18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kto obroni Cię przed internetami?

lolcat • 2013-01-26, 14:29
Cześć
Chciałem poruszyć temat naszego bezpieczeństwa w sieci.

Praktycznie każdy z nas korzysta z portali społecznościowych typu facebook, fotka, różnego rodzaju blogi. Możemy na nich miło spędzać czas rozmawiając, oglądając zdjęcia przyjaciół itp.
Ogólnie super, lecz istnieją też osoby, które nie mając własnego życia , żyją życiem innych. Dla takich osób człowiek z jakąś wadą np. w wyglądzie może stać się łupem. "Łowca" leje na czyjeś dobra osobiste, wrzuci zdjęcie takiego delikwenta na serwis ze śmiesznymi zdjęciami i będzie miał ubaw. Osobą, która zrobi tego typu numer może być nawet kolega ze szkoły, któremu jakoś podpadłeś. Zwędzenie Twojej foty i dopisanie do niej tekstu "lubię w dupę" to żaden problem.

Ofiarą czegoś takiego padła moja znajoma. Trafiła ona na serwis , który reklamuje się jako elitarna loża szyderców. Abstrah*ję tutaj czy trafiła słusznie czy nie. Ktoś opublikował dwa jej zdjęcia w bieliźnie. Mimo kilku próśb administratorzy serwisu nie usuwają fotek. Stworzyłem nawet absurd w którym zwróciłem uwagę na problem, ludziom się podobał, szły łapki w górę, lecz nagle bum, z +10 w sekundę zrobiło się -20 i absurd poszedł do archiwum. Przypadek czy cenzura? :) Na większości tego typu stron,gdy absurd trafia na główną, staje się on poniekąd własnością serwisu, nie można go edytować i usunąć. Nikomu nie życzę, wylądowania na takiej stronie, bo w chwili gdy życie osobiste człowieka lega w gruzach, osoby odpowiedzialne za administrowanie serwisem mają to w poważaniu. Już w regulaminie odcinają się od treści publikowanych przez użytkowników. Liczą się tylko wyświetlenia, lajki itp.

Nie mam nic przeciwko wolności w internecie, lecz zastanawiam się czy to wszystko idzie w dobrym kierunku. Do adminów, posiadaczy tego typu stron i osób publikujących apeluję o to, by trochę bardziej kierowali się dobrem człowieka.


własne wypociny:)

Gr0sZ

2013-01-26, 14:33
Następny co poj***ł sadistica z kwejkiem:/

kaiel

2013-01-26, 14:33
pokaż te zdjęcia , bo na pewno je masz dobry człowieku

ściwanek

2013-01-26, 14:35
Jesteś Księdzem? czy starą babą, która nie ma "znajomych" pod blokiem....

lolcat

2013-01-26, 14:36
Nie poj***łem, po prostu wydaje mi się, że tutaj najbardziej rozgarnieci ludzie siedzą.

Tosca

2013-01-26, 14:41
Chyba kolega chce zamoczyć że tak laski broni :D a prawda jest taka że co raz trafi do internetu już zawsze tam pozostanie i jeśli twoja koleżanka wrzuca zdjęcia w bieliźnie znaczy się chce by ja oglądano, normalne dziewczyny pozują w bieliźnie dla swojego faceta albo robią to za kasę jako mniej lub bardziej erotyczne modelki i nie mają do nikogo pretensji a tu pewnie jakiś plastik fanstastik wrzucił foteczki w majteczkach na fotkę i teraz płacze bo się z niej ludzie śmieją zamiast tabunów na żelowanych panów w BMW z portfelami grubymi jak populacja U.S.A.

Pener

2013-01-26, 15:37
czas się napie**olić :amused:
i dodać ten temat do ignorowanych...

Centurion

2013-01-26, 16:08
Zamiast się żalić na innych serwisach zapoznaj się z możliwościami które daje prawo

Kodeks cywilny

Cytat:

Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.



Administrator ma obowiązek zablokować dostęp do takich treści po otrzymaniu wiarygodnego wezwania (cokolwiek to znaczy). Z reguły sam mail wystarczy, choć teoretycznie można chcieć nawet pisemnego lub urzędowego potwierdzenia...

Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Cytat:

1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby
systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę,
nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności,
a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej
wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi
działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych.
2. Usługodawca, który otrzymał urzędowe zawiadomienie o bezprawnym charakterze
przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił
dostęp do tych danych, nie ponosi odpowiedzialności względem tego usługobiorcy
za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych.
3. Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze
przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp
do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą
w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie
zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.
4. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się, jeżeli usługodawca przejął kontrolę nad usługobiorcą
w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.



Jeżeli zarządzający treścią tego nie usunie (w jakim czasie to nie wiem) może być przez tę osobę również pozwany (patrz pozew przeciwko nk: http://5wladza.eu/?p=1127). Oczywiście pozwać można też osobę która zdjęcia wrzuciła, w tym celu należy udać się na Policję, która wystąpi do administratora strony o udostępnienie IP wrzucającego w celu ustalenia jego tożsamości. Jeśli nie ukrył swojego IP za jakimś TOR/proxy to z łatwością go namierzą.

Inna sprawa to taka, po co robić sobie zdjęcia nago czy erotyczne, w dzisiejszych czasach szansa że trafią do sieci jest jednak bardzo duża. O ile nikt tego nie traktuje jako pasję/zawód itp. Szanse że zdjęcia z internetu da się usunąć są, chociaż mogły zostać przekopiowane na inne serwisy, komórki, komputery.

Sugeruję żebyś w wezwaniu, które wysyłasz do serwisu na W. prytoczył stosowne paragrafy, to zwykle działa ;)

Temat zamykam, życzę powodzenia