18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kremacja jest przereklamowana

tl...........01 • 2016-01-15, 20:23
Urban Death Project, czyli nowy sposób pozbywania się zwłok - a właściwie ich wykorzystywania. Autorzy tego pomysłu chcą nas po śmierci wrzucać do kompostowników, a następnie wykorzystywać to, co z nas zostało, jako nawóz.
Projekt wystartował na Kickstarterze, autorzy zebrali już ponad 90.000$ na jego realizację (a potrzebowali tylko 75.000$).
https://www.kickstarter.com/projects/546469190/the-urban-death-project-laying-our-loved-ones-to-r

Cytat:

Urban Death Project proponuje, aby zamiast cmentarzy zbudować ogromne kompostowniki na ciała. Miałyby one postać 3-piętrowych budynków, w których układa się ciała razem z materiałami zapewniającymi odpowiedni przebieg kompostowania. Pełny rozkład ciała zostałby skrócony do kilku miesięcy i mielibyśmy kompost do rozsypania w ogródku i posadzenia kwiatków.


Cytat:

Według autorów Urban Death Project tylko w USA na trumny przeznacza się miliony metrów bieżących desek, 90 tys. ton stali oraz 17 tys. ton miedzi. Zakopujemy te cenne materiały i już z nich nie korzystamy. Z kolei kremacja powoduje uwalnianie do atmosfery takiej ilości dwutlenku węgla, który odpowiada 70 tys. samochodów jeżdżących przez rok. Koszty pogrzebów są generalnie niemałe i społeczeństwo ponosi te koszty.


za: http://di.com.pl/po-smierci-dawajmy-ciala-na-kompost-jestes-gotowy-na-taki-postep-54181

Pomysł ma jeszcze jedną zaletę, o której nie wspomniano - murzyny, ciapaci oraz inne brudasy mogłyby się w końcu na coś przydać. Nie mam jednak pewności, czy nawóz z nich uzyskany nadawałby się do czegokolwiek, niemniej jednak, warto spróbować.

mygyry

2016-01-15, 20:29
Kojarzy mi się to z filmem "wodny świat", tam też mieli taki recykling

KI...........R3

2016-01-15, 20:53
Ten pomysł już opatentowali niemcy podczas Ii wojny światowej.

KillerLaugh

2016-01-15, 21:38
Cytat:

Pomysł ma jeszcze jedną zaletę, o której nie wspomniano - murzyny, ciapaci oraz inne brudasy mogłyby się w końcu na coś przydać.


Będą leżeć, nic nie robić i brzydko pachnieć... Jak za życia.

toad

2016-01-15, 22:00
tls01 napisał/a:


Pomysł ma jeszcze jedną zaletę, o której nie wspomniano - murzyny, ciapaci oraz inne brudasy mogłyby się w końcu na coś przydać. Nie mam jednak pewności, czy nawóz z nich uzyskany nadawałby się do czegokolwiek, niemniej jednak, warto spróbować.



Z ziemi nawożonej takim nawozem wyrosną chwasty, które będą kraść światło innym roślinym

!Timon

2016-01-15, 22:46
j***ne wegeświry z ciemnogrodu które nie troszczy się o przyszłość planety.
pie**olenie z tym kompostowaniem bo dużo to gazów gnilnych pójdzie w atmosferę oraz sporo miejsca zajmie. Do tego jeszcze "woda" z tych ciał zawierająca różne ch*jstwa i nienadający się do puszczenia w kanalizację.

Jakby chcieli być NAPRAWDĘ nowocześni i postępowi to powinni założyć firmę mielącą ciała, pakującą w worki próżniowe i dostarczać to chlewniom, ogrodom zoologicznym czy nawet klientom indywidualnym na karmę dla psów. O wiele mniejszy nakład finansowy niż te ich kompostownie.


maxiq

2016-01-16, 13:38
z prochu powstałeś, w kompost się obrócisz . . .

marcin1414

2016-01-16, 19:17
Haha piwko za ostatnie 2 zdania :D

kocyk8000

2016-01-16, 19:41
od dawien dawna podsypuje sie pod rosliny obornik i nikogo to nie brzydzi, no ale nie zjadlbym nic na podsypce z ciapatego scierwa... juz ich calkiem popie**olilo

Nutzz

2016-01-16, 19:52
Bardzo dobrze. Mi na tym co się stanie z moim ciałem po śmierci nie zależy - ot, kości, woda, mięso, trochę gówna.
Dlaczego miałoby się to marnować, dlaczego miałby ktoś to wpie**alać do kamiennego grobowca? Zakopcie mnie pod płotem, mi i tak będzie wszystko jedno. Albo spreparujcie zwłoki i szkielet postawcie na wystawie. Cokolwiek.

korinogaro

2016-01-16, 20:01
Wsadzanie w trumnę to w ogóle jakaś chora praktyka. Powinno się ciało owijać w płótno, głęboko zakopywać np. tam gdzie był wyrąb lasu i na wierzchu sadzić jakieś drzewko ze szkółki leśnej. Jaki to sens opóźniać trumną coś co i tak zajdzie?

czarnykun

2016-01-16, 20:34
Tak lekko zbaczając z tematu - u Was też zawsze, ale to k***a zawsze pada w dniu wszystkich zmarłych? Czy to tylko pomorska przypadłość?

Raskolnikow

2016-01-16, 20:49
A ja to bym się pie**olnął pod dębem czy inną lipą, gdzieś z tyłu ogrodu. Bez zbytnich ceregieli, niech chociaż coś pożytku z ciała będzie.

chrzanik1992

2016-01-16, 21:09
Zajebisty pomysł, następne Święto Zmarłych na działeczce przy grilu i piwku :D

Igorek95

2016-01-16, 21:44
@czarnykun jestem z pomorza i jakoś nie padało u mnie w tym roku, oraz w poprzednim też na pewno nie.. Pamiętam na 100% bo kac dręczył konkretnie, a deszcz do tego to w ogóle przej***ne bym miał ;)