18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótko i na obecny temat

ponczo11 • 2020-06-16, 12:49
Jakiś czas temu próbowali wyjaśnić pewne kwestie :jumpingtits:


swampman

2020-06-17, 00:43
FransFr napisał/a:

To nie głupoty, tak to wyglądało do początków kolonializmu. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej. Cala afryka siedzi w kieszeni białych i żółtych. Afryka naprawdę poszła do przodu przez ostatnie pół wieku i twierdzenie że pojęcie innowacyjności zupełnie tam nie funkcjonuje zakrawa na absurd. To co w afryce jest nie tak, to zbyt duże rozdrobnienie administracyjne, bo są kraje które nie mają żadnych wartościowych zasobów tak że pozostają nieatrakcyjne dla kapitału białych i żółtych, a tym samym pozostają w średniowieczu. Czarni ogółem mogą ustępować znacząco pod względem intelektu wybitnym białym jednostkom, ale przyznaj, ilu debili o białej cerze w życiu spotkałeś i ilu czarnych znasz co by mieć jakiś punkt odniesienia?



poszla do przodu ale nie dzieki sobie tylko dzieki wplywom z zewnatrz. o tym wlasnie mowie ze afryka rozwija sie dzieki innym a w ameryce korzystaja z tego co osiagneli inni juz na miejscu.

wystarcza mi statystki i dane naukowe, nie musze miec czarnych znajomych zeby wiedziec.
tak samo nie musi mnie zjesc krokodyl zeby wiedziec ile rocznie od tego ginie osob.

co do intelektu zgoda ale wystarczy popatrzec jak przesuniety jest wykres iq, rozklad gaussa itd samo to juz daje do myslenia