18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konin.Policjant śmiertelnie postrzelił 21-letniego mężczyznę

crossdressphyxia • 2019-11-14, 16:17
W Koninie około godz. 10 funkcjonariusz śmiertelnie postrzelił 21-letniego mężczyznę - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji. Policjanci chcieli na jednym z osiedli wylegitymować trzech młodych mężczyzn. Jeden zaczął uciekać. "Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł" - wyjaśnił mł. insp. Borowiak.

Policja poinformowała w komunikacie, że podczas interwencji i legitymowania trzech mężczyzn doszło do sytuacji, w której "policjant musiał użyć broni". Do interwencji doszło na ul. Wyszyńskiego. Funkcjonariusze podeszli do 21-latka i dwóch 15-latków. - To mieszkaniec Konina - powiedział podkomisarz Marcin Jankowski, rzecznik komendanta miejskiego policji w Koninie.

"Tuż przed 10:00 na ul Wyszyńskiego policjanci chcieli wylegitymować trójkę młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął uciekać w związku z czym jeden z policjantów rozpoczął pościg. Mężczyzna pomimo okrzyków »stój policja« nie reagował i uciekał dalej" - podał w komunikacie podkomisarz Marcin Jankowski.

"Doszło niestety do sytuacji że policjant musiał użyć broni. Mężczyzna pomimo reanimacji prowadzonej przez dwóch policjantów niestety zmarł. Trwają oględziny miejsca zdarzenia. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem. Czekamy na przyjazd prokuratora. Na chwilę obecną to wszystkie informacje jakie możemy podać" - czytamy w oświadczeniu Komendy Miejskiej Policji w Koninie.


Źródło

k***a po co mu były nożyczki? Na nóż nie było stać? W sumie ciekawe, czy to jakiś patus ćpun, czy miał pecha.

pawrzy

2019-11-15, 16:16
Policja urządziła sobie Safari w Koninie 8-)

Panowie to jest samosąd, mnie uczono wojskowego lekarza ze zawsze oddaje się strzał ostrzegawczy.

PieronJasnySzlag

2019-11-15, 19:29
Kolesia zastrzelili bo miał nożyczki a sadolowa brać w ekstazie :D

aaaaaaaaaaaaaa

2019-11-15, 22:21
Lolekmko11 napisał/a:

Tak??



Aż sprawdziłem, co za debil dał piwo za te wypociny...

Wiewór napisał/a:

... to wszystko? Za 2000 zł?
.



2000 to mają w służbie przygotowawczej...
Zarobki w Policji nie są takie złe biorąc pod uwagę bonusy...

Centurionero

2019-11-16, 01:51
Nie chciałbym być na miejscu tego policjanta, ponieważ do końca życia będzie miał go na sumieniu (winny/niewinny).

Podoba mi się zmiana mentalności służb. Gdyby koleś wyskoczył do mnie z czymkolwiek w ręku to ludzką reakcją jest po prostu nie wchodzić w konflikt.
Tym razem trafiła kosa na kamień i szybko trafił do św. Piotra kimkolwiek ten ku*asina jest...

RoBoTRoN

2019-11-16, 10:26
impressa88 napisał/a:

Ale wy jesteście k***a naiwni xd żaden ćpun nie lata sobie z nozyczkami nawet nie zdajecie sobie sprawy że te nożyczki pochodzą zapewne z apteczki która jeździla w radiowozie, ewentualnie takowe woził radiowoz w razie W gdyby taka akcja się odj***la. Nic tu nie jest przypadkowe.



Ten plemnik z którego powstałeś był pewnie przypadkowy...

Wiewór

2019-11-18, 08:10


Tak ja wszyscy myśleli. Seba wyklęty w ortalion zaklęty...

Ti...........ch

2019-11-18, 09:19
Wiewór napisał/a:

Tak ja wszyscy myśleli. Seba wyklęty w ortalion zaklęty...



Ta, chyba ołowiem dziabnięty.


Cytat:

W poniedziałek rano reporter TVN24 Aleksander Przybylski przekazał, że liczba zatrzymanych osób w czasie protestu wzrosła do siedmiu. Wszyscy z nich byli pijani, przy czym cztery osoby to osoby nieletnie. W związku z tym zostały poddane pod opiekę rodziców. Pozostali trzej mężczyźni trzeźwieją.



Młodzież wyklęta poległych pamięta...

Zaczyna się festiwal sp***olenia...

JedkerTC

2019-11-18, 10:47
Raz tonfą, raz gazem, w patologiczną zarazę.

Ranę wlotową ma od przodu, czyli strzał gdy Seba był zwrócony frontem do Policjanta. Z informacji Policji wynika, że strzał padł po tym, jak Seba ruszył w stronę funkcjonariusza z niebezpiecznym narzędziem(nożyczki).
Z kolei, za art.45 UoŚPBiBP mamy:
Broni palnej można użyć, gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków:

1) konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na:

a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,

2) konieczność przeciwstawienia się osobie:

a) niepodporządkowującej się wezwaniu do natychmiastowego porzucenia broni, materiału wybuchowego lub innego niebezpiecznego przedmiotu, którego użycie może zagrozić życiu, zdrowiu lub wolności uprawnionego lub innej osoby.

I jeszcze art. 48.
3) Od procedury, o której mowa w ust. 1 i 2, lub jej poszczególnych elementów, w szczególności od oddania strzału ostrzegawczego, można odstąpić, jeżeli:

ich zrealizowanie groziłoby bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia lub zdrowia uprawnionego lub innej osoby.

Daję wiarę w to, że to policjant został zaatakowany, bo świadczy o tym chociażby rana wlotowa na przodzie. W naszym k***idołku, strzelanie zazwyczaj wiąże się z wielki problemami dla funkcjonariusza, więc ostatnie co bym przypuścił to niewłaściwe użycie BP. Najlepiej to( o dziwo, jak nigdy), Dziewulski wytłumaczył https://pomorska.pl/21latek-zastrzelony-przez-policje-kiedy-policjant-wzywa-do-zatrzymania-to-masz-sie-do-cholery-zatrzymac/ar/c1-14585777

Życzę funkcjonariuszowi i jego rodzinie bezpieczeństwa i pomyślnego zakończenia sprawy. Skutecznego ścigania i ukarania wszystkich tych, którzy kierowali pod jego i jego rodziny adresem groźby oraz rozliczenie zadymiarzy.

Ti...........ch

2019-11-18, 11:56
@up

Na przekór wszystkim internetowym cymbałom i lokalnej patologii funkcjonariusz powinien zostać odznaczony.

Nie wiem jak do was, ale do mnie nigdy żaden policjant nie strzelał. Może dlatego, że nie uciekałem przed nimi nawet gdy złapali mnie na jakiejś głupocie?

Wiewór

2019-11-18, 14:35
@up Bardzo dobrze Dziewulski to wyjaśnił.
Jakby obszczymur nie zaatakował policjanta i nie wyciągnął nożyczek to mógłby sp***alać spokojnie na jednej gwiazdce. Nikt by do niego nie strzelał.
Wyciągnął nożyczki, rzucił się na policjanta. Gwiazdki wzrosły mu od razu na trzy.
Od tej chwili policjant miał obowiązek przy użyciu wszystkich nadanych przez państwo uprawnień aby go zatrzymać bo po prostu ścigał już potencjalnego zabójcę.

Może po tej sytuacji wszystkie osiedlowe łaziory nabiorą szacunku do policji i ogarną, że jak policja prowadzi czynności to się grzecznie stoi i współpracuje.

passch

2019-11-19, 19:12
już zostało podane, że nie wpakował mu ołowiu w plecy
jest tylko jedna rana - z przodu
także nie wpakował ołowiu uciekającemu