18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komórka za kółkiem

ZygiZygi • 2016-09-14, 12:47
Konfrontacja ludzi lekceważących zakaz używania komórki podczas jazdy samochodem z jedyną ocalałą ofiarą wypadku.
ch*j wie czy fejk czy nie fejk ale fajnie zatkało tą pustą asfaltową k***e z 0:39.


Zaj***ne z demotów

ro...........24

2016-09-14, 13:01
Takie to ckliwe że rzygam tęczą .
Wyj***ć

BIORESWOJE

2016-09-14, 13:06
warto wziąć pod uwagę to że gdyby nie korzystali z tych komórek to nie mielibyśmy co oglądać.

Verbatim369

2016-09-14, 13:11
Kto nigdy nie korzystał z komórki za kierownicą, niech pierwszy rzuci kamieniem :P

nowynick

2016-09-14, 13:13
Up

biorąc pod uwagę ile tu gimbów bez prawka lepiej nie ryzykować ;)

janlew

2016-09-14, 13:28
Co z tego że sprawca rozmawiał przez komórkę...
Jakby powodując ten sam wypadek, jadł hamburgera, miał anginę czy po prostu był pieprzoną łajzą, to by coś zmieniło?
Nie. Problemem jest to że kara za taki czyn to rok w zawieszeniu, zamiast należnych 15lat ciężkich robót z których dochód po odjęciu posiłków więźnia przeznaczany jest na rodzinę zabitej. Wiem, Średniowiecze. Ale ja lubię Średniowiecze.
PS. I bonus dla kuców. Możecie jechać autem po 4 browarach jak Korwin przykazał. I tak dostaniecie 15lat jak kogoś zabijecie.

kaktus83

2016-09-14, 13:35
janlew napisał/a:


PS. I bonus dla kuców. Możecie jechać autem po 4 browarach jak Korwin przykazał. I tak dostaniecie 15lat jak kogoś zabijecie.



Jakie 15 k***a ? Jak już to od 6 miesięcy do 8 lat, jest za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Z tym, że jak się jedzie po alko to górna granica jest przesunięta o połowę do góry. Czyli w max 12. Nie słyszałem aby za zabicie jednej osoby jadać na j***nym ktoś dostał więcej niż 8 lat. Zazwyczaj 5-8 lat. Z czego po połowie się wychodzi.

samon

2016-09-14, 14:26
Tęsknię za czasami gdy bycie idiotą kończyło się po prostu zjedzeniem przez drapieżnika, spadnięciem z drzewa itp. A teraz będą robić ckliwe filmy dla każdego typu idioty: jedzącego lody za kółkiem, zapinających guziki od koszuli, niewyspanych, tych co oszczędzali na mechanikach, tych co kupili nieoryginalne części do samochodu, tych którzy mieli zużyte wycieraczki, tych co zjedli bułkę na poboczu zamiast zjechać do makdfrajwa....
pie**olone media robią z ludzi idiotów takimi programami.

mygyry

2016-09-14, 15:06
samon napisał/a:

Tęsknię za czasami gdy bycie idiotą kończyło się po prostu zjedzeniem przez drapieżnika, spadnięciem z drzewa itp


Ile ty masz lat, że pamiętasz takie rzeczy?

samon

2016-09-14, 15:13
Up
kto by się przejmował takimi drobiazgami jak zliczanie okrążeń Ziemi wokół Słońca kiedy trzeba kombinować żeby przeżyć

Ptoon

2016-09-14, 15:54
janlew napisał/a:

Co z tego że sprawca rozmawiał przez komórkę...
Jakby powodując ten sam wypadek, jadł hamburgera, miał anginę czy po prostu był pieprzoną łajzą, to by coś zmieniło?
Nie. Problemem jest to że kara za taki czyn to rok w zawieszeniu, zamiast należnych 15lat ciężkich robót z których dochód po odjęciu posiłków więźnia przeznaczany jest na rodzinę zabitej. Wiem, Średniowiecze. Ale ja lubię Średniowiecze.
PS. I bonus dla kuców. Możecie jechać autem po 4 browarach jak Korwin przykazał. I tak dostaniecie 15lat jak kogoś zabijecie.



Oprócz poczucia jakiejś tam górnolotnej sprawiedliwości społecznej, długie kary więzienia za spowodowanie wypadku nie mają absolutnie żadnego sensu. Nikt nie powoduje wypadku z premedytacją, nikt nie planuje tego, więc aspekt odstraszania, prewencja jaką ma być długoterminowy wyrok nie wchodzi w grę. Nikt nie myśli "O sms! Sprawdzę, bo przecież mogę iść do więzienia tylko na 3 lat, jakby mi groziło 15 lat to bym nie sprawdził". Karą za spowodowanie wypadku śmiertelnego powinien być dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ewentualnie finansowy i osobisty udział w programach pomagających ofiarom wypadków, jeżeli taki ktoś jest za głupi żeby zrozumieć zło które wyrządził i tyle. Więzienie tylko takiego człowieka zniszczy jeszcze bardziej, uczyni z niego dysfunkcyjną jednostkę i trzeba będzie za niego płacić.

sSQNn

2016-09-14, 16:05
Nie no Panowie, nie porównujmy pisania SMSa itp. gdzie odrywasz wzrok od drogi do jedzenia, picia czy drapania się po jajach - to są proste, mechaniczne czynności, które nie pochłaniają "zasobów" umysłowych.
Kiedyś na discovery było fajne badanie w podobnym temacie - różnica w jeździe samochodem rozmawiając przez komórkę zwyczajnie oraz poprzez zestaw głośnomówiący, który jest przecież dopuszczony. I co się oczywiście okazało? Że jazda w jednym i drugim przypadku jest taka sama, bo trzymanie telefonu przy uchu to prosta robota, a mózg się "wysila" do prowadzenia konwersacji, układania zdań i ich rozumienia.

grey_warden

2016-09-14, 17:46
Policja powinna odstrzeliwać ludzi pikających na komórkach w czasie jazdy. Z miejsca, kula w łeb i do rowu. Debilizm za kierownicą powinien kończyć się śmiercią - mniej ofiar na drogach, większe bezpieczeństwo. I społeczeństwo oczyszcza się z kretynów.

rateforx

2016-09-14, 17:52
I na demotach powinno pozostać.

miskolabor

2016-09-14, 18:05
@samon
Niedługo natura albo inne ch*je muje zweryfikuje albo 0 albo 1 i pozbędzie się niechcianego i słabego.