18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ku przestrodze przed "okazjami" z Allegro

leaf87 • 2016-12-30, 22:28


Witam, dzisiaj o podróbce G-Shocka Ga100CM. Wstawiam te zdjęcia żeby przestrzec Was przed PODRÓBKAMI z ALLEGRO! Wydawałoby się, że te czasy już dawno minęły. Nie. Nie minęły.

Więc do brzegu! Żonka kupiła mi prezent na gwiazdkę. 389zł na allegro. Cena kusi, ale nie jest dużo niższa niż u konkurencji. Zdecydowała się kochana i kupiła. G-shock Ga-100CM okazał się podróbką! Paskudny fake! Lecz tak dobrze podrobiony, że ktoś może się dać nabrać.

Co jest nie tak? Wszystko. Zaczynając od wskazówki nad wskazówkami głównymi, zablokowana w położeniu widocznym na zdjęciu. Dalej? malowanie z lewej strony różni się znacząco od oryginału. 1/1000 sec jest dużo bardziej blade niż w oryginale. Malowanie tarczy jest bardziej bordowe i nie zgadza się z oryginałem w szczegółach - np zaznaczone miejsce.

Szlufka paska też budzi poważne kontrowersje. Jest jasna a nie zielona jak w oryginale! Pudełko też różni się od tego sprzedawanego w sklepach.

Osobiście sprzedawca obiecał mi zwrot pieniędzy bez słowa komentarza na moje zarzuty - znaczy to chyba tylko tyle, że doskonale wiedział o tym, że zegarek jest podróbą.

Przestrzegam wszystkich przed zegarkami casio nawet stówkę tańszymi niż ich odpowiedniki na innych aukcjach!

burczymuchy.blogspot.com - blog ze zdjęciami tego gówna.


Sprzedawca: zegarkicasio

mygyry

2016-12-30, 22:37
Jak coś jest "stówkę" tańsze niż 90% innych ogłoszeń (warto czasem jeszcze popatrzeć po sklepach) To cudów nie ma, nigdy nikt ci nic za darmo nie da. Poza tym ochrona klienta w Polsce jest dosyć słaba, moim zdaniem po takim manewrze sprzedawca powinien być zobowiązany do przysłania sprzętu zgodnego z opisem za cenę, która była podana.

vass

2016-12-30, 22:42
Wyślij zegarek do Casio Poland z linkiem do aukcji i gość idzie siedzieć.
Tam już mają prawników, którzy wiedzą co z tym zrobić.
Kiedyś kupiłem podrobione nożyki Gillette wysłałem, do Gillette Poland i za tydzień miałem kasę na koncie z przeprosinami sprzedającego.

Inoquez

2016-12-30, 22:45
jak się nie jest jakimś komandosem, najemnikiem to po ch*j taki zegarek? do zbierania podgrzybków z "kochaną"? dla szpanu? Swoją drogą kopertę ma większą niż twoje przedramię. Co za kretyn myśli, że kupi dobry oryginalny zegarek za niecałe 4 stówki??? A potem kończy się takimi filmikami z gorzkimi żalami. 3...2....1... ból dupy posiadaczy Lorusów, Q&Q, Perfectów, elektronicznych Casio z komunii

mygyry

2016-12-30, 22:47
@up Serio przeszkadza ci, że ktoś chciał taki a nie inny gadżet? Weź mi jeszcze powiedz jaki samochód jest odpowiedni do jeżdżenia, bo to odwieczny problem w wszystkich motoryzacyjnych gówno-burzach

Inoquez

2016-12-30, 22:52
@up serio tak cie to poruszyło, że musiałeś się wzburzyć? jeździj sobie na sankach, za 4,50 ale nie płacz potem w necie, że Ci kochana zamówiła takie za 3,90

tranzystor

2016-12-30, 22:57
Czego się spodziewał, jak na Allegro większość do podróbki z przemytu.

mygyry napisał/a:

po takim manewrze sprzedawca powinien być zobowiązany do przysłania sprzętu zgodnego z opisem za cenę, która była podana.




To prawdopodobnie tak było. Ten sprzedający na swoich aukcjach nie pisze, że to oryginalny zegarek, więc może się upierać, że sprzedawał "replikę". Tak samo, jak są "repliki" Rolexów i innych ekskluzywnych zegarków z adnotacją, że to "replika". Nie znam tylko różnicy prawnej "repliki" i "podróbki".

CichaWoda

2016-12-30, 23:05
ty się nie przejmuj zegarkiem tylko żoną

ponuryzniwiarz

2016-12-30, 23:49
Kupiła Ci żona zegarek żebyś się cieszył bo pewnie taki chciałeś a Ty zamiast ładnie podziękować to się przypie**alasz do śrubek i innych bzdetów.Pomyśl jaką przykrość Jej sprawiłeś stwierdzając że to "repliczka". Zakładaj chłopie na łapkę i noś z dumą jakby to był rolex za milion zielonych i pamiętaj k***a że nie liczy się cena prezentu tylko to że dany od serca. Nawet gdyby to był budzik od ruskich na gumce to to najważniejszy w tym wszystkim jest fakt że dostałeś go z miłości. Amen.

Antek01

2016-12-31, 00:15
@ponuryzniwiarz: jakbyś dostał zepsuty prezent, też byś się cieszył?

I ch*j kogo to obchodzi po co autorowi takie zegarek? Nawet jakby miał być wyeksponowany w gablocie, to jest to jego sprawa. Ciach.

Novik

2016-12-31, 00:48
a to przykre mikołaj zrobił ci ch*jowy prezent

zerwikaptur

2016-12-31, 00:51
Wiec tak ,z racji iż mam 6 gshockow to się wypowiem.
Środki jak najbardziej ok ,szlufka tez,mała wskazoweczka ok .
Nie wiem natomiast o co chodzi z tarcza bo nie za dokładnie to widać .Nie mam pojęcia co masz do jakości tego zegarka ?na oko na tyle ile można zobaczyc w tym filmię mogę spokojnie powiedzieć ze przyje ales się do rzeczy o których pojęcia widocznie nie masz .
Główne wskazówki chodzą w dobra stronę nie wiem skąd ci przyszło do głowy ze powinny chodzić inaczej .
Orginalnosc mozna ocenić po zdjęciu paska i obudowy wykrecajac śróbk .
Pod osłona powinny być oznaczenia casio z nr seryjnym który musi być na kopercie zegara i deklu .
Proponuje odesłać do internetowego sklepu ZIBI.pl oni tam zajmują się takimi sprawami gdyż są głównym importerem na Polskę .

manson__

2016-12-31, 01:09
..i teraz pytanie za 100 punktw:
Czy wieśniacka busola moro będzie pasować do dresu i 'laczków'?

[Swoją drogą warto zrobić to, co polecił zerwikaptur.]

thewhitestar

2016-12-31, 01:09
Dać tyle kasy za jakiś plastikowy badziew...