18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KTO Rosomak i Kraby.

Modrzew88 • 2014-04-03, 14:23
Sporo ostatnio mówi się o sprzęcie jakim dysponuje nasza armia. Pod jednym z tematów zauważyłem dyskusję o KTO Rosomak więc postanowiłem wrzucić poniższy filmik, który dobrze opisuje ten transporter opancerzony.



Drugim filmem jest krótki reportaż o niedawnym wzmocnieniu polskiej artylerii przez Kraby. To dla tych, którzy uważają, że mamy duże braki w tym rodzaju wojsk konwencjonalnych. Fakt, braki są, ale nie tak duże jak uważa większość sceptyków. Artylerzyści mają się całkiem dobrze, gorzej jest na przykład z wojskami rakietowymi. Podsumowując: w polskiej armii nie jest dobrze, ale nie jest też tragicznie. Coraz więcej rzeczy zmienia się na lepsze, tylko tempo tych zmian mogłoby być szybsze. Miłego oglądania.



Jako bonus dodam krótki film przedstawiający nowego, wojskowego Jelcza. Wiele osób zapomina o tym jak ważna w wojsku jest logistyka.


ofens14

2014-04-03, 16:12
13:22 nie wiedziałem że posiadamy Jagdpanthery :)

mare30ks

2014-04-03, 18:17
Kraby powiadasz? :)

jelcz ladny ale tam to juz chyba nie za wiele jest polskiej mysli, silnik, skrzynia, zagraniczna, kabina tez chyba jest nie nasza. serce sie kraje jak czlowiek widzi jak sk***ysyny posprzedawaly wszystko co sie dalo, dzieki czemu albo te formy zostaly pozamykane albo klepia zagraniczne kalki

Ś...........sz

2014-04-04, 21:46
Moment, święto artylerii a zieloni jako podstawa na apelu? Co z czarnymi? Przecież to chyba ich święto było??