18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Latający Potwór Spaghetti

Darger • 2013-08-03, 14:11
Zastanawiam się czy ta religia nie jest przypadkiem jedną z najsensowniejszych.



Jestem katolikiem, lecz ciekawi mnie czy świat byłby lepszy gdyby wszyscy wierzyli w tego potwora.

PS. Pierwszy temat, nie zmieszać z błotem :ok:

Hrodgar

2013-08-03, 22:20
Ludzie zrozumcie raz na zawsze, że problemem nie jest religia, a ludzie.

Każdy ruch wyznaniowy, który zyska szersze grono członków/współwyznawców automatycznie jest atakowany przez cyników, którzy dążą do przejęcia władzy w takim ruchu i wykorzystania go dla swoich celów.

Tak było zawsze, 1 sobór kościelny, gdzie ustalano w co mają wierzyć katolicy a w co nie, która ewangelia test prawdziwa a która nie.
Później Schizma i rozpad na kościół rzymskokatolicki i prawosławny, bo wschód nie chciał podlegać zachodowi.
Reformacja w kościele rzymskokatolickim, Luter i jego żądania do zmiany, zostały wykorzystane do tego aby jakiś książę uniezależnił się od innego księcia, albo odejście od Watykanu aby kasę zatrzymać dla siebie.
Powstanie kościoła grekokatolickiego, czyli polska próba odcięcia cerkwi moskiewskiej od Rusinów na dzisiejszej Ukrainie, co następnie w XIX wieku wykorzystali Austriacy przeciwko Rosji i stworzyli narodowość ukraińską.

Religia od zawsze była częścią polityki, czy się to komuś podoba czy nie. Pytanie brzmi, czy dlatego że ludzie wykorzystują ją dla swoich celów, to jest ona (religia) zła?

januszmah

2013-08-03, 22:24
Cytat:

Jestem katolikiem, lecz ciekawi mnie czy świat byłby lepszy gdyby wszyscy wierzyli w tego potwora.


Idź być katolikiem gdzie indziej.

Sytri

2013-08-03, 22:25
Każdy ma prawo wierzyć w to co chce w potwora z makaronu, boga takiego jak katolicy czy innego a nawet w to że Tusk chce dobrze dla Polski (choć o takiej osobie nie słyszałem) i nikt nie powinien się w to wpie**alać.

DuckDodgers

2013-08-03, 22:25
Kolejna krwawa religia.

mr_9mm

2013-08-03, 22:31
Co po niektórzy powinni przypomnieć sobie Konstytucje RP, a dokładniej Rozdział II; art. 31, 32 i 53.

Zizu Ziomek

2013-08-03, 22:35
Hrodgar,
A może zastanów się skąd się wzięły święte księgi?
Tylko jedna może (ale nie musi) być prawdziwa, więc reszta jest napisana przez ludzi bez żadnego wpływu jakiegokolwiek boga.
Po co ludzie mieli by je pisać?
a) dla dobra ludzi,
b) z nudów,
c) przez przypadek, tzn miała to być powieść fantasy, ale ludzie w to uwierzyli,
d) dla własnych korzyści,
e) szatan dał je ludziom by odciągnąć od tej jedynej prawdziwej religii,
f) inne.

To co robią organizacje religijne to już inna sprawa, bo religia ma szansę być prawdziwą tylko w oryginale, a nie naginana do potrzeb.

A co do tematu to, wolę niewidzialnego różowego jednorożca, poza tym nie lubię makaronu.

ds...........er

2013-08-03, 23:11
Nie no, zajebisty jest ten sadystyczny odtwarzacz :roll:
Niektóre filmy mi przycina, właśnie tak...
UWAGA:w materiale poniżej występują migoczące obrazy.

A że piosenka trochę zryta (odtwarza się normalnie przy zaciętym obrazie), to wyszedł mózgojeb.

hulliken

2013-08-03, 23:24
Większość religii i tak ma te same mądrości moralne, typu nie zabijaj, nie kradnij itd. Różnią się natomiast swoimi bożkami i tym co dodali sobie duchowni, typu odpusty, ofiary, niebo za śmierć w imię religii itd., by wykożytać to do celów zarobkowych, bądź manipulacji. Dlatego według mnie to, by było dobrze na świecie nie trzeba wcale postępować wobec jakiejś jedynej dobrej i prawdziwej religii, tylko zgodnie z zasadami moralnymi, które są uniwersalne. Allach, Jezus, Budda, czy Jachwe, powodują tylko podział, konflikty i wojny. Dlatego ja nie wybrałem (wybrali za mnie rodzice, to przykład manipulacji KK) żadnego z tych bożków, bo i tak to to samo pod inną nazwą. Brak jakiegokolwiek z nich nie ogranicza mnie w byciu normalnym człowiekiem.

Hrodgar

2013-08-03, 23:24
Darger napisał/a:


Jestem katolikiem, lecz ciekawi mnie czy świat byłby lepszy gdyby wszyscy wierzyli w tego potwora.


Podobnie myślą ciapaci tylko że o swojej wierze. Chrześcijanie mieli podobne zapędy w czasach wypraw krzyżowych.

Zizu Ziomek napisał/a:

Hrodgar,
A może zastanów się skąd się wzięły święte księgi?
Tylko jedna może (ale nie musi) być prawdziwa, więc reszta jest napisana przez ludzi bez żadnego wpływu jakiegokolwiek boga.
Po co ludzie mieli by je pisać?
a) dla dobra ludzi,
b) z nudów,
c) przez przypadek, tzn miała to być powieść fantasy, ale ludzie w to uwierzyli,
d) dla własnych korzyści,
e) szatan dał je ludziom by odciągnąć od tej jedynej prawdziwej religii,
f) inne.

To co robią organizacje religijne to już inna sprawa, bo religia ma szansę być prawdziwą tylko w oryginale, a nie naginana do potrzeb.

A co do tematu to, wolę niewidzialnego różowego jednorożca, poza tym nie lubię makaronu.



Ogólnie Ewangelie to wspomnienia apostołów, więc powinno być ich 13 (12sta Judasza i 13 Maćka, który go zastąpił)

Tylko ze to nie chodzi o Ewangelię, ale o to, że zebrało się xx ludzi i ustalili między sobą co jest prawdą a co kłamstwem(według własnej woli)
Dyskutowali o tym czy Maria była dziewicą czy nie, czy należy się jej boska cześć czy nie. Ustalali WSZYSTKO od długości brody Jezusa po przez wymiary krzyża na sposobie "żegnania się (znakiem krzyża)" kończąc.

Wszystko co wiemy o chrześcijaństwie, co jest dobre a co złe wywodzi się właśnie z tamtego soboru i tego co zostało tam ustalone. Uwierz mi opcji było dużo, bo mogli ustalić że niema Diabła, a wszystkie grzech Bóg i tak przebacza i to bez żalu za grzechy, spowiedzi i zadość uczynienia.

Przecież w trakcie tamtego soboru poniekąd zostało nakreślone kilkanaście wieków historii.

abraxus666

2013-08-03, 23:29
Ah, on wreszcie się objawił!

panmorda

2013-08-03, 23:49
Czy teraz w nocy mi się przyśni latający potwór spaghetti? WTF? Kto takiego harada tutaj wpóścił?!

Zizu Ziomek

2013-08-03, 23:51
Hrodgar,
Nie chodziło mi tyle o religię chrześcijańską, co o wszystkie istniejące religie.
A pod słowami "święta księga" ukryłem nie tyle 1 książkę, co całą podstawę religii, którą tworzą wszelkie informacje zapisane lub nie.
I bardziej obchodzi mnie PO CO takie książki (lub zbiór na religię) są pisane (te fałszywe oczywiście, bo prawdziwa może być tylko jedna i jeśli taka istnieje to oczywiście powinna być napisana).
Przecież każda religia ma swoją:
islam - koran
chrześcijanie - biblia (różne odłamy mają różne wersje)
buddyści - coś tam innego
hindusi - też coś mają
poganie - chyba przekazywane ustnie
itd
I w końcu ktoś te opowieści tworzył w jakimś celu.
Zdawałeś się bronić religii, a oskarżać wyznawców no to ja chciałem wykazać, że może wina leży już po stronie twórców tych ksiąg którzy mieli w tym swój interes.

Yashashi

2013-08-03, 23:52
@bloodwar
A Ty traktujesz religie jak jakiś zestaw, którego się nie da zmienić. Wygląda to tak jakbyś się rodził, przychodzi kelner z menu, a Ty sobie wybierasz religię z pozycji jakiejś tam. Nie! BĘDĘ sobie wprowadzał poprawki do SWOJEJ religii, do SWOJEJ wiary. Bo jeżeli w coś wierzę to nie ma to nic do religii i jeżeli głęboko wierzę, że coś się nie zgadza w takiej a takiej religii to i to, TO JEST TO MOJA WIARA i MOJA POPRAWKA i nie kwestionuj tego ;) Pozdrawiam

Gooral2137

2013-08-04, 00:05
@Hrodgar
Jakich apostołów? Apostołowie to św. Jan i św. Mateusz
Marek i Łukasz nie byli apostołami