18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Korpo mission impossible

nowynick • 2017-03-13, 12:59
sądząc po tym co znajomi opowiadają o cyrkach w ich miejscach korpo pracy jestem w stanie uwierzyć

Maxi96

2017-03-13, 13:24
"Ja Wierzba, Ja Wierzba sokół wylądował, powtarzam! Sokół wylądował."

"Wierzba tu Dzik, zrozumiałem!"

Zgaduje że wygląda to mniej więcej tak :idzwch*j:

nowynick

2017-03-13, 13:35
Maxi96 napisał/a:

"Ja Wierzba, Ja Wierzba sokół wylądował, powtarzam! Sokół wylądował."

"Wierzba tu Dzik, zrozumiałem!"

Zgaduje że wygląda to mniej więcej tak :idzwch*j:



raczej coś pokroju: "używacie słowa e-maling, powinno być raczej mailing, bardziej na lajcie mejling lub po polsku pocztowanie ( :amused: ), proponuję zorganizować spotkanie w godzinach 17:30 - 19:00 celem przedyskutowania prawidłowej formy przed przedstawieniem propozycji naszego działu Członkom Zarządu na najbliższej Radzie.

PS Mirku wiem, że nie widziałeś dzieci już drugi tydzień, ale wobec tak poważnego zagrożenia w Firmie jesteś niezbędny na naszym spotkaniu"

weltmajster

2017-03-13, 16:58
Praca w korporacji to przyjmowanie soczystego, foremnego i ciepłego, jeszcze parującego kloca na twarz każdego dnia na własne życzenie. Tylko ludzie bez poczucia własnej wartości i j***ni oportuniści, wierzący, że od ich zaangażowania zależy ich ścieżka kariery, mogą tam pracować. Tylko na końcu okazuje się, ze awans ma ten najbardziej cwany, który ch*ja robił ale wiedział do kogo uderzyć i kiedy. A te mośki z tzw. zespołu będą jeszcze bardziej się spinać i śrubować swoje normy byle zostać zauważonym. Wiem, co mówię. Mam znajomego, który od 4 lat pracuje w takim syfie, normalny kolo był. A teraz odjebuje mu na całego, nikomu w nic nie wierzy, a na samą myśl o swoim przełożonym odruchowo łapie za ścierę, bo ten umiłował sobie czystość. Chłop się stacza, a najgorsze jest to, że on sam to widzi i rozumie swoją ch*jową sytuację. Liczy na awans, tymczasem ma przełożonego młodszego od siebie o 5 lat, siusiak po studiach, ale partyjny.

SM0KEtatum

2017-03-13, 18:27
Prawda jest taka ze wszystko ma swoj powod jak sie czlowiek troche glebiej dokopie i zadaje pytanie dlaczego?. Jezeli ktos plytko mysli to jest to dla niego dziwne ale domyslam sie ze to poprostu rozwiazanie na problem ktory stworzyli jacys idioci: Zapewne dwa zespoly mialy sie dogadac i zrobic wspolnie jakis projekt, jedni zrobili a drudzy cieli w ch*ja albo poprosty byli malo uzdolnieni i nie podolali. Na koniec usprawiedliwiajac swoje niedoj***nie umyslowe dolozyli do pieca wymowka "nie zrozumielismy sie" z drugim zespolem. Dlatego pewnie pan kierownik aby przeciwdzialac takim sytuacjom zatrudnil pania od komunikacji - nie po to aby pomagala sie komunikowac ale po to aby opcja "nie zrozumielismy sie" nie wchodzila juz w gre. Czesto sie zdaza ze cos brzmi ídiotycznie tylko dla tego ze nie zna sie wszystkich faktow.

dhex

2017-03-13, 19:32
@weltmajster
Praca w korpo w dziale innym niz it to tak jak mowisz
w it woda sie leje litrami, awe.

ho...........zo

2017-03-13, 19:38
Jak komuś nie pasuje robota w korpo, to nikt mu nie każe tego robić, może chwycić za łopatę albo frytkownicę w maku. I nie, nie pracuje w korpo, gardzę tymi sp***olinami z pedalskimi fryzurkami i w przyciasnych garniturkach, tylko jak już ktoś tam pracuje, to niech nie pie**oli jak to mu smutno, bo za darmo tego nie robi.

jackalski

2017-03-13, 19:40
I co w tym dziwnego?
W IT pracuja często no-life'y, które [a biorąc pod uwagę, że to zwykle faceci, to raczej którzy] nie potrafią komunikować się z innymi.

A przy okazji reorganizacji są takie scenki jak poniżej:


voidinfinity

2017-03-13, 19:49
Wbrew pozorom nie musi być to takie głupie - zależy od tematu i zakresu tej komunikacji.

Natomiast taka osoba, która prowadzi w imieniu zespołu komunikację z innymi zespołami musi mieć odpowiednie kompetencje zawodowe. Jeżeli nie ma, to faktycznie jest ona na ch*j.

Cyrk

2017-03-13, 20:15
A tam pie**olenie. Całe te korpo zabawy nie mają zastosowania wśród dobrych inżynierów i programistów. Żadna pani od komunikacji się nie wpie**ala, bo konkurencja tylko czeka, aż ktoś się wk***i na "zasady komunikacji" i go będzie można podkupić...

Thetus

2017-03-13, 20:16
Ale ten Świerczyński ma znajomych... :D

Tassadar

2017-03-13, 20:29
Jeśli ktoś twierdzi, że zasady korpo mają większy sens, to powinien się tam wybrać i spróbować przeżyć rok. Autentycznie. Robota w IT korpo to jest jakieś k***a mać nieporozumienie, w samym IT już jest poj***nie z pomieszaniem. A korpo... Idziesz na PM, siedzisz 3 miesiące zanim ktoś ci da laptopa albo projekt. Programista to samo, i cała reszta to samo. Popie**olone procedury, chcesz papier do sracza, napisz rikłesta. Na wszystko jest procedura, a robota sprowadza się do napie**alania n godzin tego samego. Do tego jakieś zj***ne arkusze oceny samego siebie albo innych, albo ciebie. Posrani ludzie którzy myślą że są zajebiście i napie**alają całe dnie maile do którego ktoś powinien napisać deszyfrator dla normalnych ludzi. Jedyne co się czasem zgadza to hajs, ale tyczy się to korpo na wyp*zdowiu gdzie dobra kasa to 3000 ziko. W większym mieście korpo staje się raczej mniej atrakcyjne a ludzie tam idą się pomęczyć 2-3 lata żeby sobie wpisać w CV 3 lata exp w Korpo X. Wyobraźcie sobie, idziesz rano do roboty, na 8. O 9 przychodzi jakaś nawiedzona baba, i mówi do ciebie ej k***a (literalnie), Andrzej! Musisz wyjść ze strefy komfortu! Napie**alaj, chcesz być nikim? Spójrz że na Józia, on już jest po 3 zawale od napie**alania metrów a Ty? Po takim warm-upie jest miting gdzie są omawiane fakapy i kejsy. Pół dnia spotykania się i pie**olenia o niczym, nic nie idzie do przodu, nic się nie wytwarza, a gdyby nie te gówniane procedury, konfabulacje i wyimaginowane stanowiska, można by to samo zrobić 2x taniej. I k***a excel. Excel jest odpowiedzią na wszystko, ch*j tam że są programy które można kupić, albo zamówić migrację z excela do czegoś z flowem, nie k***a korpo-excel i ch*j. Wiem o czym mówię. Korpo to gówno z lasu, ostateczność albo etap przejściowy, jeśli nie masz martwicy mózgu nie przeżyjesz tam za długo nie okaleczając postronnych. pozdro

tycho

2017-03-13, 20:44
voidinfinity napisał/a:

Wbrew pozorom nie musi być to takie głupie - zależy od tematu i zakresu tej komunikacji.

Natomiast taka osoba, która prowadzi w imieniu zespołu komunikację z innymi zespołami musi mieć odpowiednie kompetencje zawodowe. Jeżeli nie ma, to faktycznie jest ona na ch*j.


Ooooo widzę, że ktoś tu skończył zarządzanie i zna się na tych nowoczesnych metodach zarządzania w korpo, no pełny szacunek, a teraz ganiaj po moje frytki i cole. :D

krasnal_hałabała

2017-03-13, 21:17
Korporacje powinny być znacjonalizowane a majątki akcjonariuszy skonfiskowane a to wszystko siłą i przemocą i nauczyliby się moresu.

Halibut

2017-03-13, 23:02
A najgorsze jest to, że żadna z tych korporacji w zdrowym systemie nie utrzymałaby się nawet roku na rynku. Dzięki koncesjom, przepisom, pozwoleniom, ulgom, nakazom i zakazom mamy monopole takich właśnie zachodnich korporacji, które tylko wk***iają pracowników.