18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Libijski czołg zniszczony przez bojowników.

Salieri16000 • 2018-05-23, 15:04
Śmiało od: 0:39. Wcześniej tylko "opóźnienia" ze względu na ruch uliczny.


kreatywnakrowa

2018-05-24, 21:45
Salieri16000 napisał/a:

Jeśli załoga była w czołgu to zginęła w chwili kiedy pocisk przetopił pancerz a wybuch głównego ładunku nastąpił we wnętrzu przedziału bojowego.


Przestań udawać znawcę. ch*jowo ci to wychodzi. Pocisk przetopił pancerz... Chyba k***a palnikiem plazmowym. Kolejny debil do tego ekspert w dziedzinie głowic kumulacyjnych. Idź być debilem gdzie indziej.

Dżizas_kurde

2018-05-25, 00:01
Będziemy punktować:

Cytat:

Przestań udawać znawcę tematu bo strasznie ch*jowo Ci to wychodzi. W tym przypadku trafienie = zniszczenie.


Otóż nie...
Zniszczenie czołgu to nie jest "definicja wojskowa"
unieruchomienie lub wyeliminowanie- zniszczeniem można nazwać przetopienie go na żyletki.
Dopóki jest w stanie wykonywac jakiekolwiek działania jest uszkodzony.
Sprzęt i siłę żywą przeciwnika należy "wyłączyć z walki" a nie zniszczyć. bo to jest taktycznie nieuzasadnione.
Otóż - trafienie czołgu to jedno.. wyłączenie z walki to drugie, zniszczenie to już fanaberia...


Cytat:

Dwa: pocisk ewidentnie trafia w kadłub czołgu a słup ognia to wewnętrzna eksplozja.


Gdyby pocisk detonował wewnątrz kadłuba widziałbyś to co na filmie z T72.... tutaj ewidentnie pocisk eksplodował POD kadłubem (prawdopodobnie trafił w koło) dlatego widać słup ognia wokół wozu.

Zadam pytanie: Ile razy strzelałeś z czołgu do innego czołgu ?
BO tak się składa ze przez kilka lat szkoliłem wiele załóg w Polsce... i wielokrotnie trafiałem cele w różnych warunkach... i wiem jak wygląda bezpośrednie trafienie pociskiem kumulacyjnym...



Cytat:

Pociski ATGM to pociski kumulacyjne, które przy minimalnej widoczności eksplozji ładunku na zewnątrz, po przebiciu pancerza sieją zniszczenie wewnątrz pojazdu


Cała eksplozja miała miejsce na zewnątrz...
Pociski ATGm (jak już sie nagooglowałeś) to nie są pociski odłamkowe - mają zabić załoge za pomocą temperatury i ciśnienia... jak widać na załączonym filmie wszystko działo się poza kadłubem i wozem.


Cytat:

- główny strumień "wdziera" się wypalonym otworem niewielkiej średnicy by zabić załogę lub spowodować wewnętrzną eksplozję zgromadzonej wewnątrz amunicji.


Nie ucz matki garów zmywać...
Jak już chcesz podyskutować to rzeczowo...
Dżentelmeni o sprawa oczywistych nie dyskutują.

Cytat:

Twoje stwierdzenie: "załoga przeżyła" jest śmiechu warte. Założę się z Tobą, że za żadne skarby nie chciałbyś być wewnątrz czołgu trafionego przez ATGM.


Wierz mi lub nie, ale jeżeli miałbym wybierać śmierć na wojnie to właśnie ten rodzaj chciałbym wybrać. Nawet nie poczujesz i zamieniasz się w dżem....
Ciśnienie rozpaćka cię w ten sposób że jak ktoś przyjdzie odzyskać złom.. to pomyśli że ktoś strzelał do pustego czołgu..


Cytat:

Jeśli załoga była w czołgu to zginęła w chwili kiedy pocisk przetopił pancerz a wybuch głównego ładunku nastąpił we wnętrzu przedziału bojowego.



Autorzy nagrania spudłowali i wrzeszczą jak małpy bo zobaczyli wielką kulę ognia... dlatego filmik się szybko kończy.
Wiesz jaki prawdopodobnie był dalszy ciąg ? (tak z doświadczenia mówię)

Czołg się wycofal lub odpowiedział ogniem....


Cytat:

Czołg to T-64. Po czym wnioskuję? Ano po charakterystycznych włazach, układzie jezdnym i szerokim wydechu z tyłu wozu.


Prawdopodobnie, chociaż powiedz mi skąd T64 miałby się tam wziąć ? Kupili na allegro ?
Czy ktoś im dowiózł ?

raczej T55 ....
Ale o to bym się nie założył... o wiecej niż 50zł.




A tak dla twojej uwagi...
T55 ma feralną konstrukcje... (wieża jest "wrzucona w kadłub") i trzyma się "na włosku"
Gdyby trafili w kadłub... to tak wyglądałby efekt...




Dla ciebie specjalnie misiaczku taka kompilacja..
Zobacz że nawet po bezpośrednim trafieniu w kadłub i eksplozji w przedziale bojowym.. załoga jest w stanie sp***olić z czołgu...



Pooglądaj... i zapraszam na konsultację na strzelnice na OPTYŃ ;)
Jakbyś chciał kiedyś zobaczyć czołgi w natarciu w rozwiniętej kolumnie.... to tez moge cię na taki pokaz zaprosić..
tylko nie wiem czy cię mama puści...


kapadocja

2018-05-25, 17:11
Dżizas_kurde napisał/a:

Będziemy punktować:


Otóż nie...
Zniszczenie czołgu to nie jest "definicja wojskowa"
unieruchomienie lub wyeliminowanie- zniszczeniem można nazwać przetopienie go na żyletki.
Dopóki jest w stanie wykonywac jakiekolwiek działania jest uszkodzony.
Sprzęt i siłę żywą przeciwnika należy "wyłączyć z walki" a nie zniszczyć. bo to jest taktycznie nieuzasadnione.
Otóż - trafienie czołgu to jedno.. wyłączenie z walki to drugie, zniszczenie to już fanaberia...



Gdyby pocisk detonował wewnątrz kadłuba widziałbyś to co na filmie z T72.... tutaj ewidentnie pocisk eksplodował POD kadłubem (prawdopodobnie trafił w koło) dlatego widać słup ognia wokół wozu.

Zadam pytanie: Ile razy strzelałeś z czołgu do innego czołgu ?
BO tak się składa ze przez kilka lat szkoliłem wiele załóg w Polsce... i wielokrotnie trafiałem cele w różnych warunkach... i wiem jak wygląda bezpośrednie trafienie pociskiem kumulacyjnym...




Cała eksplozja miała miejsce na zewnątrz...
Pociski ATGm (jak już sie nagooglowałeś) to nie są pociski odłamkowe - mają zabić załoge za pomocą temperatury i ciśnienia... jak widać na załączonym filmie wszystko działo się poza kadłubem i wozem.



Nie ucz matki garów zmywać...
Jak już chcesz podyskutować to rzeczowo...
Dżentelmeni o sprawa oczywistych nie dyskutują.


Wierz mi lub nie, ale jeżeli miałbym wybierać śmierć na wojnie to właśnie ten rodzaj chciałbym wybrać. Nawet nie poczujesz i zamieniasz się w dżem....
Ciśnienie rozpaćka cię w ten sposób że jak ktoś przyjdzie odzyskać złom.. to pomyśli że ktoś strzelał do pustego czołgu..




Autorzy nagrania spudłowali i wrzeszczą jak małpy bo zobaczyli wielką kulę ognia... dlatego filmik się szybko kończy.
Wiesz jaki prawdopodobnie był dalszy ciąg ? (tak z doświadczenia mówię)

Czołg się wycofal lub odpowiedział ogniem....



Prawdopodobnie, chociaż powiedz mi skąd T64 miałby się tam wziąć ? Kupili na allegro ?
Czy ktoś im dowiózł ?

raczej T55 ....
Ale o to bym się nie założył... o wiecej niż 50zł.




A tak dla twojej uwagi...
T55 ma feralną konstrukcje... (wieża jest "wrzucona w kadłub") i trzyma się "na włosku"
Gdyby trafili w kadłub... to tak wyglądałby efekt...




Dla ciebie specjalnie misiaczku taka kompilacja..
Zobacz że nawet po bezpośrednim trafieniu w kadłub i eksplozji w przedziale bojowym.. załoga jest w stanie sp***olić z czołgu...



Pooglądaj... i zapraszam na konsultację na strzelnice na OPTYŃ ;)
Jakbyś chciał kiedyś zobaczyć czołgi w natarciu w rozwiniętej kolumnie.... to tez moge cię na taki pokaz zaprosić..
tylko nie wiem czy cię mama puści...



Nieźle... komentarz ciekawszy od artykułu ;)