18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Konflikt o altanę

donger • 2019-05-23, 18:15
W osiedlu w Kielcach konflikt o altanę z Budżetu Obywatelskiego. Jedni chcą grillować, a drudzy się modlić



Niecodzienny spór toczą mieszkańcy osiedla Bocianek w Kielcach. W Parku imienia Adolfa Dygasińskiego miasto wybudowało miejsce do grillowania, a część sąsiadów chce się tam modlić i stanowczo wyprasza rodziny, które pieką w tym czasie kiełbasę.

Altana, duży betonowy grill, ławki czy urządzenie do gry w piłkarzyki wybudował Urząd Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od ubiegłego roku miejsce jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku a grill pracuje pełną parą. Jak donosi strona "Scyzoryk się Otwiera - Satyryczna Strona Kielc" na Bocianku pojawił się sąsiedzki konflikt o miejsce do grillowania. W altanie zaczęła się spotykać grupa kilkunastu pań i odprawiać nabożeństwa majowe nie licząc się z osobami, które przyszły przed nimi i korzystają z grilla. Domagają się stanowczo opuszczenia tego miejsca przez sąsiadów oddających się relaksowi.

Jedna z mieszkanie napisała list. "Jak pewnie wiadomo w Parku Dygasińskiego na os. Bocianek powstały wiaty grillowe z betonowym grillem, gdzie można posiedzieć ze znajomymi, pograć z dziećmi w piłkarzyki itp. Od jakiegoś czasu codziennie o godzinie 19 spotykają się tam panie z osiedla, rozkładają tymczasową kapliczkę, zapalają świece i odprawiają spotkania religijne ze śpiewami. Nie było by w tym nic złego, ale osobiście byłam świadkiem jak panie kilkakrotnie potrafiły "wyprosić" młodych ludzi, którzy tam w tym czasie piekli coś na grillu i rozmawiali pod wiatą. Młodzi ludzie byli tak zszokowani, że tak jak dzisiaj np. stali na deszczu i mokli, nie wiedząc co z tym fantem zrobić. Sytuacja niestety powtarza się codziennie. Mam pytanie czy takie spotkania powinny odbywać się w miejscach przeznaczonych do spotkań piknikowych i czy zachowanie pań nie przekracza dobrego wychowania??? Bo w zasadzie ja jestem w szoku, że wiata grillowa służy do spotkań religijnych i praktykowania nabożeństw majowych. Odnoszę wrażenie, że panie traktują wiatę jak osobisty klub. Zarówno mnie jak i wielu mieszkańcom nie podoba się takie zachowanie i dlatego chciałam zwrócić na to uwagę.

W poniedziałek wygoniły rodzinę z dwójką małych dzieci, i nie interesowało ich, że mają kiełbaski na grillu, że to jest miejsce dla rodzin z dziećmi. Ot tak sobie przyszły i z marszu "poprosiły", żeby się przenieśli bo one tu teraz mają nabożeństwo majowe.
(...)"

Na altanie pojawiła się też kartka podpisana „Oburzeni Użytkownicy Parku”, ale szybko ktoś ją zerwał. Mieszkańcy napisali na niej między innymi, że wiata w parku nie jest miejscem kultu religijnego. Wyganianie młodzieży, żeby odprawiać modły majowe jest karygodnym zachowaniem i nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza przez osoby starsze i z racji tego kulturalne.

Jak rozwiązać ten konflikt, czy obie strony nie mogą się porozumieć? Czy grillowanie i śpiewanie maryjnych pieśni w bliskim sąsiedztwie jest nie do pogodzenia?

źródło: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/w-osiedlu-w-kielcach-konflikt-o-altane-z-budzetu,5134505,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR01qVlMotfsOe_NCxjCOsFNCxVRxAoJeQ9n2Y91f895-SdkcvlMRys2Vss

TB303

2019-05-23, 18:16

Niczym już mnie nie zadziwi. Zwłaszcza w tym upośledzonym przez religię narodzie.

Kriski

2019-05-23, 18:22
Powinni się Kielczanie cieszyć, wie bydło że jego miejsce w stajni.

P.S. nasmarować kilka pentagramów, głowę kozła i boże cielątka więcej nie przylezą.

garota

2019-05-23, 18:23
Ale bym się wk***ił jak by mi grilla grupa moherów próbowała przerwać. Dostali by węglem po mordach to może by ich to uspokoiło.

Ni...........ny

2019-05-23, 18:24
donger napisał/a:

...altanę z Budżetu Obywatelskiego...


Więc dla obywateli, kaplice niech stawiają za kasę kościoła.
A na sadolu możemy zrobić ściepę dla tych zamszałych raszpli na osiedlowe krematorium :hitler:

sirmlcs

2019-05-23, 18:28
co za stare k***y, zbluzgać je i uciekną

Su...........wn

2019-05-23, 18:32
sirmlcs napisał/a:

co za stare k***y, zbluzgać je i uciekną




Własnej matce tez byś tak powiedział ?

Gags

2019-05-23, 18:41
Nie no k***a, nie wierzę.

petru23

2019-05-23, 18:45
Chyba jutro się tam na grilla wybiorę i k***om nie odpuszczę. Będą sobie mogly nawet policję wezwać, a jak nie to sam zadzwonię. Ze reż nikt im się jeszcze nie postawił. Bocianek to zawsze było takie p*zdowate osiedle no ale bez przesady...

Szymon86

2019-05-23, 18:48
ciemnogród, to samo co islam

religia to kłamstwo

bycie religiantem, tzw.: "katolikiem" to hańba i wstyd

koolowsky

2019-05-23, 18:48
Dopóki takie dziady nie wymrą to w tym kraju nie będzie normalnie.

tarcer123

2019-05-23, 19:08
Z tego co jest napisane obiekt ten powstal w celach rozrywkowych i do wypoczynku dla rodzin. Jezeli mohery czuja potrzebe to iech ida modlic sie do kosciola.

To nie kaplica. Po to postawiono tam grilla zeby z niego korzystac. Jezeli ktos nie rozumie to dojebac raz drugi trzeci mandat za korzystanie z miejsca niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Ps: juz widze jak naj***ne sebixy uciekaja przed moherami bo te chca sie pomodlic. :amused:

TB303

2019-05-23, 19:11
Niezwyciężony napisał/a:

Więc dla obywateli, kaplice niech stawiają za kasę kościoła.


I za to ci biedni księża będą kupować sobie nowsze samochody, co? Prędzej przestaną r*chać dzieci, niż przeznaczą "swoje" pieniądze na coś, dla kogoś.

Odisok

2019-05-23, 21:12
Sundown napisał/a:

Własnej matce tez byś tak powiedział ?



Własnej nie ale Twojej tak.