18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komuniści zakazali produkcji tego ciągnika - Historia URSUSA

Matheo780 • 2021-01-24, 22:53

Miała być polska seria ciągników, produkcja na rynek zachodni dla giganta Renault, ale komunistyczny rząd ukręcił projektowi łeb i zdecydował się na licencję - dlaczego?




35i

2021-01-24, 23:29
Za promowanie swojego kanału na sadolu, tradycyjnie leci łapka w dół na tubie.

Lololoney

2021-01-25, 03:57
Matheo780 napisał/a:

komunistyczny rząd ukręcił projektowi łeb i zdecydował się na licencję - dlaczego?



Nie muszę odpalać filmu, żeby wiedzieć, bo to dotykało wszystkie dziedziny w kwestii innowacyjności... Ot chociażby przykładowo, dlaczego Czesi mają Skodę, Rumuni Dacię, a my gówno (i nie mówię, że to dlatego, że np. Polonezy faktycznie były gównem, bo to nie znaczy, że nie mogły by być czymś lepszym)? Bo nasze geniusze z pzpr chcieli być najlepszymi obciągaczami ze wszystkich czerwonych lachociągów i udupiali wszystko dosłownie, co mogłoby w oczy kłuć "lepszością" naszych wschodnich braci... Dlatego bawi mnie jak słyszę pie**olenie, że to przez Balcerowicza nie mamy swoich marek, bo on tak na serio szybciej skończył to, co i tak było skończone.

35i napisał/a:

Za promowanie swojego kanału na sadolu, tradycyjnie leci łapka w dół na tubie.



Się k***a nie zesraj...

35i

2021-01-25, 05:25
Lololoney napisał/a:

Nie muszę odpalać filmu, żeby wiedzieć, bo to dotykało wszystkie dziedziny w kwestii innowacyjności... Ot chociażby przykładowo, dlaczego Czesi mają Skodę, Rumuni Dacię, a my gówno (i nie mówię, że to dlatego, że np. Polonezy faktycznie były gównem, bo to nie znaczy, że nie mogły by być czymś lepszym)? Bo nasze geniusze z pzpr chcieli być najlepszymi obciągaczami ze wszystkich czerwonych lachociągów i udupiali wszystko dosłownie, co mogłoby w oczy kłuć "lepszością" naszych wschodnich braci... Dlatego bawi mnie jak słyszę pie**olenie, że to przez Balcerowicza nie mamy swoich marek, bo on tak na serio szybciej skończył to, co i tak było skończone.
Się k***a nie zesraj...



W dupie byłeś, gówno widziałeś. Te twoje teorie są wyssane z wujkowej pyty. Nawet nie chce mi tłumaczyć co się wtedy działo, bo i tak nie ogarniesz, skoro wysnuwasz takie teorie spiskowe. Kolejny z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem".

zwierzak30

2021-01-26, 12:47
35i napisał/a:

W dupie byłeś, gówno widziałeś. Te twoje teorie są wyssane z wujkowej pyty. Nawet nie chce mi tłumaczyć co się wtedy działo, bo i tak nie ogarniesz, skoro wysnuwasz takie teorie spiskowe. Kolejny z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem".



Retoryka komentarza poniżej mułu.
Może ty znasz historię z tej czerwonej strony?
Nie zgadzasz się z wypowiedzią przedmówcy. Uargumentuj to czymś,a nie pie**olisz aby pie**olić.
Jak wszyscy ci PoPisowcy k***a.

Znam osobiście paru j***nych ubeków.Jeden odszedł "oficjalnie"ze służby w 81r. jako pułkownik Ub Sb.Ma teraz 91 lata.
Jest jakimś tam pociotkiem dzierżyńskiego. Komentując to,co się teraz dzieje w Polsce.Jak napie**alają się pisowcy z peowcami.Jak gnoi nas unia jweropejska.
Jak napie**alamy się między sobą,mówił.
-"Oj głupie te polaki,głupie.Źle wam było za socjalizmu naszego?Miód na moje serce. Oj głupie wy,głupie." Z uśmiechem na ustach.
Rozmawiałem z nim wielokrotnie,chcąc poznać jego tok myślenia,logikę.
On nie myśli o Polsce w kategoriach kraju,państwa,Ojczyźnie.
On myśli w kategoriach miejsca pracy,gdzie miał i nadal ma(tak mu się wydaje),misję do wypełnienia.
A na dowód że nie pie**olę ja TY.
Fotka medalu jaki dostał przy mnie od oficera FSB,za wieloletnią służbę.
Nazwisko do mojej wiadomości.






100 lat WCZK,KGB,FSB.

ququa

2021-01-27, 20:59
Ja nawet nie wiedziałem o takiej serii ursusa.

Jak mało wiem jeszcze

andrzejrobert75

2021-01-29, 14:31
ququa napisał/a:

Ja nawet nie wiedziałem o takiej serii ursusa.
Jak mało wiem jeszcze



Nawet we wczesnych latach 70 na eksport wypuscili kilkanascie sztuk z silnikami v8 Forda.