18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Lektor Google Maps

pgierula • 2020-05-26, 19:32
Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem radiowym i lektorem z ogromnym doświadczeniem. Jakbyście jednak usłyszeli go znienacka, waszą pierwszą myślą byłoby zapewne "komu tutaj włączyła się nawigacja?".
Przez ostatnią dekadę Juszkiewicz był bowiem polskim głosem Google Maps – aż do momentu, w którym koncern zastąpił go głosem generowanym komputerowo.
]

Essent

2020-05-26, 20:02
Mi zawsze mówił, na rondzie prosto :homer:

LuzaQ

2020-05-26, 20:15
Essent napisał/a:

Mi zawsze mówił, na rondzie prosto



tak znalazłem wideo z twoim udziałem.



Asuritta

2020-05-26, 21:25
co on pitoli
- mech nie zawsze rośnie od północnej strony bo jak las jest cienisty to mech masz wkoło ktoś tu nie zna przyrody ale sie wypowiada
- mrowisko nie jest tak spłaszczone w jednej strony zależny jakie nachylenia terenu i gdzie pożywienie mają
- słońce sie buzi ? kładzie spać ? k***a co to pie**olisz ... co nagle ZACHODZI nie ten tu pie**oli że słoneczko jak żywa istota zamyka oczka i śpi nie świeci reszta świata ma przej***ne xD
....

Visuelt

2020-05-26, 21:32
Nic mnie tak ostatnio nie wk***iło jak zmienia lektora w Google maps. Nowy głos ma wyjątkowo nieprzyjemne brzmienie.

szlovak

2020-05-26, 21:50
Visuelt napisał/a:

Nic mnie tak ostatnio nie wk***iło jak zmienia lektora w Google maps. Nowy głos ma wyjątkowo nieprzyjemne brzmienie.



zgadza się, jakby jakiś taki wk***iony. Dodatkowe wk***ienie to coś czego mi najmniej potrzeba za kółkiem

kaziupir

2020-05-26, 22:11
"Kieruj się na północ/południe/wschód/zachód" zawsze mnie rozwalało. Co ja kompas mam w głowie? A patrzeć na malutki kompasik na mapie nie będę, zresztą po to jest lektor, żeby mówił gdzie jechać.

Tom9310

2020-05-26, 22:14
Asuritta napisał/a:

co on pitoli
- mech nie zawsze rośnie od północnej strony bo jak las jest cienisty to mech masz wkoło ktoś tu nie zna przyrody ale sie wypowiada
- mrowisko nie jest tak spłaszczone w jednej strony zależny jakie nachylenia terenu i gdzie pożywienie mają
- słońce sie buzi ? kładzie spać ? k***a co to pie**olisz ... co nagle ZACHODZI nie ten tu pie**oli że słoneczko jak żywa istota zamyka oczka i śpi nie świeci reszta świata ma przej***ne xD
....



A weź skończ pie**olić już

:-D

olo1990pl

2020-05-26, 22:55
@kaziupir to jest cecha nawigacji dla amerykanów.

Tam z powodu geografii i sposobu budowania ulic większość miast jest w orientacji N-S / W-E (większość zachodniego wybrzeża (LA, SF) i południe wschodniego (Miami, Tampa), Chicago - ogólnie im młodsze miasto bym bardziej usystematyzowany plan ulic, chyba że przeszkadza ukształtowanie terenu), więc jak Ci mówi nawigacja, że masz jechać w danym kierunku geograficznym to łatwo ogarnąć start, szczególnie że wszystkie już chyba auta na rynek US mają w desce rozdzielczej i/lub lusterku wstecznym kompasy (a i w autach u nas wiele ma).

LuzaQ

2020-05-26, 23:12
olo1990pl napisał/a:

a i w autach u nas wiele ma).



Wymień mi jedno którym przemieszcza sie standardowy mirek/janusz

Fifka

2020-05-26, 23:16
olo1990pl napisał/a:

@kaziupir to jest cecha nawigacji dla amerykanów.
Tam z powodu geografii i sposobu budowania ulic większość miast jest w orientacji N-S / W-E (większość zachodniego wybrzeża (LA, SF) i południe wschodniego (Miami, Tampa), Chicago - ogólnie im młodsze miasto bym bardziej usystematyzowany plan ulic, chyba że przeszkadza ukształtowanie terenu), więc jak Ci mówi nawigacja, że masz jechać w danym kierunku geograficznym to łatwo ogarnąć start, szczególnie że wszystkie już chyba auta na rynek US mają w desce rozdzielczej i/lub lusterku wstecznym kompasy (a i w autach u nas wiele ma).



Nigdy nie ogarniałem czemu w GTA i GTA 2 nie ma ulic po skosie. Wk***iało mnie to. Teraz już wiem. Dziena ziom!


olo1990pl

2020-05-26, 23:41
@LuzaQ
W desce rozdzielczej chyba wszystkie Hyundai'je mające komputer (róża wiatrów), a SUVy Kona, Tucson i (chyba) SantaFe mają też w lusterku środkowym (literki NEWS w prawym górnym rogu). KIA są siostrzaną marką i na pewno w Stonic (pobratymca i20 Active i Kona) był w desce - ale nie pamiętam czy w lusterku również.

Nie jestem pewny, ale w ojca służbowej Octavii (III gen polift) gdzieś widziałem na którymś ekranie - tylko nie pamiętam czy to był na desce czy ekran infotainment/navi. Tam było to chyba ograniczone tylko do literek NEWS i pośrednich.

willoo

2020-05-26, 23:52
mi też to "na rondzie prosto" wchodziło zbyt dosłownie