18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótkie opowiadanie o zamachu

W............R. • 2017-04-14, 13:38
Urządziłem sobie z kumplem "komisję ds. katastrofy" dla jaj, bo chcieliśmy się ponabijać trochę podczas spotkania na piwku... no i takie coś nam wyszło. Miłego czytania! :)

Gabinet kierownika w laboratorium. W środku, przy biurku, siedzi łysawy pan w grubych okularach i kitlu. Drzwi otwierają się i wchodzi człowiek w pełnym mundurze upstrzonym baretkami.

- Dzień dobry, panie pułkowniku. Wołodia Miszkin, kierownik pracowni i laboratorium. Bardzo mi miło. W czym mogę pomóc?

Panowie przywitali się i usiedli.

- Potrzebuję bomby złożonej wyłącznie z części Tu-154. Tu mam dokładny spis jakie to części. Nasi ludzie sporządzili go podczas serwisowania konkretnej maszyny, którą musimy wysadzić.

- Nie ma problemu, panie pułkowniku. Jeden wtrysk paliwa więcej i jedna komora zbiornika paliwowego nikogo nie zdziwią, a kontroler plastikowy to się spali. W odpowiedniej chwili rozpyli się paliwo i może dodamy jeszcze buteleczkę z NO2, potem iskra zapłonowa ale to może zrobimy tak, żeby.... Przepraszam, ma pan dostęp jeszcze do maszyny?

- Tak, jeszcze nie oddaliśmy.

- No to niech pan wstrzyma na trochę. Będziemy musieli uszkodzić w jednym miejscu wstawić plastikowy przełącznik na jakiś przewód zasilający i będzie zapalnik, a potem paliwo rozpyli się, iskra zapłonowa i rozprężające się gazy rozerwą skrzydło.

- Dziękuję panu bardzo. W ile może pan to zrobić? Znaczy... pański zakład.

- Dwa dni, jeśli dostarczy pan części.

- Dobrze, będą jutro rano. To ja wstrzymuję maszynę w serwisie na 3 dni. No... 4, żeby był zapas.

nowynick

2017-04-14, 13:46
za dwa lata Gazeta Polska opublikuje to jako odkryty podsłuch z tajnego ruskiego laboratorium...

krzyks

2017-04-14, 13:56
W.S.N.R. napisał/a:

Urządziłem sobie z kumplem "komisję ds. katastrofy" dla jaj, bo chcieliśmy się ponabijać trochę podczas spotkania na piwku...



No i dałeś komisji kolejną hipotezę, która musi zostać obalona, albo potwierdzona... :kawa:

pnaj

2017-04-14, 14:09
Nie dziwi Was to, że jeśli to zamach ruskich, jak to się widzi prezesowi.
To po grzyba to zrobili nad swoim terytorium, Atlantyk lepszy i nie znaleźli by nawet wraku.
Albo Izrael, żeby zwalić na ciapatych.

Na teraz, największy interes na tym zbiły hamburgery wprowadzając nam swoje wojska jak kiedyś ZSRR.

W............R.

2017-04-14, 15:07
@up Rozważaliśmy i to :) Wyszło nam, że na terytorium Rosji jest najmniejsza szansa, że wrak trafi w polskie lub jakiekolwiek inne ręce. A zastosowanie konwencji dot. lotów cywilnych przecież można z rządem wynegocjować, dając w zamian jakieś ustępstwa gospodarcze... będzie to ładnie wyglądało, tamci naiwniacy się ucieszą, a potem będą tak się wstydzili, że ich zrobiliśmy w konia, że nie przyznają się do żadnych negocjacji w tej sprawie.

Był nawet scenariusz jeszcze bardziej hardkorowy: "najpierw pokażemy im, że rosyjskiego niedźwiedzia się nie drażni - na przykład wprowadzimy zakaz importu owoców, warzyw czy mięsa - a potem sami zostawią nam wrak, żeby nas nie drażnić... i nic nie będziemy za to musieli "płacić" ;)

Tak w ogóle to jeśli to nikogo nie rozśmieszyło ani nic, to może ja mam specyficzne poczucie humoru albo to efekt kumulacji dobrego poczucia humoru w knajpie... ale jeśli jest to za suche, to proszę o przeniesienie do polityki i religii.

Noside

2017-04-14, 15:10
pnaj napisał/a:


To po grzyba to zrobili nad swoim terytorium, Atlantyk lepszy i nie znaleźli by nawet wraku..


Tak się robi po rusku. Załatwiasz kogoś na oczach wszystkich tak, żeby wszyscy wiedzieli, kto to zrobił i żeby było wiadomo, że bez zgody i działania sprawcy nic w sprawie nie ruszy. Carskie pomioty.

mygyry

2017-04-14, 18:50
Cytat:

badania kolejnych ciał ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, przyniosły odkrycia, które potwierdzają tylko sensowność przeprowadzania ekshumacji. Serwis podaje, że w wyniku otwarcia jednej z trumien, znaleziono w środku dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice ofiar. Na razie nie wiadomo czyje to szczątki.


https://dorzeczy.pl/kraj/27043/Katastrofa-smolenska-Szokujace-odkrycia-po-kolejnych-ekshumacjach-cial-ofiar.html

Ciekawe czy to prawda, ale jak tak to ruskie co wrzucali te truchła do trumien to musieli być nieźle nabici

kalijanek

2017-04-14, 19:58
świat się dowiedział nic nie powiedział, la la la la la

korinogaro

2017-04-14, 23:06
Gdyby to Rosja to dlaczego robiliby zamach u siebie. Hmmm... bo wszystkie byłe republiki teraz myślą że Rosjanie mogą odj***ć prezydenta i sporo ważnych ludzi jednego z NATOwskich państw i uchodzi im to na sucho? A i reszta państw NATOwskich nie ma pewności czy to aby nie Ruscy. Nawet jeśli to nie oni za tym stoją to i tak opłaca im się odpie**olić lipę przy śledztwie i niekompetencja bandy Tuska bo efekt jest ten sam. Jedni 'wiedzą' że to Ruscy a reszta podejrzewa.

Al...........go

2017-04-15, 08:16
Pracownia i laboratorium to dokladnie to samo. W mowie potocznej przyjęło się laboratorium jako pomieszczenie naukowe, a pracownia jako techniczne.

P.S. Nie było zamachu tylko kaczyński chciał pokazać, że jest cwańszy od Pana Putina.

W............R.

2017-04-15, 08:33
AleDlaczego napisał/a:

Pracownia i laboratorium to dokladnie to samo. W mowie potocznej przyjęło się laboratorium jako pomieszczenie naukowe, a pracownia jako techniczne.

P.S. Nie było zamachu tylko kaczyński chciał pokazać, że jest cwańszy od Pana Putina.



W mowie potocznej i komuszej urzędowej :) Dzięki, że zauważyłeś ten smaczek.

modoc

2017-04-15, 09:26
Teraz nie udowodnisz, że nie było zamachu. Tak samo jak nie udowodnisz, że był. Jedno przemawia za tym że był. Idealna zagrywka dla putina pokazująca kto tu rządzi. Co widać teraz zajècie krymu. Grozby co do litwy i białorusi. Wojna w syrii. Wszystko się układa w logiczny ciąg powrotu do roli mocarstwa.

W............R.

2017-04-15, 09:42
@up I dlatego jestem pełen podziwu dla polityki Trumpa.

Podjął on rękawicę walki dyplomatycznej na terytorium przeciwnika... i pierwsze ruchy są dla mnie bardzo mile zaskakujące.

pnaj

2017-04-15, 21:36
Inna teoria :)
Pilot: generale za dużo mgły nie wylądujemy.
Generał: jak to nie wylądujemy potrzymaj mi piwo...

A tak poza tym, przed tupolewem rozwalili jeszcze wojskową case. Teraz kilka BMW ciężko powiedzieć obstawiam tą ułańską fantazję.
Z chęcią bym poznał wszystkie aspekty tej sprawy jak i innych. Ostatnimi czasy dużo się dzieje w naszej okolicy, Gruzja, Ukraina, Syria, ciapata inwazja, miejmy nadzieje, że nie jesteśmy następni na czyjejś liście...

Ogólna rozp***ucha w okolicy, a wszyscy mają wyj***ne.
Fakty są też takie że od II WŚ, największymi dymicielami jest USA. Nie ma konfliktu w którym nie biorą oni udziału albo ich sprzęt, którego w markecie nie kupisz. Nawet nasza solidarność i radio wolna europa była sponsorowana przez nich. Są to fakty z ich wikipedii. Rosja jak narazie sama poza dawne ZSRR się nie wychyla, atomówki na nikogo nie rzuciła. Syria, czy oni napadli na jakiś kraj, organizowali jakieś obozy koncentracyjne? Nastały gówniane czasy...