18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konflikt o altanę

donger • 2019-05-23, 18:15
W osiedlu w Kielcach konflikt o altanę z Budżetu Obywatelskiego. Jedni chcą grillować, a drudzy się modlić



Niecodzienny spór toczą mieszkańcy osiedla Bocianek w Kielcach. W Parku imienia Adolfa Dygasińskiego miasto wybudowało miejsce do grillowania, a część sąsiadów chce się tam modlić i stanowczo wyprasza rodziny, które pieką w tym czasie kiełbasę.

Altana, duży betonowy grill, ławki czy urządzenie do gry w piłkarzyki wybudował Urząd Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od ubiegłego roku miejsce jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku a grill pracuje pełną parą. Jak donosi strona "Scyzoryk się Otwiera - Satyryczna Strona Kielc" na Bocianku pojawił się sąsiedzki konflikt o miejsce do grillowania. W altanie zaczęła się spotykać grupa kilkunastu pań i odprawiać nabożeństwa majowe nie licząc się z osobami, które przyszły przed nimi i korzystają z grilla. Domagają się stanowczo opuszczenia tego miejsca przez sąsiadów oddających się relaksowi.

Jedna z mieszkanie napisała list. "Jak pewnie wiadomo w Parku Dygasińskiego na os. Bocianek powstały wiaty grillowe z betonowym grillem, gdzie można posiedzieć ze znajomymi, pograć z dziećmi w piłkarzyki itp. Od jakiegoś czasu codziennie o godzinie 19 spotykają się tam panie z osiedla, rozkładają tymczasową kapliczkę, zapalają świece i odprawiają spotkania religijne ze śpiewami. Nie było by w tym nic złego, ale osobiście byłam świadkiem jak panie kilkakrotnie potrafiły "wyprosić" młodych ludzi, którzy tam w tym czasie piekli coś na grillu i rozmawiali pod wiatą. Młodzi ludzie byli tak zszokowani, że tak jak dzisiaj np. stali na deszczu i mokli, nie wiedząc co z tym fantem zrobić. Sytuacja niestety powtarza się codziennie. Mam pytanie czy takie spotkania powinny odbywać się w miejscach przeznaczonych do spotkań piknikowych i czy zachowanie pań nie przekracza dobrego wychowania??? Bo w zasadzie ja jestem w szoku, że wiata grillowa służy do spotkań religijnych i praktykowania nabożeństw majowych. Odnoszę wrażenie, że panie traktują wiatę jak osobisty klub. Zarówno mnie jak i wielu mieszkańcom nie podoba się takie zachowanie i dlatego chciałam zwrócić na to uwagę.

W poniedziałek wygoniły rodzinę z dwójką małych dzieci, i nie interesowało ich, że mają kiełbaski na grillu, że to jest miejsce dla rodzin z dziećmi. Ot tak sobie przyszły i z marszu "poprosiły", żeby się przenieśli bo one tu teraz mają nabożeństwo majowe.
(...)"

Na altanie pojawiła się też kartka podpisana „Oburzeni Użytkownicy Parku”, ale szybko ktoś ją zerwał. Mieszkańcy napisali na niej między innymi, że wiata w parku nie jest miejscem kultu religijnego. Wyganianie młodzieży, żeby odprawiać modły majowe jest karygodnym zachowaniem i nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza przez osoby starsze i z racji tego kulturalne.

Jak rozwiązać ten konflikt, czy obie strony nie mogą się porozumieć? Czy grillowanie i śpiewanie maryjnych pieśni w bliskim sąsiedztwie jest nie do pogodzenia?

źródło: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/w-osiedlu-w-kielcach-konflikt-o-altane-z-budzetu,5134505,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR01qVlMotfsOe_NCxjCOsFNCxVRxAoJeQ9n2Y91f895-SdkcvlMRys2Vss

Gnarly

2019-05-23, 21:14
Im starsze osoby, tym bardziej im odpie**ala. Miasto przeznacza hajs na miejsce, które definitywnie ma być miejscem luzu, gier, grilla, zabaw, a przyłażą takie stare mendy z połową ciała w grobie zachowując się równie co reprezentanci najbardziej pokojowej religii. No k***a tego jeszcze nie było, z altanki z grillem zrobić jakąś j***ną kaplicę. Mohery mają kościół, albo mieszkanie koleżanki z domem zaj***nym portretami Papieża Polaka i Matki Boskiej Jakiejkolwskiej do takich akcji, a nie miejsce publiczne.

I tak jak ktoś wyżej powiedział: narobić Pentagramy, głowę kozła i po problemie. Dodatkowo polecam to zrobić kiedy będą się zbierać i zacząć przy nich wielbić szatana na głos odwróconą łaciną ( polecam udawać uradowanego ich przybyciem i powiedzieć, że baranki już same przyszły złożyć z siebie ofiarę). Miny tych beretów będą bezcenne.

+ Śmieszą mnie ostrzeżenia klechów z ambony o kultach, Jehowych, jakby kościół katolicki i najbardziej Ci starsi nie pokazywali swoim zachowaniem, że są identyczni w działaniach.

Antek01

2019-05-23, 21:23
Liroy się w rządzie przewraca...
Zwyzywać to to i niech wypie**alają do proboszcza klękać przed nim, a nie ludziom życie uprzykrzać.

djted

2019-05-23, 21:27
Stare baby j***ć prądem

Odisok

2019-05-23, 21:42
k***a dżizas ja pie**ole! Patologia jakich mało. Dziwię się tylko tym co grilują. Skoro już takie babcie mają wpływy (może mają widły i się ludzie boja), że młodzi uciekają to rzeczywiście masakra i krew z dupy.

Gdybym grilował i wpadł mi oddział z Torunia musiałbym skapitulowac- ok. Ale naj***łbym na żar mokrych liści - po jednej takiej akcji i upojeniu się najnowszym liścianym kadzidłem babcie by odpuściły

djted napisał/a:

Stare baby j***ć prądem



O Ty lisku...j***ć stare baby Ci się zachciało..

wypchalek

2019-05-23, 21:42
Scyzoryk się w kieszeni otwiera

gieie

2019-05-23, 21:46
petru23 napisał/a:

Chyba jutro się tam na grilla wybiorę i k***om nie odpuszczę. Będą sobie mogly nawet policję wezwać, a jak nie to sam zadzwonię. Ze reż nikt im się jeszcze nie postawił. Bocianek to zawsze było takie p*zdowate osiedle no ale bez przesady...



Zrób od razu filmik ze spotkania z tymi moherami, może być śmiesznie.

Odisok napisał/a:

.....
Gdybym grilował i wpadł mi oddział z Torunia musiałbym skapitulowac- ok. Ale naj***łbym na żar mokrych liści - po jednej takiej akcji i upojeniu się najnowszym liścianym kadzidłem babcie by odpuściły ....



W tym przypadku zamiast liści polecam UGŁ 200, skuteczniejszy będzie.

AlaksanderLukaszenka

2019-05-23, 21:58
O k***a. Co ja czytam.

Czy te baby nie mogą sobie wybudować jakiejś kapliczki i tam się modlić?

Nemayu

2019-05-23, 22:11
Nie można zadzwonić na pały? Przyjadą każą sie rozejść z powodu nielegalnego zgromadzenia. Koniec. Proste jak j***nie. Można jeszcze powiedzieć, że stare babcie zachowują się agresywnie, sieją zgorszenie, zakłócają porządek publiczny i naruszają wolność osobistą Znając życie zaczną wyzywać i dostaną po mandacie. Jeden raz, może drugi i już nie przyjdą.

+Pójść do kościoła żeby ksiądz te dewotki pouczył z ambony. Może do pustych łbów boski głoś z ludzkich ust przemówi.

KKuubbaa

2019-05-23, 22:24
Szymon86 napisał/a:

ciemnogród, to samo co islam
religia to kłamstwo
bycie religiantem, tzw.: "katolikiem" to hańba i wstyd



Bycie takim debilem jak ty to wstyd ;-)

Polecam kupić "Achtungi" czyli te mocne petardy
Wtedy może po jakimś czasie się rozejdzie bydło.

Magnic

2019-05-23, 23:08
Wszystkich ich wyj***ć w p*zdu, a gówno zburzyć. Nie potrafią się ładnie bawić to zabrać zabawki.

aret

2019-05-23, 23:33
k***a bierzesz jakiś porządny głośnik i jak zaczynają się modlić to jebnac na pełną moc jakiegoś Behemota czy inny metal
Inna opcja Puszka farby i nalowac tam jakiś pentagram i stare k***y się zesraja

sa...........os

2019-05-24, 00:07
Gnarly napisał/a:

Im starsze osoby, tym bardziej im odpie**ala. Miasto przeznacza hajs na miejsce, które definitywnie ma być miejscem luzu, gier, grilla, zabaw, a przyłażą takie stare mendy z połową ciała w grobie zachowując się równie co reprezentanci najbardziej pokojowej religii. No k***a tego jeszcze nie było, z altanki z grillem zrobić jakąś j***ną kaplicę. Mohery mają kościół, albo mieszkanie koleżanki z domem zaj***nym portretami Papieża Polaka i Matki Boskiej Jakiejkolwskiej do takich akcji, a nie miejsce publiczne.



He he he, k***a, w mojej rodzinnej miejscowości mohery se kiedyś wymyśliły że chcą pie**olnąć kościół. ch*j ze kościołów tam napie**olone z pięćdziesiąt (Podkarpacie wszak) i biedne jak sierociniec w Etiopii, bo na tace nikt zbyt chętnie nie rzuca. No ale j***ć to, chcą kolejny kościół w takim mini-lasku na moim osiedlu. Nikt z osiedla tego kościoła nie chce, bo raz że nie ma miejsca nawet żeby parking jebnąć, a dwa że kościół stoi... 150 metrów dalej (poważnie!). Ponadto musicie wiedzieć że ludzie którzy sobie upie**olili tę oświeconą wizję pochodzą... z drugiego końca miasta. Lasek im się spodobał i chcą kościół. Więc petycje składają, łażą, skamlą... Nic nie wskórali, wiec do prezydenta miasta lecą, bo PiS wszak. O dziwo, choć PiSdzielec, to całkiem ogarnięty i ni ch*ja! Więc pie**olnęli tam jakiś ołtarz, zrobili krąg i stawiają k***a znicze od.... dziesięciu lat. Poważnie. Przyłażą co noc i stawiają pie**olone znicze, bo im idea umarła... albo rozum. Ilekroć ktoś z cywilizacji (czyt. województw na północ) przyjeżdża, to pyta kto tam zdechł. A to po prostu jakiś j***ny kult wykwitł matki boskiej podkarpackiej.
Bywam tam już rzadko, ale ilekroć jestem, nocą palą się te znicze, a od rana ktoś tam stoi i coś modli. Czasem, nocą jakiś żartowniś odda tam mocz, albo coś rozpie**oli, co - zupełnym przypadkiem naturalnie! - zbiega się z moimi wizytami w moim pięknym mieście. Ale niezmordowane k***y są. Jak tak dalej pójdzie, wywołają jakiegoś Cthulhu albo inne galaretowate ch*jstwo z antykosmosu, więc niech ktoś tę karuzelę obłędu powstrzyma...

ProVVe

2019-05-24, 00:19
k***a ostro... Jeśli ktoś chce wierzyć w buta na ścianie proszę bardzo dopóki nie ingeruję w życie publiczne i nie wmusza innym swoich wiks. powoli to się robi radykalne jak kozojebcy... Baby chytre i przebiegłe... Równiez nie wiem jakim cudem one moga kogoś przegonić z tego miejsca jak mu sie karkówa robi albo kiełba na kracie hahaha. Chyba, że wygania jedna z drugą i prędko pęto opie**ala hahaha

sa...........os

2019-05-24, 00:23
ProVVe napisał/a:

k***a ostro... Jeśli ktoś chce wierzyć w buta na ścianie proszę bardzo dopóki nie ingeruję w życie publiczne i nie wmusza innym swoich wiks.



Buta na ścianie powiadasz? ;-)

Nellum

2019-05-24, 03:50
ta j***na religia to gorsza niż sekta ja pie**ole niech się w domu modlą a nie jakieś zbiorowiska co to ma być do k***y nędzy