topic

Lewactwo już cenzuruje szachy

Halilililibut • 2020-07-06, 12:01
Skrajnie lewicowe algorytmy jewtubowe cenzurują już nawet szachy. Najprawdopodobniej ze względu na wypowiedziane słowa white versus black [białe kontra czarne].

"
Kwestia walki z rasizmem dotknęła sfery, która do tej pory pozostała tylko tematem licznych żartów. Jak poinformował Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego, przedstawiciele serwisu Youtube postanowili usunąć filmik popularnego internetowego szachisty, Antonio Radicia, posługującego się pseudonimem agadmator.

Powodem takiej decyzji ma być nagminne używanie przez Radicia zwrotu "biały kontra czarny" i na odwrót.

Radić odwołał się od decyzji serwisu Youtube, ale została odrzucona. Szachista poinformował na swoim kanale, że obawia się o los swoich innych filmików, wszak podczas każdej rozgrywki określa figury szachowe jako "czarne i białe".

Agadmator jest najpopularniejszym youtubowym szachistą na świecie, który posiada ponad 706 tys. subskrypcji. Dla porównania, najpopularniejszy Polak tykający się tej dziedziny może poszczycić się tylko niecałymi 67 tys. subskrybentów.

Co wy sądzicie o decyzji przedstawicieli Youtube? Czy usunięcie filmików przez wzgląd na "białe i czarne figury" to właściwy krok w walce z rasizmem? A może to błąd, który szefostwo serwisu powinno rozstrzygnąć z Antonio Radiciem?
"

tekst pochodzi ze strony:
IGN Polska, pt: "Youtube uważa szachy za rasistowskie i kasuje filmik popularnego szachisty"

Filmik autora nt tego "zajścia" [eng]:


~T3RMINATOR

2020-07-06, 12:10
To co się dzieje na świecie j3st coraz bardziej poj***ne. Za niedługo nie wolno będzie nawet napić się czarnej kawy by nie było rasistowsko.

Halman

2020-07-06, 12:16
Jest to nic innego jak gruntowanie terenu na co można sobie pozwolić by nas zniewolić o następny krok...

Po za tym youtube może dostać białej gorączki gdy kilkudziesieciu czy nawet kilkuset wk***ionych ale znaczących youtuberów wrzuci 10 sekundowy filmik, a w zasadzie tylko grafikę z napisem White Lives Matter ... z prośbą do widzów o.. własne filmiki z takim napisem... ta akcja poszła by jak lawina

k***a, jeszcze trochę będą produkować czarne kartki i białe długopisy...

KrystekKrystek

2020-07-06, 12:25
A bilard nie jest rasistowski? Białą bilą uderzasz w inne kolory, ale czarną na końcu. Jesli zaś czarną wbijesz pierwszą to od razu przegrywasz :mrgreen:

freaky

2020-07-06, 12:30
Szachy są rasistowskie, ale z innego powodu. Ta gra dyskryminuje czarnych, bo ci są zwyczajnie zbyt głupi na jej zrozumienie.

Halman

2020-07-06, 12:39
freaky napisał/a:

Szachy są rasistowskie, ale z innego powodu. Ta gra dyskryminuje czarnych, bo ci zwyczajnie zbyt głupi na jej zrozumienie.


wiesz ze zbadałem temat i masz rację;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_szachowy
w ranking mistrzów szachowych znajdziemy nawet kilku hindusów (z czego nawet jeden na 5 pozycji, szacun) ... ale "cywilizowanego' murzyna z usa, francji, kuby czy tym bardziej "czarna ląda" nie uświadczysz... (tych ostatnich to podejrzewam że warcaby by przerosły)

zeozwatyelektryk

2020-07-06, 12:58
Jak im nie pasują czarno-białe to niech grają tęczowymi pedały j***ne. A od klasycznych niech się odjebią. Masakra co się odpie**ala na tej planecie :evil:

zbynekmaslanka

2020-07-06, 13:03
KrystekKrystek napisał/a:

A bilard nie jest rasistowski? Białą bilą uderzasz w inne kolory, ale czarną na końcu. Jesli zaś czarną wbijesz pierwszą to od razu przegrywaszCiekawostka. Ta kwestia o wbijaniu czarnej na końcu pojawia się w trakcie rozmowy aktora Charliego Sheena z "czarnym " w wojskowym więzieniu w bardzo fajnym filmie "Cadence" 1980 ... choć przepełnionym troche praniem mózgu o rasizmie i takim tam.

@up poprawka "Cadence" 1990

OpenStreetMaps

2020-07-06, 13:04
j***ne lewackie ch*je czarny salceson też ocenzurują i będziemy na niego mówić Afroamerykański salceson . A wszyscy i tak są poj***ni bo zapomnieli ze istnieje przymiotnik brązowy.

Noside

2020-07-06, 13:08
Wypie**alać z youtube, wypie**alać z facebooka.
Kiedy się lemingi nauczą bojkotować tego typu rzeczy?
Dużo? Żyć się nie da? Da się żyć i żyje się świetnie, kiedy bojkotuje się firemki walące sezonowane facebookowe/youtubowe logo z tęczą/czarnym/innym marksistowskim gównem.
Mało tego - świetnie się żyje będąc zaściankowym, rasistowskim, homofobicznym, zacofanym knurem i trzeźwo oceniając ludzi z natchnieniem korzystających z apple, youtube i starbucksa.
Serio człowiek czuje się wolny po wyrzuceniu telewizora, włączeniu adblocka i unikaniu virali jak ognia.

wormgoro

2020-07-06, 15:07
Kanał został zablokowany przez automat prawdopodobnie z powodu wstawek o Covid co może łamać regulamin. To chyba dość częste przypadki bo automat nie jest dopracowany.
Kanał już działa więc to pie**olenie z tą blokadą.

garota

2020-07-06, 16:28
System robi wszystko żeby nawet szachiści nienawidzili tych murzynów. ...

janlew

2020-07-06, 16:32
Tak teraz wygląda świat na zachodzie, a jak wygra czaskoski to Polska do tego dołączy

KaprysLosu

2020-07-06, 16:53
fakt jest taki, że czarne na starcie mają pół tempa w plecy , więc białe są uprzywilejowane :) ale do głowy by mi nie przyszło, żeby to w taki sposób wiązać :)

EdmundKemper

2020-07-06, 17:55
Świętsi od papieża ci postępowi idioci.