18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kontuzja

CrazyEdek • 2018-01-25, 08:40
To se poćwiczyła.


krecikprecik

2018-01-25, 22:02
Współczuje, achilles zazwyczaj odrywa się z kawałkiem kości(sam achilles rzadko kiedy pęka), zerwanie ścięgna achillesa jak i jego zapalenie może powodować cyprofloksacyna, która jest m.in. w Cipronexie (antybiotyk stosowany do zakażeń przez drobnoustroje, m.in. dróg moczowych). Trzeba wtedy się mocno oszczędzać, rekonwalescencja po zerwaniu achillesa to około rok do półtora, żmudne rehabilitacje i na samym początku noga z 3 miesiące w gipsie :/ Nie polecam.

SaveTheTrees

2018-01-25, 23:05
@up
Spójrz na to z perspektywy fizjoterapeuty :-)

filipczax_ck

2018-01-25, 23:22
krecikprecik napisał/a:

Współczuje, achilles zazwyczaj odrywa się z kawałkiem kości(sam achilles rzadko kiedy pęka), zerwanie ścięgna achillesa jak i jego zapalenie może powodować cyprofloksacyna, która jest m.in. w Cipronexie (antybiotyk stosowany do zakażeń przez drobnoustroje, m.in. dróg moczowych). Trzeba wtedy się mocno oszczędzać, rekonwalescencja po zerwaniu achillesa to około rok do półtora, żmudne rehabilitacje i na samym początku noga z 3 miesiące w gipsie :/ Nie polecam.



jakie głupoty pie**olisz to nie mam pytań :shock: ... z achillesa wychodzi się w max 9 miechów (śr ok 6miesięcy).. w gipsie trzyma się nogę w najbliższych dniach po operacji, później należy zdjąć go by nie doprowadzić do zakażenia rany pooperacyjnej

JohnMadafaka

2018-01-25, 23:24
Jeśli to achilles jak piszecie wyżej to przej***ne. Chyba nie da się wrócić po zerwaniu ścięgna do 100% sprawności, a to używa się non stop.

BTW był u mnie w miejscowości gość co gdy był w więzieniu sam sobie podciął achillesa, żeby nie siedzieć w celi z pojebami, tylko na luzie w szpitalu, ale potem już do końca życia chodził z nogą jak z drewna :D

rogacz

2018-01-26, 00:05
@Filipczax_ck potwierdzam.
Miałem na szczęście tylko naderwanego - miesiąc w szynie śmigałem i się zrosło.

kiki_riki

2018-01-26, 00:35
To jest chyba jedna z tych kobiet co musi każdy swój trening nagrywać a później udostępniać w necie, jarać się zdrowym jedzeniem żeby leczyć swoje kompleksy. Założę sie że na fb będzie pokazywać miliony fotek ze swojej rekonwalescencji z podtekstem jaka ona to nie jest silna i wytrwała :P

Eustachy8

2018-01-26, 10:33
SaveTheTrees napisał/a:

Achilles pęka u ludzi, którzy w ch*j czasu nic nie robili, a potem nagle podjęli intensywną aktywność. Baba pewnie ileś lat się opie**alała, a potem zamiast zacząć spokojnie, to jakieś dziwne (i niepoprawnie wykonywane) ćwiczenia zaczęła nadupczać no i klops.



No wlasnie nie do konca, ojciec gral zawodowo w reczna, wychodzil do kontry i niefortunnie poedczas jego wyskoku ktos mu na piete nadepnal. Podobno nie ma nic gorszego. Na dokladnie w szpitalu go skurcz w lydce zlapal, bez achillesa nie rozciagniesz :D

DoubleBorger

2018-01-26, 11:05
Ajajaj, podobno ch*jowy jest achilles do leczenia :lol:

filipczax_ck

2018-01-26, 16:54
Eustachy8 napisał/a:



No wlasnie nie do konca, ojciec gral zawodowo w reczna, wychodzil do kontry i niefortunnie poedczas jego wyskoku ktos mu na piete nadepnal. Podobno nie ma nic gorszego. Na dokladnie w szpitalu go skurcz w lydce zlapal, bez achillesa nie rozciagniesz :D



wątpię by to był skurcz, przy zerwaniu achillesa mięsień łydki jest nieużyteczny, prędzej nastąpiło również naderwanie mięśnia :) sam gram w ręczną już 15 rok, więc taki temat nie jest mi obcy

SumoB22

2018-01-26, 23:22
Doświadczyłem osobiście ,pamiętam ten dźwięk pękającego achillesa ,super sprawa. 2 miechy gipsu na cala nogę aż pod jajca i pól roku rehabilitacji po zdjęciu gipsu. Zszywany na zakładkę przez co jest słabszy po operacji i bardziej podatniejszy na kolejną kontuzje.

eMJay8086

2018-01-28, 09:48
@pkh
Bo za mało napie**alasz.
Przed kompem RSI to norma :-)