18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Halman

2017-12-15, 00:50
no to krótka czy ciekawa animacja? zdecyduj się...

Pr...........em

2017-12-15, 00:50
ch*jowa, płytka i podszyta lewackim pie**oleniem - nie polecam.

GlassEdi

2017-12-15, 00:58
czemuż to lewackim pie**oleniem? Nie ma tu nic o polityce.

Cross9819

2017-12-15, 01:08
GlassEdi napisał/a:

czemuż to lewackim pie**oleniem? Nie ma tu nic o polityce.


Jest ideologicznie lewacka. Animacja wyraźnie przedstawia postęp technologiczny jak coś bardzo złego. Szkoda k***a, że filmik został zrobiony przez drwala w rurkach, przy użyciu Adobe Effect, SrajBooka 5 oraz został zauplodowany na potężne serwery youtuba (przy okazji włączyli monetyzację). Ludzie uwielbiają słuchać tego typu pie**olENIA, a takie filmiki to zwykła szansa zarobku. Osobiście w głębokiej dupie mam ekologię i przyrodę, następne pokolenie z pewnością się zaadaptuje, tak jak było to już setki raz w historii.

GlassEdi

2017-12-15, 01:09
w takim razie poniekąd masz rację, aczkolwiek uważam że mimo wszystko powinniśmy mniej szkodzić planecie :)

ValvePlsFix

2017-12-15, 04:00
Obecnie najbardziej szkodzą ludzie, którzy palą śmieci. I niestety w Polsce to zjawisko jest najgorsze w Europie. Smog powoduje raka i to jest potwierdzone naukowo. Dlatego zresztą tak głośno ostatnio o Krakowie było.

Ludzie, którzy hejtują smartfony próbują się dowartościować i usprawiedliwić to, że sami ich nie używają, wmawiając sobie, że to jest niepotrzebne i bez sensu. Jeśli technologia jest wg ciebie niepotrzebna, to zdejmij swoje sztuczne ubrania, wyjeb okulary, wyjeb sztuczne buty i wypie**alaj do lasu udowadniać jaki to nie jesteś oświecony.

elfis

2017-12-15, 06:46
tego typu filmiki nie mają na celu zmiany świata, czy dalszego rozwoju technologii tylko , choćby na chwilkę, zastanowieniu się nad sensem pogoni za modą, kosztem większego zanieczyszczenia środowiska,
niestety uważam że grupa docelowa i tak nie ogląda tego typu animacji

hellbwoi

2017-12-15, 13:12
Widać ktoś jest "za krótki" żeby zrozumieć przesłanie... już sam tytuł wyjaśnia OCB na polskie to po prostu

Cytat:

Konsumpcjonizm – postawa polegająca na nieusprawiedliwionym (rzeczywistymi potrzebami oraz kosztami ekologicznymi, społecznymi czy indywidualnymi) zdobywaniu dóbr materialnych i usług[1], lub pogląd polegający na uznawaniu tej konsumpcji za wyznacznik jakości życia (lub za najważniejszą, względnie jedyną wartość) – hedonistyczny materializm.



Poza tym części pokazują jak to producenci robią nas w ch*ja tworząc produkty "nienaprawialne" lub naprawialne w niewielkim stopniu, sztucznie ograniczając czas życia produktu a i często specjalnie go skracając. To nie są lewackie pie**olenia tylko fakty, w tym temacie jest wiele publikacji.

Dlaczego drukarka kosztuje mniej niz toner, a nowa drukarka zawiera wkłady z połową tuszu? Dlaczego wiele urządzeń psuje się po okresie gwarancyjnym? Dlaczego w wielu z nich wymiana elementu, który się zepsuł kosztuje więcej niż połowę ceny nowego urządzenia czyniąc przez to naprawę nieopłacalną? Dlaczego mimo, iż istnieją leki na wiele chorób nie wprowadza się ich do obiego tylko używa leków leczących jedynie objawy. Wszystko to sprowadza się do jednego mianownika - $$$.

Film pokazuje też agresywny marketing i słabość ludzką - czy na prawdę trzeba zmieniać telefon co roku? Dla niektórych nie istnieje życie bez nowego "japka" za każdym razem kiedy je wypuszczą.

Na koniec zostają dwie kwestie, jedna to ilość śmieci jakie produkujemy, a bardzo często kraje bogatsze wysyłają je statkiem wp*zdó do murzynów - to takie samo zachowanie jak wąsaty janusz co to wypie**oli śmieci do kontenera "somsiada" albo do lasu bo taniej.

No i jescze ewolucja... bardzo fajnie, że ewoluujemy, czasem tylko koszty są wysokie.

Takie więc pie**olenie o lewactwie to można przypie**olić do prawie wszystkiego.


100Burned

2017-12-15, 13:38
Wyznaję prostą do bólu zasadę; coś mi się podoba, wiem że mi się przyda- kupuję. Uważam inaczej- nie kupuję. Ktoś kupuje mimo, że ja nie kupuję? Mam to w dupie bo nie są to moje pieniądze i nie ja będę tego produktu używał.

Jeden obóz spuszcza się nad konsumpcjonizmem jakie to zuo, dawni nie było i było lepi itd Drugi obóz odwrotnie. Pytanie po ch*j?

Cross9819

2017-12-15, 13:39
hellbwoi napisał/a:

Widać ktoś jest "za krótki" żeby zrozumieć przesłanie... już sam tytuł wyjaśnia OCB na polskie to po prostu



Poza tym części pokazują jak to producenci robią nas w ch*ja tworząc produkty "nienaprawialne" lub naprawialne w niewielkim stopniu, sztucznie ograniczając czas życia produktu a i często specjalnie go skracając. To nie są lewackie pie**olenia tylko fakty, w tym temacie jest wiele publikacji.

Dlaczego drukarka kosztuje mniej niz toner, a nowa drukarka zawiera wkłady z połową tuszu? Dlaczego wiele urządzeń psuje się po okresie gwarancyjnym? Dlaczego w wielu z nich wymiana elementu, który się zepsuł kosztuje więcej niż połowę ceny nowego urządzenia czyniąc przez to naprawę nieopłacalną? Dlaczego mimo, iż istnieją leki na wiele chorób nie wprowadza się ich do obiego tylko używa leków leczących jedynie objawy. Wszystko to sprowadza się do jednego mianownika - $$$.

Film pokazuje też agresywny marketing i słabość ludzką - czy na prawdę trzeba zmieniać telefon co roku? Dla niektórych nie istnieje życie bez nowego "japka" za każdym razem kiedy je wypuszczą.

Na koniec zostają dwie kwestie, jedna to ilość śmieci jakie produkujemy, a bardzo często kraje bogatsze wysyłają je statkiem wp*zdó do murzynów - to takie samo zachowanie jak wąsaty janusz co to wypie**oli śmieci do kontenera "somsiada" albo do lasu bo taniej.

No i jescze ewolucja... bardzo fajnie, że ewoluujemy, czasem tylko koszty są wysokie.

Takie więc pie**olenie o lewactwie to można przypie**olić do prawie wszystkiego.



Widać kolego, że pie**olisz byle pie**olić, sam nie wiedząc o czym.
Mieszkam już 2 lata w Maroko, na tak dużym zadupiu, że "ludzie" się dziwią skąd mam komputer, mogę śmiało powiedzieć, że brak afjonów oraz najświeższej technologii nie przeszkadza im w wywalaniu śmieci prosto przed swój dom, na drogę czy do pobliskiej rzeki (z pewnością zrobię kiedyś o tym artykuł, by zieloni zawału dostali.).

To, co mamy na dzisiaj zawdzięczamy setkom lat pracy naukowców z całego świata, wybitnym inżynierem i wynalazcom, którzy oddali się w pełni nauce, by zrobić nasze życie łatwiejszym, i nie mam zamiaru rezygnować ze wszystkich tych dóbr dla jakiegoś gatunku bobra wąsatego z puszczy białowieskiej..

hellbwoi

2017-12-15, 14:01
@up nawet nie dniosłeś się do tego co napisałem, tylko pie**olisz coś o bobrach macie tam jakieś w maroko?

Bo pozatym to co chcesz zaperezentować, że średniowiecze mentalne wypie**ala śmieci za okno, w tym europejskim śreniowieczu było identycznie.

Nie wiem również, któż ci każe rezygnować z czegokolwiek...

EOT

Cross9819

2017-12-15, 15:38
@hellbowi
Cytat:


Na koniec zostają dwie kwestie, jedna to ilość śmieci jakie produkujemy, a bardzo często kraje bogatsze wysyłają je statkiem wp*zdó do murzynów


Cytat:


Mieszkam już 2 lata w Maroko, na tak dużym zadupiu, że "ludzie" się dziwią skąd mam komputer, mogę śmiało powiedzieć, że brak afjonów oraz najświeższej technologii nie przeszkadza im w wywalaniu śmieci prosto przed swój dom..



Cytat:


Dlaczego mimo, iż istnieją leki na wiele chorób nie wprowadza się ich do obiego tylko używa leków leczących jedynie objawy. Wszystko to sprowadza się do jednego mianownika - $$$.




Proponuję nauczyć się jednak czytać ze zrozumieniem, a najlepiej jeszcze poprawnie pisać.
Napisałeś, jak to wielkie korporacje robią nas w ch*ja i ukrywają lek na raka, niszczą specjalnie drukarki i wszyscy chcą nas okraść z pieniędzy.

Cytując kolegę @HiHtitmamnan
Cytat:


Jeśli technologia jest wg ciebie niepotrzebna, to zdejmij swoje sztuczne ubrania, wyjeb okulary, wyjeb sztuczne buty i wypie**alaj do lasu udowadniać jaki to nie jesteś oświecony.


hellbwoi

2017-12-15, 15:51
@up jak się będę bardzo nudził to ci to opisze ze szczególami bo widze dalej błądzisz lub ewentualne dziwnie po swojemu upraszczasz i dodajesz to, czego nie ma.

Musashi_Miyamoto

2017-12-15, 22:40
Przykre... No ale zawsze lepsze od tego jak Rosjanie wyzyskują inne tereny... Najlepszy przykład to wybicie do cna... ale nie tak jak Amerykanie Indian tylko kompletnie wymordowanie całkowicie Rdzennej Ludności Syberii i zdewastowanie Ekosystemów tego terenu... Innymi słowy jak przyszli to nic już tam nie zostało.