18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kozak kasuje czołg granatem ręcznym...

NiedźwiedzioGłowy • 2015-10-06, 22:09
Jeszcze poprawił...


sard

2015-10-06, 22:57
Akbarowy grill.

seattle

2015-10-07, 00:34
Stare jak model tego czołgu

~VeIture

2015-10-07, 07:19
@up
Ta ale i tak przyjemnie się to oglądało kolejny raz.

nowynick

2015-10-07, 08:43
seattle napisał/a:

Stare jak model tego czołgudobrze, że nasze "Polskie wojsko - 17 najsilniejsze wojsko na swiecie !" dysponuje nowszymi :kawa:

MaratHS

2015-10-07, 11:31
nowynick, Gdyby rząd troszeczkę pomyślał i zapewnił obywatelom powszechny dostęp do broni oraz opcjonalnie wysyłał na kurs obsługi takiej broni to uwierz mi, że gdyby ktoś nas zaatakował to bylibyśmy jedną z najsilniejszych sił w europie. Nagle kilka milionów cywili zamienia się w partyzantkę. Regularne wojsko robi swoje, a partyzanci swoje i razem się pięknie uzupełniają. Bezproblemowy mamy dostęp tylko do broni czarnoprochowej, a taka broń na polu walki jest bezużyteczna ze względu chociażby na swoją szybkostrzelność.

nowynick

2015-10-07, 11:42
Up

złodzieje z Wiejskiej nigdy nie zgodzą się rozdać broni obywatelom wzorem Szwajcarii, bo za bardzo się boją o swoje dupy

Poza tym licząc w ten sposób to ranking bojowy wygląda jakoś tak:
1. Chiny
2. Indie
3. USA
4. Indonezja
5. Brazylia
6. Pakistan
7. Bangladesz
8. Nigeria
9. Rosja
10. Japonia

przynajmniej wg statystyk demograficznych... ;)

Websterthe1

2015-10-07, 11:43
MaratHS napisał/a:

nowynick, Gdyby rząd troszeczkę pomyślał i zapewnił obywatelom powszechny dostęp do broni oraz opcjonalnie wysyłał na kurs obsługi takiej broni to uwierz mi, że gdyby ktoś nas zaatakował to bylibyśmy jedną z najsilniejszych sił w europie. Nagle kilka milionów cywili zamienia się w partyzantkę. Regularne wojsko robi swoje, a partyzanci swoje i razem się pięknie uzupełniają. Bezproblemowy mamy dostęp tylko do broni czarnoprochowej, a taka broń na polu walki jest bezużyteczna ze względu chociażby na swoją szybkostrzelność.Tak juz widze jak np. rosyjska armia drży przed cywilami uzbrojonymi w kałachy. To poroniony i demagogiczny pomysł z militarnego punktu widzenia, skończyłoby się to nieporównywalnie większą masakrą niż powstanie warszawskie.

djmike

2015-10-07, 11:46
Websterthe1 napisał/a:Tak juz widze jak np. rosyjska armia drży przed cywilami uzbrojonymi w kałachy. To poroniony i demagogiczny pomysł z militarnego punktu widzenia, skończyłoby się to nieporównywalnie większą masakrą niż powstanie warszawskie.nie doceniasz nerdów z doświadczeniem bojowym w call of duty :D

gregor40

2015-10-07, 11:52
Websterthe1 napisał/a:Tak juz widze jak np. rosyjska armia drży przed cywilami uzbrojonymi w kałachy. To poroniony i demagogiczny pomysł z militarnego punktu widzenia, skończyłoby się to nieporównywalnie większą masakrą niż powstanie warszawskie.A może jakieś argumenty? Czemu państwa, które uchodzą za posiadające najsilniejszą obronę terytorialną jak Szwajcaria, Finlandia czy USA mają liberalny dostęp do broni i elementarnie prszekolonych obywateli?

Dzisiejsi młodzi ludzie w wieku poborowym strzelali najwyżej w CoD, nie mówiąc o elementarnych zasadach taktyki piechoty czy działań zbrojnych.

Nikt nie mówi o wystawianiu cywili do walk frontowych, ale jednostki nieregularne są w każdym konflikcie niezwykle cenne jako jednostki pomocnicze, zabezpieczenie tyłów - a w końcu jako partyzantka odciągająca siły wroga od działań frontowych.

Sz...........jk

2015-10-07, 11:53
@MaratHS

Wartość bojowa takich "partyzantów" byłaby równa zeru. Straty od ognia własnego pewnie byłyby ogromne, ilość wypadków z powodu braku taktyki i dowódców pewnie też by była duża. Taka armia nie ma sensu, już lepszy pobór i podstawowe szkolenie niż dozbrajanie milionów cywilów...

kub45

2015-10-07, 12:25
W "Top 10" stanów(USA) z najniższą przestępczością, aż w sześciu jest dozwolona broń, więc nie gadajcie, że będzie totalna masakra jak zrobimy to u nas. Oczywiście na pozwolenie do noszenia broni potrzebne będą testy psychologiczne i brak przeszłości kryminalnej i wprowadzenie kary śmierci za umyślne morderstwo.

MaratHS

2015-10-07, 13:03
Abdulan, Bez przesady, ale oczywiście ludzie ginęliby jak inni, ale będą wartościowi. Po drugie jak kolega gregor40, dobrze zauważył partyzantka nie walczy jak regularne wojsko, tylko zajmuje się działaniami dywersyjnymi, sabotaż czy jakieś działania specjalne jak pozbawianie wroga dostaw czy atakowanie jakiś małych jednostek czy obiektów. Partyzantka do tych celów nadaje się idealnie, ponieważ zna swój teren, szybko się pojawia i szybko znika.