18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Laboratorium Dextera + Muzyka elektro

JezusToŻyd • 2012-09-05, 08:42
Zajebisty miks Laboratorium Dextera z kawałkami "Stress" oraz "Waters of Nazareth" grupy Justice.

Dobra muzyka i ekstra bajka z dzieciństwa.


wiesiors4

2012-09-05, 09:02
Nie tutaj.. na sadolu hejtuje się wszystko co nie jest rockiem i metalem. Jak dla mnie zajebiste :D

Echis

2012-09-05, 09:34
Fajnie zmontowane, ciekawe czasy mi to przypomniało.

Kryn3k

2012-09-05, 09:56
wiesiors4 napisał/a:

Nie tutaj.. na sadolu hejtuje się wszystko co nie jest rockiem i metalem. Jak dla mnie zajebiste :D


k***a "hejtuje" trolling" "epickie" niedługo nie będzie wiadomo w jakim języku napie**alają, ale jak przyjdzie co do czego wszyscy k***a wielcy patrioci. :homer:

wiesiors4

2012-09-05, 10:27
Kryn3k napisał/a:


k***a "hejtuje" trolling" "epickie" niedługo nie będzie wiadomo w jakim języku napie**alają, ale jak przyjdzie co do czego wszyscy k***a wielcy patrioci. :homer:


Ale ciśnienie masz, widać że dawno nie waliłeś :D
A na informatyce nie siedź na sadisticu, tylko rób grzecznie to co pani każe, bo Cię wyjebią do rejonowego :D
Zresztą hipokryto "beka" też jakoś nie po polsku, nie? Tak samo jak "gimbus" (tak, przeglądałem twoje posty nędzny ludzki bycie :emo: ).
P.S. patriotyzm też pochodzi z innego języka (łacina) jakbyś chciał wiedzieć.

BongMan

2012-09-05, 12:16
"Muzyka elektro" to oksymoron. Muzykę tworzą utalentowani ludzie za pomocą instrumentów a nie jakiś lamus, który siedzi przed komputerkiem i klika sobie myszką w programie. To elektroniczne gówno nie zasługuje na miano muzyki.

wiesiors4

2012-09-05, 13:08
BongMan napisał/a:

"Muzyka elektro" to oksymoron. Muzykę tworzą utalentowani ludzie za pomocą instrumentów a nie jakiś, który siedzi przed komputerkiem i klika sobie myszką w proglamusramie. To elektroniczne gówno nie zasługuje na miano muzyki.


Ależ się nasz forumowy kawalarz spiął jak baranie torby :D

To jest za to prawdziwa muzyka? :roll:

white_rabit

2012-09-05, 13:44
@up bezmyslne napie**alanie w talerze i gary... ot mi muzyka.

BongMan

2012-09-05, 13:56
Wcale się nie spiąłem, tylko stwierdziłem fakt. Popatrz choćby na tych gości z tego teledysku. Jeden gra na gitarze, drugi drze mordę, trzeci gra na basie, czwarty na perkusji. Każdy opanował jakiś instrument (wokal to też swego rodzaju instrument muzyczny), każdy coś robi i wszyscy razem tworzą muzykę.
A taki na przykład ostatnimi czasy znany zakolczykowany pedał, który wygląda jak mop, składa sobie w programiku jakieś sample i to jest dla niego muzyka. Nie potrafi grać na żadnym instrumencie, zapisu nutowego pewnie nawet nigdy nie widział, talentu wokalnego też nie ma, bo w tych jego ch*jowych pioseneczkach nie ma nawet partii wokalnych, tylko w kółko pik pik tss tss umcyk bum bum k***a. To co robi to nie jest twórczość, tylko praca odtwórcza, bo po prostu skleja gotowe dźwięki. Dajcie mi dobrego wydawcę to wam na kompozytorze ze starej Nokii zrobię elektro hit lata 2013.

JezusToŻyd

2012-09-05, 14:05
Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jaka to k***a różnica czy 5 baranów nawala na oślep po instrumentach jak w metalu, czy dwóch gości miksuje sample zrobione w większości na TAKICH SAMYCH instrumentach tylko wcześniej w studiu?
Jedno i drugie jest muzyką, tylko inaczej wykonywaną.

Tak samo to jest muzyką:



Jak i to:



Ale nie, hejtujemy muzykę w której długowłosy brudas nie poci się waląc równomiernie w talerz wydając cały czas ten sam dźwięk...

wiesiors4

2012-09-05, 14:36
BongMan napisał/a:

A taki na przykład ostatnimi czasy znany zakolczykowany pedał, który wygląda jak mop, składa sobie w programiku jakieś sample i to jest dla niego muzyka. Nie potrafi grać na żadnym instrumencie, zapisu nutowego pewnie nawet nigdy nie widział, talentu wokalnego też nie ma, bo w tych jego ch*jowych pioseneczkach nie ma nawet partii wokalnych, tylko w kółko pik pik tss tss umcyk bum bum k***a. To co robi to nie jest twórczość, tylko praca odtwórcza, bo po prostu skleja gotowe dźwięki. Dajcie mi dobrego wydawcę to wam na kompozytorze ze starej Nokii zrobię elektro hit lata 2013.


A 'prosty' program do tworzenia muzyki pt. "Fruity Loops" to widział? Może i jest to klikanie myszką, ale komputer praktycznie nic za Ciebie nie zrobi. Producenci siedzą przed komputerami i szlifują często tygodniami dźwięki i zadziwię Cię 95% producentów sami tworzą dźwięki/przerabiają te, które już są. Popatrz taki producent musi ogarniać w tym programie i perkusję, leady, basy, miksować wokale, dodawać wiele efektów, na piano grają często ręcznie. Po co im zapis nut? Granie na perkusji/gitarze to przy tym nic, uwierz. Nie wierzysz? Ściągnij i odpadl FL Studio, poinstaluj wtyczki, ściągnij sample i zacznij zabawę. Możesz tworzyć gatunek jaki chcesz. Dopiero wtedy do Ciebie dotrze, że to nie takie proste.
W dodatku teraz każdy utwór każdego gatunku szlifuje się komputerowo, nie bój się metal też jest poprawiany przez komputer. Pojęcie takie jak mastering zna? To jest dopiero zapie**ol. Mój koleżka, który klei beaty rapowe i drum&bassowe od 2 lat uczy się masterignu! To nie takie proste!
Najgorsze jest w twojej wypowiedzi to, że nawet nie wiesz o czym mówisz, a jesteś przekonany jakbyś miał rację.
Krótkie filmiki:
Mimo że nie trawię gościa za komercję, to szacunek, bo robi robotę SAM:
http://www.sadistic.pl/jak-powstaje-hardstyle-vt115826.htm#1129615

A tu jeszcze filmik z gatunku Future Garage. Posłuchaj. Nie musi Ci się podobać, ale może zauważysz, że muzyka elektroniczna jest w ch*j szerszym pojęciem niż rock, rap czy metal. Setki gatunków, podgatunków, stylów.



Znajdź mi w tych 2 filmikach napie**alankę j***nkę jeb jeb jeb. Jak dla mnie to te dźwięki są magiczne i ŻADEN ale k***a ŻADEN instrument takich nie stworzy takich dźwięków jak ten pan powyżej. Może troszeczkę zmienisz zdanie o muzyce elektronicznej.
Chociaż wiem, że w elektronice są też słabe j***nki (są takie gatunki). Albo chociaż weźmy skomercjalizowaną odmianę każdego gatunku (hardstyle - nustyle; PRAWDZIWY DUBSTEP nie wiertarka - komercyjne wiertła od skryleksa). Ja gardzę komercją. Muzyka ma wypływać z serca - bez względu na gatrunek - a nie podążać za kasą. Pozdrawiam :)

JezusToŻyd napisał/a:

Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jaka to k***a różnica czy 5 baranów nawala na oślep po instrumentach jak w metalu, czy dwóch gości miksuje sample zrobione w większości na TAKICH SAMYCH instrumentach tylko wcześniej w studiu?
Jedno i drugie jest muzyką, tylko inaczej wykonywaną.


Dokładnie, święte słowa.

BongMan

2012-09-05, 14:51
To co wrzuciłeś jest spoko, ale przydałby się tam wokal jakiś. Taką muzyka elektroniczna jest git, to trzeba przyznać. A fruity loops znam, próbowałem ogarnąć kiedyś ale nie dałem rady. Mastering masteringiem, ale robienie całego kawałka od początku do końca na komputerze do mnie nie przemawia.

KwusheR

2012-09-05, 17:50
Pozdrawiam wszystkich, którzy uważają, że w metalu chodzi o bezmyślne nawalanie gdzie popadnie. Metal metalowi nierówny. W każdym gatunku muzyki znajdziemy coś co jest ambitne.

Co opanujesz szybciej? Program komputerowy czy instrument muzyczny?

wiesiors4

2012-09-05, 20:21
KwusheR napisał/a:

Co opanujesz szybciej? Program komputerowy czy instrument muzyczny?


Zdecydowanie instrument. Na klawiszach za małolata nauczyłem się grać raz dwa, FLa ciężko mi jest ogarnąć, naprawdę ciężko. Zresztą umiejętność gry na instrumencie i tworzenia w programie nie świadczą o niczym. Możesz umieć grać na instrumencie, ale będzie to tylko odtwarzanie już istniejących kawałków. Możesz ogarniać program i nie mieć pomysłu na utwór.

St...........ke

2012-09-06, 19:25
BongMan napisał/a:

Wcale się nie spiąłem, tylko stwierdziłem fakt. Popatrz choćby na tych gości z tego teledysku. Jeden gra na gitarze, drugi drze mordę, trzeci gra na basie, czwarty na perkusji. Każdy opanował jakiś instrument (wokal to też swego rodzaju instrument muzyczny), każdy coś robi i wszyscy razem tworzą muzykę.



Instrumenty (dźwięki) = muzyka
Wokal = śpiew
muzyka + śpiew = piosenki

Więc co stoi na przeszkodzie, żeby uznać dźwięki z komputera za muzykę? Ci goście z teledysku, czy im podobni jeśli skorzystają z dobrodziejstwa elektroniki nagle stracą status muzyków?