18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Latający Potwór Spaghetti

Darger • 2013-08-03, 14:11
Zastanawiam się czy ta religia nie jest przypadkiem jedną z najsensowniejszych.



Jestem katolikiem, lecz ciekawi mnie czy świat byłby lepszy gdyby wszyscy wierzyli w tego potwora.

PS. Pierwszy temat, nie zmieszać z błotem :ok:

AgentGrzesiek

2013-08-03, 14:30
Darger napisał/a:

ciekawi mnie czy świat byłby lepszy gdyby wszyscy wierzyli w tego potwora.



tu nie ma co się zastanawiac to jest oczywiste :-)

bloodwar

2013-08-03, 15:21
Jakim debilem trzeba być żeby w jednym poście umieścić "Zastanawiam się czy ta religia nie jest przypadkiem jedną z najsensowniejszych" (o Kościele Latającego Potwora Spagetti) i "jestem katolikiem". W ten sposób udowadniasz, że religia nie polega na czczeniu jakiegoś Boga a wyznawanie akurat TEJ JEDYNEJ WŁAŚCIWEJ nie jest darem jakiegoś wyższego bytu danym przy narodzinach (i jednocześnie podważasz tą idee tego egoistycznego podejścia, niezbędnego dla funkcjonowania jakiejkolwiek religii, że akurat ta jedna religia ma wyłączność na czczenie tego jednego, istniejącego "Boga" a inne się mylą i czczą jakieś nieistniejące byty) tylko bardziej przypomina coś w stylu towaru z supermarketu - przychodzisz, wybierasz, idziesz do kasy ale w połowie drogi zobaczysz lepszy towar, więc odkładasz tamten i bierzesz kolejny. Nie dażę wielkim szacunkiem katolików (i w ogóle wyznawców jakiejkolwiek religii), ale takich pie**olonych hipokrytów którzy skaczą z kwiatka na kwiatek to bym najchętniej pozbawił jakichkolwiek praw!

Darger

2013-08-03, 15:27
@UP

Nie mam zamiaru zmienić religii, jednak uważam, że moja potrzebuję pewnych poprawek.
Niektóre fakty nie mają najmniejszego sensu. Nie wierze w jakieś spaghetti potwory, lecz te przykazania mają większy sens niż wszystkie inne razem wzięte. :roll:

bloodwar

2013-08-03, 15:56
@Darger - nie ma czegoś takiego jak "poprawki" w religii, powtarzam jeszcze raz: to nie jest k***a jakiś towar który można sobie zmieniać, modyfikować według zachcianek, podstawą tej religii jest wiara w to, że Pan z Siwą Brodą dał kilka tysięcy lat temu ludziom kilka przykazan, do tego kościół który ma się nimi "opiekować" i wskazywać im drogę którą mają iść w celu zbawienia i ch*j, to wszystko. Wszelkie "modyfikacje" i interpretowanie słów Pana z Siwą Brodą należy wyłącznie do KK, jeżeli robisz to sam - jesteś heretykiem i będziesz płonął w piekle. I nie masz prawa nazywać się w takim przypadku "katolikiem"

Darger

2013-08-03, 16:01
@ UP

Rozumiem to co mówisz, jednak nie wydaję ci się, że niektóre interpretacje przykazań nie mają sensu?
Nie jestem od tego żeby je zmieniać, jednak jeśli kościół wprowadziłby zmiany ludziom żyło by się lepiej.
W piekle to będę za swoją nietolerancje i inne grzechy. Spowiadać się nie spowiadam, bo ja wierze w Boga, a nie w jego zwierzchników (księży). :evil:

McMenel

2013-08-03, 16:14
Jak to nie ma czegoś takiego jak poprawki w religii ?? A sobory to co ?? Watykan już nie raz poprawiał religie. A to zmiana 10 przykazań a to kult świętych , tam zaś kult Maryi. Religie jak każde twory wciąż ewoluują. Jeszcze nie tak dawno temu rzymski katolicyzm przypominał dzisiejszy Islam. Zaś Islam kiedyś był o wiele bardziej tolerancyjny. Zadziwiające iż to było mniej więcej w tym samym czasie. W średniowieczu stosunkowo biedna Europa prześladowała niewiernych łącznie z ich mordowaniem zaś bogata Azja mniejsza w której panował islam tolerowała bardziej otwarcie innowierców. Patrz krucjaty gdzie muzułmanie traktowali jeńców z szacunkiem i nie wyrzynali niewinnych zaś chrześcijanie wyrżnęli niemal całą Jerozolimę po jej "wyzwoleniu".

Zarammoth

2013-08-03, 18:45
I to nie religia tylko właśnie normalna moralność i rozsądek. Ludzie nie potrzebują żadnych przykazań, każdy jest świadomy, że to czy tamto jest ok. Religie mimo kilku nakazów "pozytywnych" zawsze muszą też nieść nienawiść do jakiś grup ludzi, bo inaczej wyznawcy nie mieli by motywacji. k***a, przecież i tak prawie wszyscy katolicy mają za nic to co tam napisane w tej świętej książce i robią po swojemu, zgodnie z rozumem. Ilu tych sadisticowych katoli rozpisuje się o koniobijstwie, seksie pozamałżeńskim czy tam ch*j-nie-wiem innych zakazach i nie biorą tego na poważnie. Poczytajcie biblię choć raz - niczym nie różni się od j***nego koranu, np. kobieta ma obowiązek ożenić się z gwałcicielem albo do dziś osoba nieobrzezana nie pójdzie do nieba (a że władze KK umili treść i zdjęli bezprawnie kilka nakazów/zakazów - no cóż to już nie ta sama religia tylko ch*j wie co, widzimisię). Gdyby nie religia nauka w średniowieczu mogłaby swobodnie działać (i ch*j mnie obchodzi, że kościół zakładał szkoły - jak nie oni to ktoś inny, a że mieli monopol na mówienie co można głosić, a co nie...).

PS: A poczytajcie jak wygląda pastarafiańskie niebo :D
RAMEN!

Sfidt

2013-08-03, 19:01
wypie**alac z tym lewackim gownem. i katoli tez pie**ole

Zarammoth

2013-08-03, 21:37
@up: Latający Potwór Spaghetti jest lewacki? O ty heretyku j***ny! Karą za bluźnierstwo przeciw Jego Makaronowatości jest gotowanie na dużym ogniu!

Poza tym nie obrażaj jeśli nie wierzysz, udowodnij że LPS nie ma, wybieraj Potwór albo ciapaci, bla bla bla :amused:

n1troo

2013-08-03, 22:09
beka, koke przechwycili w drodzę na woodstok i teraz takie gówno się pojawia tu :D

yeti6

2013-08-03, 22:09
lewackie ścierwo

wernetto

2013-08-03, 22:13
bloodwar napisał/a:

@Darger - nie ma czegoś takiego jak "poprawki" w religii,



:homer: