18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krav Maga

Ec...........on • 2010-05-12, 11:11
Prezentacja Krav Magi w Strasbourgu w 2005 roku.


Satrahuart

2010-05-12, 11:12
Sztuka walk kucharek o.o jaki chłop jebnie drugiego w jaja albo mu zacznie je wykręcać ? chyba tylko gej . nie lubie krav magi

MUAI THAI > all

Ec...........on

2010-05-12, 11:16
AHhahah no tak bo Ty myślisz, że przeciwnika się głaszcze, a prawda taka, że jak ktoś chce Ci dać po ryju to trzeba go jak najszybciej zneutralizować.

Satrahuart

2010-05-12, 11:20
nie , nie mysle ze sie głaszcze. poprostu wole muai thai . jak dla mnie najlepsza sztuka walki. ciekawe czy taki krav magowiec przetrzyma locka od młajtajowca ^^

suchy777

2010-05-12, 11:28
To sztuka obrony przez atak. Uczy odruchów które pozwalają nam na obronę siebie lub swoich bliskich. Jakiś muai thai'czyk by leżał i kwiczał właśnie przez ciosy głównie na krocze, szyje, oczy czy nos. Dlaczego pochodne Krav Magi są wykorzystywane przez wojsko, siły specjalne ? Dlatego że jest najefektywniejsza. Tu nie chodzi o pokazówkę, tylko o czysty efekt. KM jest także pomieszaniem boksu, zapasów, taekwoondo i innych sztuk walki, powybierane są ciosy z różnych kombinacji.
Wszystkim polecam KM jeśli się chcą nauczyć bić na ulicy, ale ostrzegam, treningi są pieruńsko ciężkie, a efekty widać dopiero po pół roku (tak było w moim przypadku, wersja cywilna)

Styku

2010-05-12, 11:58
W ogóle chciałem sprostować błąd u podstaw - krav maga nie jest sztuką, a systemem walki/obrony.

I osobiście też jej nie lubię, ale fakt faktem, jest skuteczna.

Cytat:

ale ostrzegam, treningi są pieruńsko ciężkie, a efekty widać dopiero po pół roku (tak było w moim przypadku, wersja cywilna)


Się uśmiechnąłem :) Pół roku to jest nic. Przy treningu sztuk walki efekty widać dopiero po wielu latach i właśnie dlatego to krav maga jest wpajana żołnierzom/służbom porządkowym, nie dlatego, że jest najskuteczniejsza. Myślisz że w sztukach walki nie uczą skutecznych ciosów? Uderzenia na skupiska nerwowe, dźwignie, rzuty. Wszystko jest. Tylko że w krav madze jest to uproszczone, by po jak najkrótszym czasie osiągnąć jak największą efektywność. I tak, zamiast uderzeń na splot słoneczny, skronie, tętnice, pod pachy - po prostu kopiemy gościa w jaja lub wydrapujemy mu oczy.

suchy777

2010-05-12, 12:42
Styku napisał/a:


Się uśmiechnąłem :) Pół roku to jest nic. Przy treningu sztuk walki efekty widać dopiero po wielu latach i właśnie dlatego to krav maga jest wpajana żołnierzom/służbom porządkowym, nie dlatego, że jest najskuteczniejsza. Myślisz że w sztukach walki nie uczą skutecznych ciosów? Uderzenia na skupiska nerwowe, dźwignie, rzuty. Wszystko jest. Tylko że w krav madze jest to uproszczone, by po jak najkrótszym czasie osiągnąć jak największą efektywność. I tak, zamiast uderzeń na splot słoneczny, skronie, tętnice, pod pachy - po prostu kopiemy gościa w jaja lub wydrapujemy mu oczy.


no i ? bo nie rozumiem do czego dążysz.

Po drugie, ja napisałem tylko że po pół roku z cieniasa może już coś wyjść. W moim przypadku po tym okresie czasu nie boję się uderzyć człowieka i wiem w teorii i praktyce jak to zrobić by bolało, jak wyjść z duszenia czy uścisku.
Osobiście nie uczono mnie ani uderzeń w tętnice, skronie, bo precyzyjne uderzenie w full kontakcie raczej cienko się sprawdza bo trudno kogoś trafić w konkretne 2 cm kwadratowe skóry na czaszce.
Aha i myślę że w wielu sztukach walki, szczególnie tych zachodnich liczy się w niej technika niż skuteczność - zgoda są mocna i skuteczne ciosy, ale jest ich tyle ile palców na jednej dłoni - przykład kung-fu - zanim się złoży do ciosu, machnie pięć razy nad głową nogą, zrobi poważną minę i zacznie krzyczeć :) (żarcik)
Z wpajaniem tego żołnierzom jestem swojego zdania bo znam jednego człowieka który jest po solidnym treningu KM wojskowej, przyznam że jest brutalniejsza i bardziej siłowa - tylko skuteczność.

Styku

2010-05-12, 13:07
Cytat:

no i ? bo nie rozumiem do czego dążysz.


Wyprowadzam Cię z błędu. Użyłeś sformułowania "dopiero po pół roku". Żadne dopiero, prędzej "już po pół roku". To naprawdę mało. A reszta to dygresja odnośnie Twojego posta w całości.

Cytat:

Aha i myślę że w wielu sztukach walki, szczególnie tych zachodnich liczy się w niej technika niż skuteczność - zgoda są mocna i skuteczne ciosy, ale jest ich tyle ile palców na jednej dłoni


To niestety rzeczywistość wyniesiona z filmów i z prawdą ma niewiele wspólnego. Powiem tyle - ostatnio miałem okazje być na stażu karate tradycyjnego (shorin-ryu), prowadzonym przez Kenyu Chinena. 9 dan (przedostatni stopień mistrzowski), blisko 60 lat trenowania. Do tego momentu myślałem o karate jako o nieforsownym sporcie rekreacyjnym. Po zobaczeniu tego, co potrafi on i jego uczniowie (oprócz niego było przeszło 30 - 40 pasów mistrzowskich) nabrałem do karate ogromnego respektu. I uwierz, nie były to obrotowe kopnięcia z wyskoku, szpagaty w powietrzu itp. To były dźwignie na małe i duże stawy, duszenia, rzuty, lowkicki niemal łamiące nogi, świetny refleks i błyskawiczne reagowanie.

perun88

2010-05-12, 13:55
Izrael tak żydków szkoli na wypadek drugiego Holocaustu... :hitlerzaba:

KamykHC

2010-05-12, 14:16
Najlepszą obroną zawsze będzie atak. Przeciętna osoba nie ma szans z kimś kto dłużej trenuje sztuki walki. Zgadzam się w 100% z Satrahuart. pie**olniesz komuś dobrze low kick, to ktoś się zgina w pół z bólu. Nie ma fajniejszej i skuteczniejszej sztuki walki jak Muay Thai. Oczywiście to jest moje zdanie. Mnie do tej pory moje umiejętności z Muay Thai nigdy nie zawiodły. Na ch*j mi jakieś przechwyty, łamania i przytulanki skoro najlepiej jest komuś szybko przypie**olić.

rotttt

2010-05-12, 18:36
całkiem ciekawy koncert, dobrze rapowali :ok:

trolzxcvbnm

2010-05-12, 18:44
MT ? No git majonez :D
Uczysz sie napie**alać wszystkim.

Ale KM tez po kilku latach coś ci da.
BO po kilku latach to wreszcie Cie naucza jak bić sie w stójce i kopac i nie bedziesz używał chwytów tylko napie**alał czyli wracamy do MT;)

W parterze KM Ci nie pomoże.
Gdy ktoś Cie sprowadza to parteru Judoka czy Ktoś po jj czy bjj to h*j zrobisz.
Samo podejście do walki w zwarciu juz daje ci pozycje poległego.
kolega pokazywał obrone gdy lezysz a ktoś cie atakuje...
Życzę wam powodzenia ;)

KM to uzupełnienie a nie sztuka walki. A masy idiotów sie zapisuja na kursy roczne chodza i kozacza że są po KM.
Maja sposób na dresa.. Tego małego który tylko potrafi okraść staruszkę i krzyczec JP.

Chodze na Defend militarny ;)
Przyszedł gość po roku KM i jego techniki zawiodły przy zwykłej próbie obalenia :D

Ich tam nawet upadać nie ucza :samoboj:

Neiwiem

2010-05-12, 18:49
nie ma takiego filozofowania!

WarriorOfAnal

2010-05-12, 18:54
Widać, że dopiero co wypuścili Murzyna- za bardzo kozaczy...

trolzxcvbnm

2010-05-12, 18:56
P.S.
Muay Tay+Systema+Sambo= Żyć nie umierać :) )