18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ku przestrodze przed "okazjami" z Allegro

leaf87 • 2016-12-30, 22:28


Witam, dzisiaj o podróbce G-Shocka Ga100CM. Wstawiam te zdjęcia żeby przestrzec Was przed PODRÓBKAMI z ALLEGRO! Wydawałoby się, że te czasy już dawno minęły. Nie. Nie minęły.

Więc do brzegu! Żonka kupiła mi prezent na gwiazdkę. 389zł na allegro. Cena kusi, ale nie jest dużo niższa niż u konkurencji. Zdecydowała się kochana i kupiła. G-shock Ga-100CM okazał się podróbką! Paskudny fake! Lecz tak dobrze podrobiony, że ktoś może się dać nabrać.

Co jest nie tak? Wszystko. Zaczynając od wskazówki nad wskazówkami głównymi, zablokowana w położeniu widocznym na zdjęciu. Dalej? malowanie z lewej strony różni się znacząco od oryginału. 1/1000 sec jest dużo bardziej blade niż w oryginale. Malowanie tarczy jest bardziej bordowe i nie zgadza się z oryginałem w szczegółach - np zaznaczone miejsce.

Szlufka paska też budzi poważne kontrowersje. Jest jasna a nie zielona jak w oryginale! Pudełko też różni się od tego sprzedawanego w sklepach.

Osobiście sprzedawca obiecał mi zwrot pieniędzy bez słowa komentarza na moje zarzuty - znaczy to chyba tylko tyle, że doskonale wiedział o tym, że zegarek jest podróbą.

Przestrzegam wszystkich przed zegarkami casio nawet stówkę tańszymi niż ich odpowiedniki na innych aukcjach!

burczymuchy.blogspot.com - blog ze zdjęciami tego gówna.


Sprzedawca: zegarkicasio

hipek8830

2016-12-31, 09:28
jak Casio to tylko od oficjalnego dystrybutora czyli ZiBi, jeśli nie ma od nich papierów to pewnie podróba

Sonal

2016-12-31, 09:43
Tak sie niepotrzebnie rozpisales jakby kolorek paseczka czy kszralt wskazóweczek miał jakieś znaczenie. Na czym polega fake? Nie pokazuje godziny??? Chodzi do tyłu albo w bok?
Wgmnie tylko idiotaby sie rozczulał nad tym. Normalny człowiek założył na rękę i korzystał. Plastikowy gadżecik dla dwunastolatków. I dosyć późno do komuni poszedłeś.

Nikczemny_Płód

2016-12-31, 09:58
Inoquez napisał/a:

jak się nie jest jakimś komandosem, najemnikiem to po ch*j taki zegarek? do zbierania podgrzybków z "kochaną"? dla szpanu? Swoją drogą kopertę ma większą niż twoje przedramię. Co za kretyn myśli, że kupi dobry oryginalny zegarek za niecałe 4 stówki??? A potem kończy się takimi filmikami z gorzkimi żalami. 3...2....1... ból dupy posiadaczy Lorusów, Q&Q, Perfectów, elektronicznych Casio z komunii



Coś ty k***a za idiota?

mygyry

2016-12-31, 10:09
Sonal, Czyli, że jakby ci ktoś sprzedał fiata w blachach mercedesa i blisko ceny oryginału, to byś jeździł i nie marudził, bo przecież działa. Nic dziwnego, że działa tylu oszustów, skoro są frajerzy którzy jeszcze przyklasną...

Grze

2016-12-31, 10:21
Ale ten czas zapie**ala...

warka

2016-12-31, 10:28
vass napisał/a:

Wyślij zegarek do Casio Poland z linkiem do aukcji i gość idzie siedzieć.
Tam już mają prawników, którzy wiedzą co z tym zrobić.
Kiedyś kupiłem podrobione nożyki Gillette wysłałem, do Gillette Poland i za tydzień miałem kasę na koncie z przeprosinami sprzedającego.


Jak udowodnisz że otrzymałeś podrobkę ? Rownie dobrze mógłbyś wysłać do prokuratury pedofilskie zdjęcia , twierdząc że otrzymalęś je zamiast zegarka , tu sankcje są wyższe .

Cyrk

2016-12-31, 11:39
Jak to mówią chytry dwa razy traci...

waloos

2016-12-31, 12:20
Połowa komentujących to zwykli idioci! Tyle w temacie.


A co do zegarka, szkoda trochę nerwów autora, że żona zj***ła. Z jednej strony to nie jej wina, że ktoś ją oszukał, ale z drugiej w dzisiejszych czasach nie ma cudów i na zegarek za 500zł nie dostanie się rabatu 20%! Taka oferta musi śmierdzieć.
Tym bardziej, że G-Shocki to zegarki kultowe, wyznaczniki stylu dla sportowego zegarka - zawsze się sprzedawały, a dziś jest na nie jeszcze większa moda, bo oferowane są w jaskrawych kolorach przyciągających oczy - także każdy lansiarz w dresiku i bluzie Tapout/PLNY/dowolna firma suplementacyjna celuje w taki zegarek. Jest zapotrzebowanie, więc nie ma potrzeby aby spuszczać ceny.

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nie ma sensu oszczędzać i szukać najtańszych ofert, bo łatwo trafić na oszusta.

Sonal

2016-12-31, 12:31
mygyry napisał/a:

Sonal, Czyli, że jakby ci ktoś sprzedał fiata w blachach mercedesa i blisko ceny oryginału, to byś jeździł i nie marudził, bo przecież działa. Nic dziwnego, że działa tylu oszustów, skoro są frajerzy którzy jeszcze przyklasną...



Nie przyklaskuje oszustom - jedynie dziwi mnie, że ktoś się podnieca jakimś plastikowym zegareczkiem, roztrząsa to na części pierwsze jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla odmierzania czasu przez niego.
Nie wiem - może dla jego rodziny wydatek tych trzystu kilku złotych to wydatek życia, może nawet to na raty kupowali. W Polsce za bardzo ludzie się podniecają jakąś durną nazwą/marką... zwykłą dodajmy... podejrzewam, że dla niego firma CASIO ma.... nie wiem... jakiś prestiż? wyznacznik jakości? hahahahahah
Coś jak dla kogoś buty z trzema paskami? Zwykła firma, zwykłe buty sportowe - a w Polsce często to jest - na prawdę wyznacznik statusu, zamożności (sic!)
A wystarczy wyjechać za granicę, gdzie w takich szmacianych bucikach popie**ala największe doły społeczne z murzynami na czele. A u nas - ludzie chuchają dmuchają specjalnie myją na niedzielę jakby nie wiadomo co kupili. Ehhhh tu mam wrażenie, że autor należy do takiej samej biedy umysłowej (i chyba finansowej też).

Fdslatghdlks

2016-12-31, 12:33
Prawda jest taka, że Casio dawno się zeszmaciły i jedynie ich flagowe modele trzymają jako taki poziom - są dalej produkowane w Japonii, jakościowo odbiegają dość mocno od swoich tańszych braci produkowanych w Chinach i na Tajwanie.
Za jakość niestety trzeba płacić, bo najtańsze modele zaczynają się od ponad 2000 zł.

kaiwaciol1

2016-12-31, 12:49
A czy autor tematu nie wpadł na to, że przysługuje mu coś takiego jak zwrot towaru? Prawa Konsumenckie, a po co to komu wrzucę na sadola i pokaże, że "zło" istnieje.

kokos_123

2016-12-31, 13:14
kaiwaciol1 napisał/a:

A czy autor tematu nie wpadł na to, że przysługuje mu coś takiego jak zwrot towaru? Prawa Konsumenckie, a po co to komu wrzucę na sadola i pokaże, że "zło" istnieje.

jeśli kupił od osoby prywatnej na aukcji, to nic mu nie przysługuje :lol:
Umowa sprzedaży zawierana przez internet pomiędzy dwiema osobami prywatnymi nie ma charakteru umowy konsumenckiej.

kaiwaciol1

2016-12-31, 13:18
Ps. Są fora związane właśnie z tą serią zegarków, no ale czemu to tu wrzuciłeś.

Mateo.

2016-12-31, 13:19
Jak mnie wk***iają tacy cwaniacy, którzy bez skrupułów sprzedają podrobiony badziew. Na allegro jest tego cała plaga.

Za coś takiego nieźle można beknąć, ale sprzedawcy podróbek czują się bezkarni bo większość kupujących się nie skapnie że to podróba, a ci którzy się skapną to najwyżej odeślą mu to towar i wystawią negatywa.
@leaf87 - mam nadzieję że tego nie przepuścisz i zgłosisz to na policję. Takich cwaniaków trzeba tępić.

Art. 305 Ustawy Prawo własności Przemysłowej:
Ust. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Ust. 3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

mygyry

2016-12-31, 13:25
Sonal, Zrozum k***a, że nie ważne co kupujesz, jak chce sobie kupić zegarek opisany jako CASIO to to ma być CASIO a nie Chiński pingpong z naklejką casio, podróby są tanie bo są do dupy i zapewne również ch*jowo będzie czas odmierzany, pie**olisz takie głupoty, że głowa boli.