18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lepiej nie stawiać oporu

Barnellini • 2020-06-16, 10:07
kiedy napastnik ma spluwę i "da silva" lub "lopez" w nazwisku


wwo19994

2020-06-16, 10:39
podoba mi się takie rozwiązywanie spraw ale jak u nas każdy w auchan czy stokrotce mógłby kupić pistolet to podejrzewam że co weekend padaloby sporo osób po alko :)

AjentSmith

2020-06-16, 13:02
Po się ten drugi szamotał jak widział że tamten ma gnata?

Wełzew

2020-06-16, 13:39
wwo19994 napisał/a:

podoba mi się takie rozwiązywanie spraw ale jak u nas każdy w auchan czy stokrotce mógłby kupić pistolet to podejrzewam że co weekend padaloby sporo osób po alko



Ta ale w sumie lepiej dostać kulkę w łeb niż kosę na żebra lub siekierę na ryj :D

paero123

2020-06-16, 14:03
AjentSmith napisał/a:

Po się ten drugi szamotał jak widział że tamten ma gnata?


Z przyzwyczajenia, bo chyba czarnoskóry był


Elektro-Mech

2020-06-16, 14:17
Wełzew napisał/a:

Ta ale w sumie lepiej dostać kulkę w łeb niż kosę na żebra lub siekierę na ryj



Tyle, że zabijanie z broni palnej jest prostsze od zabijania bronią białą, mam tu na myśli psychikę człowieka. Co za tym idzie, ludzie niezrównoważeni psychicznie znacznie częściej sięgaliby po broń przy najmniejszym nawet problemie z drugim człowiekiem. Jedyna opcja to regularne psychotesty i dobrowolne poddanie się pełnej, stałej inwigilacji.

AdamBrown

2020-06-16, 16:50
Elektro-Mech napisał/a:

Tyle, że zabijanie z broni palnej jest prostsze od zabijania bronią białą, mam tu na myśli psychikę człowieka. Co za tym idzie, ludzie niezrównoważeni psychicznie znacznie częściej sięgaliby po broń przy najmniejszym nawet problemie z drugim człowiekiem. Jedyna opcja to regularne psychotesty i dobrowolne poddanie się pełnej, stałej inwigilacji.



Wy macie jakis fetysz? z tą stałą kontrolą, inwigilacją? Macie jakieś lęki przed wolnością?Problem z bronią palną polega na tym, że ona daje dużą przewagę, nad nie uzbrojonym przeciwnikiem. Prawdziwym nieszczęściem jest zakaz posiadania broni, bo przestępcy, i psychole i tak ją sobie zdobędą, a zwykli normalni ludzie nie mają jak się przed nimi bronić. Bo to że Policja ma broń i może jej używać, niczemu nie zapobiega, powoduje to tylko zwiększoną ilośc procesów raportów, i innych gówien, które kosztują czas i pieniądze.

Rozjebie

2020-06-16, 20:26
AdamBrown napisał/a:

Prawdziwym nieszczęściem jest zakaz posiadania broni, bo przestępcy, i psychole i tak ją sobie zdobędą, a zwykli normalni ludzie nie mają jak się przed nimi bronić.



Mówisz tutaj o skrajnych przypadkach trafienia w swoim życiu na psychola. Jeśli trafisz na takiego, to nawet gołymi rekami może Cie zabić.
Jednak brak powszechnego dostępu do broni dotyczy tej długiej i szerokiej "szarej" strefy, czyli osobników z niestabilna psychika, którzy chcieliby coś ukraść albo na kogoś napaść, ale jednak z nożem czy z pięściami na Ciebie nie wyskoczą, bo się boją. Ale wystarczy "pstryczek" w postaci zakupionego pistoletu i napaść już nie jest taka straszna.
Powszechny dostęp do broni zwiększa ilosc normalnych obywateli pod bronią, ale tez zwiększa ilość przestępców, a raczej leszczy z szarej strefy, którzy nimi zostają.

Jebaka80

2020-06-17, 15:29
Wełzew napisał/a:

Ta ale w sumie lepiej dostać kulkę w łeb niż kosę na żebra lub siekierę na ryj



Kraków pozdrawia

:->