokolwiek finansuje wojnę jest ch*jem nad ch*jami, ale ani Ty, ani żaden inny szaraczek nie jest w stanie nic z tym zrobić.

A tak na marginesie, obwinianie Żydów o całe zło na świecie jest czystym sk***ysyństwem.

Dzisiaj

2018-05-23, 19:33
a ja przeczytalem : Lesbijski ;)

eclipse2012

2018-05-23, 19:59
kupię płytę DVD z filmem Hary Potter komnata tajemnic.
od krzyksa też kupię pod warunkiem że rudzielec nic nie będzie donie pisał

bo to pedał

Dżizas_kurde

2018-05-23, 22:30
To jest trafienie a nie zniszczenie to raz.
Dwa: pocisk trafił w podwozie, układ jezdny i koło...
Cały "słup ognia" rozprzestrzenił się poza czołgiem.
Załoga przeżyła, nic się nikomu nie stało, sprzęt unieruchomiony...

Trafili w "ziemię" pod czołgiem.
Gdyby trafili w kadłub tego słupa ognia by nie było (ewentualnie wystrzeliłby otwartymi włazami)

To nie bomba atomowa tylko bardzo precyzyjny rodzaj pocisku kumulacyjnego który po przebiciu pancerza (taka mała dziurka że pięść nie przejdzie) ma się rozj***ć we "wnączu" i zrobić z załogi dżem...

Tymczasem na załączonym filmie widać jak pocisk trafia na wysokości koła lub gruntu.. i rozk***ia się pod czołgiem nie czyniąc żadnej szkody załodze (to nie jest amunicja odłamkowa )


Aha jeszcze jedno ;)
Czołg na filmie to T55 albo T62...
różnice są subtelne (w sensie nie do rozpoznania na filmie)
Gdybyście kiedyś chcieli odróżnic te dwa pojazdy, to warto zwrócić uwage na osadzenie włazów.
W T62 w wieży włazy są odlewane, w T55 osadzenia są przykręcane na śrubach.


Jako ciekawostka:
Występuje wersja T55 AM (tzw. merida )
Oraz T62 z pancerzem typu reaktywnego... (Erawa, Era, i tak dalej)

To co na filmie to postsowiecki złom (sądząc po tym co zobaczyłem to Pewnie T55...)

W t55 (tak jak w całej serii T55, T62, T72 i tak dalej..) magazyn amunicji jest w podłodze...
Więc gdyby doszło do penetracji kadłuba... oglądalibyśmy coś w ten deseń:







Pozdrawiam serdecznie.

Stary czołgista

kapadocja

2018-05-24, 00:44
Jest źle. Przeczytałam lesbijski czołg... Dość internetów na dzisiaj. Dobranoc.

Salieri16000

2018-05-24, 01:12
Cytat:

Cara_Al_Sol
Materiał z 2014r.



Materiał z 22 maja 2018- wracaj na ziemię i przestań się ośmieszać...



Cytat:

Dżizas_kurde
To jest trafienie a nie zniszczenie to raz.
Dwa: pocisk trafił w podwozie, układ jezdny i koło...
Cały "słup ognia" rozprzestrzenił się poza czołgiem.
Załoga przeżyła, nic się nikomu nie stało, sprzęt unieruchomiony...



Przestań udawać znawcę tematu bo strasznie ch*jowo Ci to wychodzi. W tym przypadku trafienie = zniszczenie.

Dwa: pocisk ewidentnie trafia w kadłub czołgu a słup ognia to wewnętrzna eksplozja. Pociski ATGM to pociski kumulacyjne, które przy minimalnej widoczności eksplozji ładunku na zewnątrz, po przebiciu pancerza sieją zniszczenie wewnątrz pojazdu- główny strumień "wdziera" się wypalonym otworem niewielkiej średnicy by zabić załogę lub spowodować wewnętrzną eksplozję zgromadzonej wewnątrz amunicji.

Twoje stwierdzenie: "załoga przeżyła" jest śmiechu warte. Założę się z Tobą, że za żadne skarby nie chciałbyś być wewnątrz czołgu trafionego przez ATGM. Jeśli załoga była w czołgu to zginęła w chwili kiedy pocisk przetopił pancerz a wybuch głównego ładunku nastąpił we wnętrzu przedziału bojowego.


Czołg to T-64. Po czym wnioskuję? Ano po charakterystycznych włazach, układzie jezdnym i szerokim wydechu z tyłu wozu.

Dziękuję za uwagę...

Cara_Al_Sol

2018-05-24, 07:13
Salieri16000 napisał/a:



Materiał z 22 maja 2018- wracaj na ziemię i przestań się ośmieszać...

Dziękuję za uwagę...




Data: 23 Listopada 2014'

Więc... Słucham.

pioter84

2018-05-24, 09:59
Wg. mnie to T54/55, który dokładnie to ciężko stwierdzić, bo różniły się silnikiem, celownikami i innymi szczegółami wewnątrz pojazdu i na tych zdjęciach identyfikacja jest niemożliwa.

Po czym wnioskuje, że to T-54/55, po układzie jezdnym, jest 5 kół nośnych z każdej strony (wiem, że przodu nie widać, ale jakby było 6 to żadne by nie było centralnie pod wieżą tak jak tu). Co prawda w T-62 też jest 5 kół nośnych, ale te dwa ostatnie są dalej od siebie. W T-64 koła są małe i jest ich 6 z każdej strony (poza tym T-64, nie miał prawa tam być, był używany tylko przez Armię Czerwoną, po rozpadzie ZSRR trochę zostało w byłych republikach i coś tam sprzedano do Kongo. Arabom sprzedawali T-72). T-72 i T-80 też mają po 6 kół nośnych z każdej strony... więc myślę, że T-54/55.

Ruskie czołgi najłatwiej odróżnić właśnie po ilości i kształcie kół nośnych, czasem też widać który jest który po peryskopach kierowcy i układzie wydechowym. Odróżnianie po kształcie wieży, włazach itp. jest utrudnione bo każdy typ ma kilkanaście wersji i w wersjach jest masę różnic w wyposażeniu. Także T-54/55 ma 5 par kół nośnych z tego pierwsze dalej od reszty; T-62 też pięć ale dwa ostatnie dalej od siebie i reszty; T-72/90 - sześć dużych (w kształcie "kwiatków"); T-64 - sześć małych; T-80 sześć mniejszych niż w T-72/90, ale większych niż w T-80, za to 3 i 4 są blisko siebie);

Co do zniszczeń to nie wiem, faktycznie czołg wygląda na nienaruszony, ale równie dobrze w środku może być paprykarz. Jakby filmik był dłuższy to by było wiadomo czy z włazów wydobywa się ogień/dym.

Mu...........23

2018-05-24, 17:00
Zaś wybielanie żydów, stawianie ich w roli wiecznej ofiary świadczy o niedoj***niu mózgowym.