18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Legendarne bestie - Smoki.

In...........eo • 2013-08-08, 22:45
Otóż przeglądając internety udało mi się znaleźć pewien rodzaj jaszczurek który, uwaga wygląda dokładnie jak miniaturka smoka!


Draco Maximus



Na początek mały opis rodzaju draco:

Draco – jest to rodzaj jaszczurek z rodziny agamowatych. Występują w lasach Azji Południowo-Wschodniej. Ich cechą charakterystyczną jest posiadanie błoniastych skrzydeł. Ruchy żeber umożliwiają im chowanie i rozwijanie żagli przypominających wachlarze. Z tego powodu nazywane są latającymi smokami. Osiągają średnio 30 cm długości. Największa odnotowana odległość lotu to 60 m , przy czym zwierzę straciło tylko 10 metrów na wysokości co jest niezwykłym wyczynem przy tak małych rozmiarach.

Jedyny moment w życiu tych jaszczurek gdy schodzą one na ziemie to czas składania jaj. Samica opada z drzewa i drąży jamę w glebie za pomocą swojego łba. Następnie składa od 2-5 jaj przed zasypaniem dziury.

Oto kilka wybranych gatunków smoków:

Draco blanfordii

Występowanie: Chiny (południe Junnanu), wschodnia Tajlandia, zachodnia Malezja, Mjanma, Wietnam, Indie, Bangladesz.

Długość: Od łba do odbytu 12 cm, sam ogon 23 cm. Jest to największy gatunek przedstawicieli rodzaju draco.








Draco dussumieri

Występowanie: Południowe Indie.

Długość: Od łba do odbytu 9,5 cm, ogon 13,5 cm.






Draco indochinensis


Występowanie: Południowo-wschodnia Azja.



Draco maximus




Draco mindanesis



Draco volans





I najlepsze na koniec. :amused:


Beziking

2013-08-08, 22:47
Do smoków jeszcze im trochę brakuje ;x

In...........eo

2013-08-08, 22:52
Beziking napisał/a:

Do smoków jeszcze im trochę brakuje ;x



Widziałeś kiedyś jaszczurkę ze skrzydłami? Przecież nie będą ziać ogniem. Poza tym ich nazwa gatunkowa to smok, więc tak czy inaczej to smoki.

BrunerOvned

2013-08-08, 22:58
UltorMatrix napisał/a:



Widziałeś kiedyś jaszczurkę ze skrzydłami? W co ewolucja musiała by je jeszcze wyposażyć, w zianie ogniem? Poza tym ich nazwa gatunkowa to smok, więc tak czy inaczej to smoki.


Nie ma co się unosić, wystarczy wyjść na dwór! Obecnie np. żyją smoki z cyckami i pryszczate jaszczury z fiutami, żyjące w pobliżu sieciowych restauracji i zajmujące się przerabianiem hamburgerów na gówno.

Kalibur

2013-08-08, 22:59
UltorMatrix napisał/a:



Widziałeś kiedyś jaszczurkę ze skrzydłami? Przecież nie będą ziać ogniem. Poza tym ich nazwa gatunkowa to smok, więc tak czy inaczej to smoki.



Jej nazwa gatunkowa to też smok, choć co do skrzydeł i ziania ogniem nie byłbym taki pewien.


Ok...........ca

2013-08-08, 23:02
@BrunerOvned
apropos Twojego:

BrunerOvned napisał/a:


Nie ma co się unosić, wystarczy wyjść na dwór! Obecnie np. żyją smoki z cyckami i pryszczate jaszczury z fiutami, żyjące w pobliżu sieciowych restauracji i zajmujące się przerabianiem hamburgerów na gówno.





Opti-X-

2013-08-09, 01:28
k***a wszystko fajnie smoki itd ale jak tu k***a wstawić fotke
ps: jestem nowy acz kolwiek praktykujący sadistika od 1,5 roku kocham was a pozostałym ku*asik w dupe

Sowa1984

2013-08-09, 01:33
Opti-X- napisał/a:

k***a wszystko fajnie smoki itd ale jak tu k***a wstawić fotke
ps: jestem nowy acz kolwiek praktykujący sadistika od 1,5 roku kocham was a pozostałym ku*asik w dupe



kliknij na temat ( tak taki zółty napis ) i otworzy ci się magiczne okienko z cudownymi dodatkami i takie tam :)

Opti-X-

2013-08-09, 01:53
dzięki sowa
kurczaku gdyby nie ty to ja nie wiem huhu :P

MojeAvi

2013-08-09, 01:58
Jak dla mnie, zaj***leś skądś i dopisałeś "Naszukalem się po internecie"

Birkut

2013-08-09, 02:07
k***a! Przecież musi być jakiś sposób żeby je powiększyć!!! Nie wiem, pasza dla kur a potem dla świń i byków, może by rosły! Dlaczego nikt się tym nie zajmuje!?

Dżoker

2013-08-09, 04:05


ten sk***iel mimo braku "skrzydeł" wygląda bardziej... smokowato od tych maluchów w pierwszym poście. No i naturalnie jest nieco większy od nich :D