18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kontynuujemy ze znajomością przepisów wśród pedalarstwa.

Henboh • 2021-09-17, 13:24
Wystawiona ręka jest?
Jest.
No to wszystko zgodnie z przepisami.

Halman

2021-09-17, 13:31
mam pytanie, a czy przy rowerach nie powinno być lusterka?

wojtekpwse

2021-09-17, 13:53
Nie tylko lusterka. Mózg też. Oc i tablice też. Tak na początek. Skoro się tak pchają do drogi to na zasadach drogowych a nie pedalskich.

karwalek

2021-09-17, 13:54
Halman napisał/a:

mam pytanie, a czy przy rowerach nie powinno być lusterka?



a po jaką cholerę, przy uderzeniu mogą odpaść i ranić postronną osobę

DrAK

2021-09-17, 14:09
Halman napisał/a:

mam pytanie, a czy przy rowerach nie powinno być lusterka?



Hey,
Do obowiązkowego wyposażenia roweru, należą:
1) Oświetlenie przednie w kolorze białym lub żółtym,
2) Oświetlenie tylne świecące,
3) Tylny odblask w czerwonym kolorze (z tym, że większość świateł tylnych, jest zintegrowanych z odblaskiem),
4) Przynajmniej jeden, sprawny hamulec,
5) Dzwonek .

Dlatego, odpowiedź na Twoje pytanie: Nie, nie ma obowiązku montowania lusterek w rowerach.

Halman

2021-09-17, 14:19
DrAK napisał/a:

Hey,
Do obowiązkowego wyposażenia roweru, należą:
1) Oświetlenie przednie w kolorze białym lub żółtym,
2) Oświetlenie tylne świecące,
3) Tylny odblask w czerwonym kolorze (z tym, że większość świateł tylnych, jest zintegrowanych z odblaskiem),
4) Przynajmniej jeden, sprawny hamulec,
5) Dzwonek .
Dlatego, odpowiedź na Twoje pytanie: Nie, nie ma obowiązku montowania lusterek w rowerach.



dziękuję za odpowiedz zawsze to cieszy gdy ktoś reprezentuje poziom a nie rynsztokowy atak.

KFCnigget

2021-09-17, 14:24
zawsze wiedziałem, że rowerzyści to zło wcielone, tylko naziści tak machali rękami :nazi:

baronturbina

2021-09-17, 16:05
Halman napisał/a:

mam pytanie, a czy przy rowerach nie powinno być lusterka?


Przy rowerach powinien być obowiązkowy mózg i jakaś minimalna wyobraźnia. A co do lusterek to powinny buc obowiązkowe!

Folur

2021-09-17, 16:07
rowery powinny mieć tablice rejestracyjne a ich wlasciciele obowiązkowo zdawać prawo jazdy

PoProstuNIKT

2021-09-17, 18:28
nie wiem co tu k***a sadystycznego - japie**ole otworzyli te szkoły czy k***a na zdalnym lecą?????

URAGE

2021-09-17, 19:12
ecnart napisał/a:

nie wiem co tu k***a sadystycznego - japie**ole otworzyli te szkoły czy k***a na zdalnym lecą?????



Tobie chociaż te zdalne by się przydało. Koleś z wyj***nym ch*jem na wierzchu kładzionym na przepisu ruchu i własne życie: wj***ł się do ruchu, wj***ł się pod busa, we wjeb powinien też obskoczyć. Nie wiem czy masz prawko, ale jako kierowcy nóż mi się w kieszeni otwiera widząc takich debili. Gdyby kierowca busa nie był dość czujny mielibyśmy to na hardzie. Dla kierującego byłaby to trauma do końca życia przez jakiegoś zj***nego dzieciaka.

PsikutaBezS

2021-09-17, 21:35
DrAK napisał/a:

Hey,
Do obowiązkowego wyposażenia roweru, należą:
1) Oświetlenie przednie w kolorze białym lub żółtym,
2) Oświetlenie tylne świecące,
3) Tylny odblask w czerwonym kolorze (z tym, że większość świateł tylnych, jest zintegrowanych z odblaskiem),
4) Przynajmniej jeden, sprawny hamulec,
5) Dzwonek .
Dlatego, odpowiedź na Twoje pytanie: Nie, nie ma obowiązku montowania lusterek w rowerach.



Od 8 października 2013 roku nie musimy mieć zamontowanych świateł na rowerze wtedy gdy nie jest ono wymagane - czyli np. w dzień. Możemy więc lampki posiadać np w kieszeni, lub w plecaku, albo nawet w domu - jesli nie zamierzamy jeździć po zmroku. UWAGA ! nie dotyczy to odblasku tylnego o barwie czerwonej, który musi być zamontowany na stałe.


PoProstuNIKT

2021-09-18, 00:36
URAGE napisał/a:

[...] Gdyby kierowca busa nie był dość czujny mielibyśmy to na hardzie. [...]



a tak to ch*ja jest do ogladania, jak jakiś typek se rowerem jedzie, japie**ole dla pedałów mam to ogladac? :amused:

Annnnnaaa

2021-09-18, 06:30
Przypominam że to sadistic.pl , nie forum Januszów o ruchu drogowym .

razak

2021-09-18, 13:37
japie**ole moja wioska na sadolu. Aż mi sie k***a łezka w oku zakręciła.