18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kradzież na kolędzie

beednarr • 2018-01-02, 14:49
Cytat:

Chłopak wykorzystał okazję. Portfel leżał przy wejściu do mieszkania. W środku było prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny i karta do bankomatu. 16-latek użył skradzionej karty. Z konta pokrzywdzonego zniknęło 80zł. Ministrant przyznał się do kradzieży. Powiedział funkcjonariuszom, że pieniądze wydał na gry. O dalszych losach chłopca i tym, jakie konsekwencje poniesie, zdecyduje sąd rodzinny.


Biedny ministrant geniuszem zbrodni nie zostanie :krejzi:
:idzwch*j:
link do artykułu

Jiggaman

2018-01-03, 12:59
@up Większość zabytków na terenie Polski to obiekty sakralne, więc de facto utrzymujemy z podatków swoiste "muzea", aniżeli Kościoły same w sobie :p

mygyry

2018-01-03, 13:27
Z tym, że ile to kościół dostaje a nie powinien, bo ja jestem ateista to jest takie pie**olenie bez wdawanie się w szczegóły, dlaczego nie weźmiecie pod uwagę ile kościół prowadzi szkół, szpitali, domów samotnej matki, jadłodajni czy innych przybytków społecznych w których nie pytają się o akt chrztu tylko udzielają ci pomocy?
Kościół to korporacja i zawsze nią był, ale oprócz działalności duchowej, której ktoś sobie życzy lub nie, prowadzą sporo działalności społecznych.

lucilla

2018-01-03, 13:27
Rynio nie spinaj tak :lol:

Wiewór

2018-01-03, 14:23
mygyry napisał/a:

Z tym, że ile to kościół dostaje a nie powinien, bo ja jestem ateista to jest takie pie**olenie bez wdawanie się w szczegóły, dlaczego nie weźmiecie pod uwagę ile kościół prowadzi szkół, szpitali, domów samotnej matki, jadłodajni czy innych przybytków społecznych w których nie pytają się o akt chrztu tylko udzielają ci pomocy?
Kościół to korporacja i zawsze nią był, ale oprócz działalności duchowej, której ktoś sobie życzy lub nie, prowadzą sporo działalności społecznych.


Dlaczego państwo daje pieniądze na działalność kościelną i co z tego że szkoły że pomoc Oni używają tego do prania mózgu w kolejnym ludziom żadna organizacja religijna bez względu na to Na co potrzebuje pieniądze nie powinnaś dostawać od państwa państwo powinno być świeckie pieniądze z kasy państwowej mogą iść tylko na świeckie organizacje tak jest w krajach cywilizowanych

mygyry

2018-01-03, 14:59
Abraxus napisał/a:

Dlaczego państwo daje pieniądze na działalność kościelną i co z tego że szkoły że pomoc Oni używają tego do prania mózgu w kolejnym ludziom żadna organizacja religijna bez względu na to Na co potrzebuje pieniądze nie powinnaś dostawać od państwa państwo powinno być świeckie pieniądze z kasy państwowej mogą iść tylko na świeckie organizacje tak jest w krajach cywilizowanych


Co w takim razie ze świeckimi szkołami, które piorą dzieciom mózgi z gender pomysłami? Myślisz, że tylko kościół zajmuje się indoktrynacją? we wszystkich krajach które nazwałeś cywilizowanymi są również kościelne ośrodki pomocowe, które dostają dotacje państwowe czy nawet unijne.
Państwo = ludzie, więc de facto składają się w podatkach na różne socjalne zaplecze więc można tu jedynie mówić o kolejnym dziale pomocy socjalnej z namaszczeniem jakiejś grupy religijnej.
Ponieważ zaraz powiesz, że jest to robione wbrew twojej woli, to powiedz mi który podatek płacisz z własnej woli?

Wiewór

2018-01-03, 15:05
Nie słyszałem żeby w Polsce gdziekolwiek było gender zresztą w tej teorii nie ma absolutnie nic złego została zdemonizowana przez polskich pojebów religijnych bo przeczy ciemnogrodzkim naukom kościoła i tradycyjnym rolom społecznym.

mygyry

2018-01-03, 15:17
Abraxus napisał/a:

tej teorii nie ma absolutnie nic złego została zdemonizowana przez polskich pojebów religijnych bo przeczy ciemnogrodzkim naukom kościoła i tradycyjnym rolom społecznym.


No tak nie ma to jak kochająca para tatusiów...
Nauka 6 latków zachowań seksualnych i uczenie o wybieraniu sobie płci...
Sorry, ale dla mnie uczenie bicia pokłonów w kościele jest takim samym indoktrynowaniem jak uczenie dzieci zachowań i dewiacji seksualnych z tym, że to pierwsze w moim mniemaniu ma mniejszy wpływ na psychologie dziecka.
Zresztą nie mówiliśmy tutaj tylko o naszym podwórku a sam przywołałeś również "cywilizowane" kraje...

rynio1910

2018-01-03, 16:24
@Abraxus, teza że Bóg nie istnieje jest tak samo prawdziwa jak ta, która głosi jego istnienie.
@Karsa, o tym mówię! Boli tyłek, że ciągną kasę. Dostają ją tylko dlatego, że komuna chciała im pozabierać to, co należało do nich. Kler jest chyba jedynym organem społecznym właściwe rozliczonym przez Okrągły Stół.

Wiewór

2018-01-03, 20:30
mygyry napisał/a:


No tak nie ma to jak kochająca para tatusiów...
Nauka 6 latków zachowań seksualnych i uczenie o wybieraniu sobie płci...
Sorry, ale dla mnie uczenie bicia pokłonów w kościele jest takim samym indoktrynowaniem jak uczenie dzieci zachowań i dewiacji seksualnych z tym, że to pierwsze w moim mniemaniu ma mniejszy wpływ na psychologie dziecka.
Zresztą nie mówiliśmy tutaj tylko o naszym podwórku a sam przywołałeś również "cywilizowane" kraje...


Ale ty nie piszesz o gender To co napisałeś nie ma z tym nic wspólnego.
W polskich szkołach uczą o dwóch tatusiach i o dewiacjach. Możesz mi powiedzieć w której?

mygyry

2018-01-03, 21:30
Abraxus napisał/a:

Ale ty nie piszesz o gender To co napisałeś nie ma z tym nic wspólnego.
W polskich szkołach uczą o dwóch tatusiach i o dewiacjach. Możesz mi powiedzieć w której?


Gender uczy również o homoseksualizmie, który dla mnie jest dewiacją, uczy również o tożsamości płciowej i co za tym idzie o jej wyborze, więc wszystko jest dosyć ściśle powiązane i ukryte pod wzniosłym hasłem "tolerancji"
Ponadto sam mówiłeś o cywilizowanych krajach, więc uogólniam tutaj nie tylko do Polski a i u nas różne już pomysły się pojawiały i być może dzięki lobby kościelnemu są blokowane.

Ja osobiście miałem religie i w domu i w szkole, zapewne ty również, uważasz się za katolickiego pojeba z wypranym mózgiem? No cóż mnie nikt nigdy do niczego w tej materii nie zmuszał i czuje wolność w wyborze czy chce czy nie i możesz wierzyć lub mnie, ale mam marne zdanie na temat osób zarządzających tą instytucją niemniej uważam, że ma wzniosłe cele i również osoby godne pochwały a takie generalizowane uważam, za gimnazjalne pie**olenie, byle jechać na jakiejś fali pogardy wobec wszystkich.