18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Konflikt o altanę

donger • 2019-05-23, 18:15
W osiedlu w Kielcach konflikt o altanę z Budżetu Obywatelskiego. Jedni chcą grillować, a drudzy się modlić



Niecodzienny spór toczą mieszkańcy osiedla Bocianek w Kielcach. W Parku imienia Adolfa Dygasińskiego miasto wybudowało miejsce do grillowania, a część sąsiadów chce się tam modlić i stanowczo wyprasza rodziny, które pieką w tym czasie kiełbasę.

Altana, duży betonowy grill, ławki czy urządzenie do gry w piłkarzyki wybudował Urząd Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od ubiegłego roku miejsce jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku a grill pracuje pełną parą. Jak donosi strona "Scyzoryk się Otwiera - Satyryczna Strona Kielc" na Bocianku pojawił się sąsiedzki konflikt o miejsce do grillowania. W altanie zaczęła się spotykać grupa kilkunastu pań i odprawiać nabożeństwa majowe nie licząc się z osobami, które przyszły przed nimi i korzystają z grilla. Domagają się stanowczo opuszczenia tego miejsca przez sąsiadów oddających się relaksowi.

Jedna z mieszkanie napisała list. "Jak pewnie wiadomo w Parku Dygasińskiego na os. Bocianek powstały wiaty grillowe z betonowym grillem, gdzie można posiedzieć ze znajomymi, pograć z dziećmi w piłkarzyki itp. Od jakiegoś czasu codziennie o godzinie 19 spotykają się tam panie z osiedla, rozkładają tymczasową kapliczkę, zapalają świece i odprawiają spotkania religijne ze śpiewami. Nie było by w tym nic złego, ale osobiście byłam świadkiem jak panie kilkakrotnie potrafiły "wyprosić" młodych ludzi, którzy tam w tym czasie piekli coś na grillu i rozmawiali pod wiatą. Młodzi ludzie byli tak zszokowani, że tak jak dzisiaj np. stali na deszczu i mokli, nie wiedząc co z tym fantem zrobić. Sytuacja niestety powtarza się codziennie. Mam pytanie czy takie spotkania powinny odbywać się w miejscach przeznaczonych do spotkań piknikowych i czy zachowanie pań nie przekracza dobrego wychowania??? Bo w zasadzie ja jestem w szoku, że wiata grillowa służy do spotkań religijnych i praktykowania nabożeństw majowych. Odnoszę wrażenie, że panie traktują wiatę jak osobisty klub. Zarówno mnie jak i wielu mieszkańcom nie podoba się takie zachowanie i dlatego chciałam zwrócić na to uwagę.

W poniedziałek wygoniły rodzinę z dwójką małych dzieci, i nie interesowało ich, że mają kiełbaski na grillu, że to jest miejsce dla rodzin z dziećmi. Ot tak sobie przyszły i z marszu "poprosiły", żeby się przenieśli bo one tu teraz mają nabożeństwo majowe.
(...)"

Na altanie pojawiła się też kartka podpisana „Oburzeni Użytkownicy Parku”, ale szybko ktoś ją zerwał. Mieszkańcy napisali na niej między innymi, że wiata w parku nie jest miejscem kultu religijnego. Wyganianie młodzieży, żeby odprawiać modły majowe jest karygodnym zachowaniem i nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza przez osoby starsze i z racji tego kulturalne.

Jak rozwiązać ten konflikt, czy obie strony nie mogą się porozumieć? Czy grillowanie i śpiewanie maryjnych pieśni w bliskim sąsiedztwie jest nie do pogodzenia?

źródło: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/w-osiedlu-w-kielcach-konflikt-o-altane-z-budzetu,5134505,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR01qVlMotfsOe_NCxjCOsFNCxVRxAoJeQ9n2Y91f895-SdkcvlMRys2Vss

Ja...........ro

2019-05-24, 03:57
Nic tak nie wk***ia kobiety jak chłop odpoczywajacy po pracy oprocz chlopa odpoczywajqcego w dzien wolny. A kiedy chlop juz umrze od tego babskiego pie**olenia, rodzina odwroci bo tego sie nie da znieść to na kims ten wk*** nalezy wyladowac i w ten oto sposob mamy kumulacje w postaci grupy starych zgorzkniałych bab ktore nie maja juz nikogo bliskiego do przypie**alania sie wiec frustracje wyladowuja w najbardziej oczywistym miejscu - tam gdzie ludzie po prostu przyszli odpocząc. Bo konkecznie trzeba im zj***ć odppczynek.

froze_man

2019-05-24, 06:36
W domu nie można grillować, a modlić się już tak. Szanuję wiarę ale niech idą gdzie indziej.

Mr.Diesel

2019-05-24, 07:35
A gdzie wszyscy forumowi obrońcy katotalibanu ??

skywalker75

2019-05-24, 09:02
Mr.Diesel napisał/a:

A gdzie wszyscy forumowi obrońcy katotalibanu ??



Jako, że poczułem się wyzwany do tablicy to zacytuję klasyka : "rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnia w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi"

BTW, kto normalny organizuje grilla we wiacie w centrum osiedla ? Zapewne zbiera się tam patologia 500+ i przepijają to co ich rodzice na nich dostali. Wolę tam te moherowe berety, zamiast burd kieleckich blokersów. :)

kotorminator

2019-05-24, 09:35
Chociaż nie lubię żadnej religii, to muszę zgodzić się ze skywalker75 Lepiej grupka starych bab odpie**alające jakieś w miarę ciche voodoo, niż popie**olonych Sebixów z Karynami którzy będą drzeć mordy.

AdamBrown

2019-05-24, 09:48
A na czym polega problem z wybudowaniem alternatywnej altanki? Może być nawet w kształcie bazyliki św Piotra w Rzymie. :D

skin88

2019-05-24, 11:00
k***a, nie wiem co za p*zdy tam grillowały, ja to bym je chyba samym śmiechem zaj***ł, zaczął bym odpie**alać taką maniane, że sp***oliły by w popłochu, stare baby j***ć prądem

OstatniLogin1987

2019-05-24, 11:19
zgłosić do ZOMO, że odbywają się nielegalne zgromadzenia, oni by wiedzieli co z nimi zrobić




Wiewór

2019-05-24, 11:37
Po ch*ju bym bym puścił grupę odjebańców religijnych jakbym sobie grylował.
Paszoł w p*zdę do kościoła.
A jakby się wj***li na siłę to bym stał z boku, pił browar za browarem i napie**alał beknięcia z nutką zapachową zwyczajnej i sosu bbq.

kotorminator napisał/a:

Chociaż nie lubię żadnej religii, to muszę zgodzić się ze skywalker75 Lepiej grupka starych bab odpie**alające jakieś w miarę ciche voodoo, niż popie**olonych Sebixów z Karynami którzy będą drzeć mordy.



Stare baby wypie**alać do kościoła a jak się sebki drą to straż miejska i tyle.




Alonso

2019-05-24, 13:25
Może to sugestia, żeby iść grilować do kościoła.

skywalker75

2019-05-24, 13:26
Abraxus napisał/a:

Po ch*ju bym bym puścił grupę odjebańców religijnych jakbym sobie grylował.
Paszoł w p*zdę do kościoła.
A jakby się wj***li na siłę to bym stał z boku, pił browar za browarem i napie**alał beknięcia z nutką zapachową zwyczajnej i sosu bbq.
Stare baby wypie**alać do kościoła a jak się sebki drą to straż miejska i tyle.



Jakiś ty męski Abraxus . Sam przegoniłbyś grupkę starych kobiet? Prawdziwy rycerz molestowanych sebixów ;)

TB303

2019-05-24, 14:02
skywalker75 napisał/a:

Jako, że poczułem się wyzwany do tablicy to zacytuję klasyka : "rywalizacja na inwektywy i złe emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnia w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi"
BTW, kto normalny organizuje grilla we wiacie w centrum osiedla ? Zapewne zbiera się tam patologia 500+ i przepijają to co ich rodzice na nich dostali. Wolę tam te moherowe berety, zamiast burd kieleckich blokersów.



Ty masz problemy psychiczne wynikające z religijnej indoktrynacji, które potem przelewasz na posty.

Veetoo

2019-05-24, 17:13


"Tysiąc lat wiary w cud.
Biedny kraj.
Tępy lud."