topic

Komunizm, czyli najkrwawsza z plag współczesnego Świata

59
piwo
siba  @ 2012-11-14, 20:06
Mija 95 lat od przewrotu, który na zawsze odmienił losy Europy i Świata, pogrążając go w chaosie i odczłowieczeniu. Zbrodniczy charakter ideologii cech*jącej owych wywrotowców dał się we znaki już jej rodzimym przeciwnikom. Zaś kolejne lata to krwawe żniwo wielonarodowych mordów i okrucieństwa zbrodniczej machiny, będącej pokłosiem wspomnianej rewolucji.

Bardzo wymowny plakat niezwykle poruszającego filmu, ukazującego szokującą historię sowieckiego reżimu.

Rewolucja Październikowa w Carskiej Rosji, o której mowa miała miejsce w nocy z 6 na 7 listopada 1917 roku. Na czele bolszewickich wywrotowców stanął Włodzimierz Lenin. Człowiek, który jako pierwszy wprowadził w życie ideologię komunizmu. Sama nazwa rewolucji, określona mianem październikowej, została wprowadzona ze względu na miesiąc rozpoczęcia rewolucji, gdyż w przedbolszewickiej Rosji obowiązywał kalendarz juliański. Zgodnie z nim rewolucja rozpoczęła się 24 października.

Tyle jeżeli chodzi o krótką i ogólną notkę historyczną, dotyczącą samej rewolucji. Jej genezy opowiadać nie będę, gdyż żadne, w moim odczuciu, powody nie są w stanie wytłumaczyć i usprawiedliwić tak zbrodniczego reżimu. Najogólniej mówiąc bolszewicy, podobnie jak naziści, chcieli stworzyć nowego człowieka, podporządkowanego ideologii proletariackiej. Jednak komuniści nie zamierzali indoktrynować, przekonywać i wychowywać. To właśnie wtedy powstaje do dziś stosowane pojęcie „wroga ludu”. Takiego wroga czekać mogła tylko jedna kara-śmierć. Wywrotowcy z Leninem na czele wymordowali przeszło 10 milionów takich wrogów. Porażająca liczba, jakiej do tej pory ludzkość nie odczuła w najgorszych snach.


Portret Stalina, przedstawiający go jako "ojca" narodu, kochającego dzieci. Jednocześnie ponosi on odpowiedzialność za śmierć milionów dzieci na terenie Związku Radzieckiego.

Co za tym idzie, po „wrogach ludu” pozostały miliony sierot błąkających się po dworcach i ulicach miast, żebrzących o chleb i pomoc. Fakt ten odbijał się szerokim echem i oburzeniem na Świecie. Problem ten postanowił rozwiązać I Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii ZSRR, Józef Stalin. Zarządził on by wszystkie dzieci powyżej 12 roku życia wymordować. Wiele młodszych umierało z głodu lub zimna. Wiele też trafiło do nieludzkich obozów pracy dla dzieci. Dziecięce łagry uwieńczyły dzieło dehumanizacji tych nieszczęsnych maluchów. Paradoksalnie komuniści od zawsze głosili swą niezwykłą wrażliwość i słabość do dzieci. Już Lenin i Stalin często pokazywali się z nimi na plakatach propagandowych jako wspaniali i czuli „ojcowie narodu”. W komunistycznej Polsce także w przyszłości nie zabrakło „kochającego” dzieci Bieruta czy Gierka.


Odprawa oficerów polskiego pułku kawalerii na froncie południowym w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej.

W między czasie aspiracje Lenina szły dużo dalej niż władza w Rosji. Postanowił więc doprowadzić do rewolucji światowej. Do tego jednak potrzebował ogromnych zastępów militarnych, których de facto nie posiadał. Oczywiście armia bolszewicka była bardzo pokaźna, jednak Lenin nie zdążył w tak krótkim czasie uzbroić się dostatecznie. Bowiem już w 1920 roku wyrusza na Polskę, po której „trupie” zamierza opanować Europę. Podczas Bitwy Warszawskiej zostaje zatrzymany i pobity przez Polaków. Wszystkiemu przyglądał się uważnie przyszły sowiecki dyktator, wspomniany już Józef Stalin. Jego polityka lat 30. odnosiła się głównie do zbrojenia i eliminowania wrogów politycznych. Stalin przejął i rozwinął po rządach Lenina bezwzględną policję polityczną ("Czeka") oraz system obozów koncentracyjnych Gułag, w którym począwszy od 1933 roku przebywało na stałe 10 milionów więźniów. Mordy wewnątrz kraju coraz mocniej nabierały zbrodniczych wymiarów. Nie zabijano już tylko wrogów politycznych, ale przypadkowych ludzi. W poszczególnych sowieckich republikach Stalin zarządził 10 % eksterminacji ludności. Zabijano „na oślep”. Komisarze prosili jednak o coraz to większe limity by móc mordować jeszcze więcej za co oczywiście byli nagradzani.

Niezwykle bestialskim i jednym z największych planów masowych eksterminacji był Wielki Głód na Ukrainie. Szczególnie ucierpiała wieś. Rolnikom zabierano wszelkie zapasy jedzenia, konfiskowano zboże, wszelkie warzywa itp. Ludzie nie mieli nawet możliwości posadzenia czegoś czy zasiania na nowo. Zabroniono im także podróży koleją i odwiedzania miast. Mieszkańcy wsi pozostali bezradni. Dochodziło do aktów kanibalizmu. Ludzie umierali w samotności w swoich domach bądź padali na ulicach. Dzieci szukające pożywienia na polach były mordowane przez popleczników aparatu władzy. Zakopywali oni często ludzi żywcem stwierdzając że i tak już umierają. Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-1933 pochłonął 7 milionów ludzkich istnień. Świat nie zrobił nic by im pomóc.


Ulica w Charkowie - 1932 rok. Przechodnie mijają zmarłych z głodu ludzi.

Miliony ton zboża odebrane rolnikom na Ukrainie Sowieci transportowali do Niemiec by tam wspomóc gospodarkę zbrojeniową nazistów. Był to szeroki plan Stalina, by pomścić klęskę rewolucji światowej swojego poprzednika. Tym razem militarnie Sowieci byli gotowi do wojny, posiadając armię większą niż wszystkie armie Świata razem wzięte. Kwestią czasu więc była II Wojna Światowa wywołana przez Sowietów.

koolowsky 

2012-11-14, 20:59 [link]
ale gdzie reszta? Wieki Terror, II WŚ, Mao, Pol Pot? trzeba edukować hołotę!

mare30ks 

2012-11-14, 21:16 [link]
oho, zaraz sie zacznie (wszystko co czerwone to komunia :) )

Pater patriae 

4
2012-11-14, 21:17 [link]
kool83 napisał/a:
ale gdzie reszta? Wieki Terror, II WŚ, Mao, Pol Pot? trzeba edukować hołotę!


A co Ty gadasz, to było dawno i każdy ma to gdzieś. Przecież teraz co drugi ograniczony ciul, chcąc zabłysnąć rzuca teksty:
"Za komuny, to było lepiej, z takimi to się nie cackano,
"Powinni robić, jak za Stalina, strzał w tył głowy i do piachu bydło"
"pie**olone mohery, do gazu",
"Hitler wróć",
"Czasami żałuje, że Hitler nie wygrał wojny".. itd.
Na ch*j im ta wiedza, przecież pan Lis, czy pani Olejnik wskażą, kto jest zagrożeniem dla Polski, zaproszą pana Nałęcza, który jest przecież wielkim autorytetem, aż 20 lat w PZPR, a społeczeństwo wszystko łyknie..

Skid17 

2012-11-15, 01:02 [link]
za komune piwa nie postawie, ale przyznam, ze temat dobry

Airbourne 

7
2012-11-15, 01:06 [link]
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści!

oceanman

2012-11-15, 01:08 [link]
O coś co lubię.


To ja powiem jakie były plusy świata komustycznego:

+Brak dubstepu
+Brak rapu
+Brak Beibera

Żyć nie umierać! (stwierdzenie nie dotyczy ukraińców w 1932 i 95% ludności walczącej na froncie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej) ;)

Garbatyx 

5
2012-11-15, 01:32 [link]
@up dorośnij pie**olony debilu

Gawroon7 

2012-11-15, 01:49 [link]
Materiał świetny, ale popraw
Cytat:
W komunistycznej Polsce także w przyszłości nie zabrakło „kochającego” dzieci Bieruta czy Gierka.
, bo ta przyszłość zmraża krew.

oceanman

2012-11-15, 02:30 [link]
@Garbatyx e tam, pie**ol się lamusie :kawa:

smyndryl 

1
2012-11-15, 03:20 [link]
@Pater patriae

Moja Babcia odkąd pamiętam czyta „NIE" głosuje na SLD i twierdzi, że za komuny było lepiej, ale nigdy nie poparła by Hitlera, Kaczyńskiego jakiegoś Rydzyka czy ichnich bojówek.

Co Ty na to? Moja Babcia jest komuchem i do gazu z Nią? Czy, w przeciwieństwie do Ciebie żyła w tamtych czasach i ma prawo się o nich wypowiadać?

A Ty? Skąd czerpiesz swoją wiedzę?

rEwx 

2012-11-15, 11:13 [link]
@up
Jak miała męża w SB, była honorowym członkiem 'partii' i jeździła co roku na wypoczynek do Bułgarii to pewno było jej dobrze nie?

Bam_Bam 

1
2012-11-15, 12:42 [link]
Ciekawy materiał. Dobrze, że coraz więcej takich tematów na sadolu, teraz młodzież taka niekumata w tym zakresie, może chociaż co 5ty z tych młodszych użytkowników poczyta i zapamięta. Beer of course! :ok:

VexTeson 

2012-11-15, 14:29 [link]
Takie były czasy, jednak ten dokument nieco zalatuje propagandą, np. nie ma solidnych dowodów, że wielki głód był zamierzony czy też wynikał z złego gospodarowania i kalkulacji. Wolę suche fakty od przymiotników rodzaju: okrutne, nieludzkie, brutalne, niewymowne okrucieństwo, cyniczna zbrodnia itp. to subiektywna opinia nie mająca znaczenia w geopolityce. Amerykanie w końcu rozj***li 2 miasta japońskie z bombą jądrową, a mogli tylko 1.
   Popularne tagi
otwarta  beata  uran  mekka  ateiści
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]