18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Legia cudzoziemska w Mali

Barnellini • 2020-06-24, 00:39
Wydaje mi się czy wyrażają emocje staropolską "k***ą"?



Tak wiem, w ich szeregach jest trochę Polaków.

KaprysLosu

2020-06-24, 00:45
w końcu cudzoziemska, ja rozumiem, że z poza Francji :) ale kto tam ich wie, w końcu jeszcze 50 lat temu reprezentację piłki nożnej mieli białą, nawet ich flaga nie przewidziała nowego koloru...

maksymilian45

2020-06-24, 00:57
I o co ta wojna?
Ropa, władza, kasa?

Jakiś inny powód?

Hi7man

2020-06-24, 01:12
maksymilian45 napisał/a:

I o co ta wojna?
Ropa, władza, kasa?
Jakiś inny powód?



Jako że sadol bawi i uczy to nie dziękuj tylko ucz się:


"Wojsko najemne (także: najemnicy, żołnierze najemni, kondotierzy, żołnierze fortuny) – formacja wojskowa składająca się z ochotników walczących za pieniądze, najczęściej w służbie obcego wojska dla danego państwa, miasta, władcy lub jakiejś organizacji, a nawet osoby prywatnej. Wojska te można wynająć do walki w praktycznie dowolnej sprawie, ponieważ te formacje nie kierują się idealizmem... "

maderfakermen

2020-06-24, 01:32
Barnellini, Wydaje mi się, że to węgierski. Ale pewności nie mam.

arkoo2

2020-06-24, 01:36
zeozwatyelektryk napisał/a:

Wydaje mi się, że to węgierski. Ale pewności nie mam.



no to lepiej nie miej, bo to nie madziary

Tryper

2020-06-24, 04:38
Kapitalne nagranie. Masz trochę więcej wiedzy nt.?

Zniwiarz

2020-06-24, 07:19
Hi7man napisał/a:

Jako że sadol bawi i uczy to nie dziękuj tylko ucz się:
"Wojsko najemne (także: najemnicy, żołnierze najemni, kondotierzy, żołnierze fortuny) – formacja wojskowa składająca się z ochotników walczących za pieniądze, najczęściej w służbie obcego wojska dla danego państwa, miasta, władcy lub jakiejś organizacji, a nawet osoby prywatnej. Wojska te można wynająć do walki w praktycznie dowolnej sprawie, ponieważ te formacje nie kierują się idealizmem... "



I dlatego takich ludzi nie jest szkoda . Mordować za kasę wiedząc że masz 1 życie :-o . Im więcej żyje na tym świecie to widzę że człowiek to jednak gatunek inwazyjny , wszystko zniszczy nawet sam siebie . Ten świat byłby piękny bez wojen ... O k***a przepraszam poniosła mnie wyobraźnia :mrgreen: . Wszędzie znajdzie się jakiś idiota co chce wszystko dla siebie , a żeby spełnić swoje zachcianki znajdą się też i ludzie bez mózgu , którzy za pieniądze lub coś tam powiedzą o niby honorze że w dobrej sprawie i już biegną jak zaprogramowane maszyny zabijać gwałcić i co tam jeszcze dusza zapragnie :lol:

Syja

2020-06-24, 07:19
Hi7man napisał/a:

Jako że sadol bawi i uczy to nie dziękuj tylko ucz się:
"Wojsko najemne (także: najemnicy, żołnierze najemni, kondotierzy, żołnierze fortuny) – formacja wojskowa składająca się z ochotników walczących za pieniądze, najczęściej w służbie obcego wojska dla danego państwa, miasta, władcy lub jakiejś organizacji, a nawet osoby prywatnej. Wojska te można wynająć do walki w praktycznie dowolnej sprawie, ponieważ te formacje nie kierują się idealizmem... "



tylko, że on się pytał o co się tam biją, a Ty z definicją wojska najemnego mu wyjechałeś :D w rodzinie wszyscy zdrowi?

NILE75

2020-06-24, 07:26
Żadna praca nie hańbi.

arturek_w

2020-06-24, 08:30
Tu jest trochę materiału o legii



ws...........33

2020-06-24, 09:39
Ganowicz też był najemnikiem i mieli zlecenie od Fidela za fajną kasę to odmówili bo nienawidzili j***nych komuchów.

Cryo

2020-06-24, 09:46
Umierać za kilka euro za interesy żabojadów? ch*j im wszystkim w dupę.

OddajFartucha

2020-06-24, 11:05
Hi7man napisał/a:

Jako że sadol bawi i uczy to nie dziękuj tylko ucz się:
"Wojsko najemne (także: najemnicy, żołnierze najemni, kondotierzy, żołnierze fortuny) – formacja wojskowa składająca się z ochotników walczących za pieniądze, najczęściej w służbie obcego wojska dla danego państwa, miasta, władcy lub jakiejś organizacji, a nawet osoby prywatnej. Wojska te można wynająć do walki w praktycznie dowolnej sprawie, ponieważ te formacje nie kierują się idealizmem... "


Jako że sadol bawi i uczy to Ci opowiem, że pie**olisz kocopoły bo legia to część wojsk lądowych armii francuskiej (armee de terre) złożonej głównie z cudzoziemców ale i nie brakuje tam francuzów z nadanym obywatelstwem Kanady na potrzeby rekrutacji.Zycie tam wygląda jak i w kazdej innej armii: slużby, zaprawy, poligony, rozprowadzenia, czas pozasłużbowy. Najemnikami mozesz nazywac bandy niedoswiadczonych czarnych z ugandy, kongo, zimbabwe czy białasów z RPA.
Pozdro.

brattonegohalika

2020-06-24, 11:45
A ten ranny drze się "gospadin", czyli i nasi przyjaciele ze wschodu też są.