18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PogromcaDziewic

2014-01-17, 18:47
Woda utleniona jest mieszaniną wody i nadtlenku wodoru (H2O2), którego w tej mieszaninie jest kilka procent. Zawartość możesz odczytac z buteleczki zakupionej w aptece.
Nadtlenek wodoru (H2O2) nie jest substancją trwałą i ulega rozkładowi zgodnie z równaniem;

2H2O2 ----> 2H2O + O2

reakcja ta przebiega w dwóch etapach

H2O2 ----> H2O + O
2O ----> O2

Tlen uwalniany w pierwszym etapie jest jednoatomowy i nazywany jest rodnikim tlenowym. I właśnie ten ten działa bakteriobójczo. Dodanie do wody utlenionej katalizatora powoduje jej gwałtowny rozkład i uwolnienie w krótkim czasie dużej ilości rodników tlenu, niszcząc wszelkie bakterie.
Katalizatorem są substancje zawarte w krwi. W tym przypadku właśnie te substancje powodują gwałtowny rozkład wody utlenionej z uwolnieniem tlenu, który działa bakteriobójczo.

Czyli ten fajny efekt. Piwko.

pakicito

2014-01-17, 18:51
@up
lepiej byś speeda wytwarzał i zarabiał a nie wypisujesz jakieś wzory

op...........ve

2014-01-17, 19:25
a mi całe życiu mówili że pieni bo zarazki :mrgreen:

HariDee

2014-01-17, 19:44
SCIENCE BITCH!

Vis_PL

2014-01-18, 00:36
Podobną pianę toczy moja mama jak wracam rano z imprezy.

ro...........k5

2014-01-18, 00:40


tu to samo w trochę stylu sadola :P

kudi88

2014-01-18, 00:47
@up fajnego piesałke masz ;)

hgh

2014-01-18, 01:03
Pehydrol i nadmanganian potasu sobie zmieszaj, też fajne - tylko uwaga na opary, uciekaj w kierunku z którego wieje wiatr.

ro...........k5

2014-01-18, 01:08
Cytat:

kudi88
@up fajnego piesałke masz :)



'piesałke' - nie wiem co to znaczy ale na gifie jest kleszcz.

Stasiu Gąska

2014-01-18, 01:16
Ja tak tylko nieśmiało dodam, że woda utleniona niszczy erytrocyty i jej działanie może opóźniać gojenie się ran. Do tego zabija właściwie jedynie anaeroby. Beztlenowce, znaczy się. Więc średnio polecam przy skaleczeniach, choć mit jej cudownego działania jest głęboko zakorzeniony w świadomości starszych pokoleń.

Innemi słowy - jeśli babcia każe wam przemyć ranę wodą utlenioną, to każcie jej wypie**alać (ale uprzejmie; szanujcie swoje babcie).

piotrek6116

2014-01-18, 01:24
Ty, jeśli powoduje szybkie pozbywanie się tlenu (utlenianie). To moim pytaniem jest, czy stosowali ten patent,
do pozbywania się ciał? Jak to wygląda.

makabrax

2014-01-18, 01:25
@Stasiu Gąska
dokładnie, mit się pewnie wziął od tego że miało to jakieś tam działanie, i jak parę osób miało się czymś zarazić przez skaleczenie, a nie zarazili (co niekoniecznie miało związek z wodą utlenioną) to stwierdzano że pewnie przez to

bo woda utleniona jest głupia ;) i niszczy wszystko jak leci bo to stara rzecz jest, nie jak te nowoczesne yntelygentne syropki i leki przeciwbólowe z systemami namierzania chorób :P

@piotrek6116
perhydrol (30%) jest już bardzo silnym utleniaczem, a rozlanie go na skórę powoduje lekkie niszczenie skóry (robi się biała)
bardzo stężone roztwory były używane do napędzania silników rakietowych m.in. V2 i takie roztwory myślę że mogłyby spokojnie strawić skórę i tkankę, jednakże z kośćmi nie dały by rady
tak czy siak tańsze by było użycie kwasów :P