18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolorowanie

~Beny • 2018-06-12, 16:27
Na trochę innym poziomie ;)


Essent

2018-06-12, 17:35
To się chyba nazywa Anodyzowanie, ale co ja tam wiem :kawa:

-_..........._-

2018-06-12, 17:47
Wolę niebieski (palnik i olej lniany).

~DMT

2018-06-12, 17:52
Essent napisał/a:

To się chyba nazywa Anodyzowanie, ale co ja tam wiem :kawa:



Elektroliza, przy udziale anody i katody... Samą anodą, możesz zrobić to, co z legendarnym słoikiem...

Nie ma za co...

Go...........Fr

2018-06-12, 18:05
Uwielbiam zabawy z elektrolitem, szczególnie ćpanie wodoru z tlenem. Hitler pewnie bawi się w kombinezonie Darth Vadera i wszystko podpie**olone od Tesli :gniew:

Twin

2018-06-12, 18:44
MaszAyahuaskę napisał/a:



Elektroliza, przy udziale anody i katody... Samą anodą, możesz zrobić to, co z legendarnym słoikiem...

Nie ma za co...



Anodowanie to w pełni poprawna nazwa procesu zachodzącego w filmiku. Skończ komplikować proste rzeczy, bo robisz z siebie idiotę.

Powinny być anty-piwa dla nadgorliwych palantów, jakieś jabole czy coś.

~DMT

2018-06-12, 21:27
Twin, ja tam lubię wiedzieć więcej, niż wklepka z wiki, a elaboratu pisał nie będę, bo to nie miejsce na to...

Elminster

2018-06-12, 21:40
Anodowanie to nie jest, gdyż stosuje się je wyłącznie dla aluminium i kolor wytworzonej barwy to szary który potem mozna zabarwic stosujac specjalne barwniki, a w celu utrwalenia stosuje się gotowanie przez określony czas w wodzie destylowanej.

Zachodzacy tu proces to galwanizacja czyli pokrywanie metalu cienką warstwą innego metalu. Niestety nie spotkałem się z tego typu barwieniem. A śruby na filmie to najprawdopodobniej nierdzewka - wiec anodowanie odpada.

Pozdrawiam.

nnvmen

2018-06-12, 22:15
Elminster napisał/a:

Anodowanie to nie jest, gdyż stosuje się je wyłącznie dla aluminium i kolor wytworzonej barwy to szary który potem mozna zabarwic stosujac specjalne barwniki, a w celu utrwalenia stosuje się gotowanie przez określony czas w wodzie destylowanej.

Zachodzacy tu proces to galwanizacja czyli pokrywanie metalu cienką warstwą innego metalu. Niestety nie spotkałem się z tego typu barwieniem. A śruby na filmie to najprawdopodobniej nierdzewka - wiec anodowanie odpada.

Pozdrawiam.



Anodowanie stosuje się głównie dla aluminium, ale też do niektórych stopów stali czy tytanu(tutaj nie jestem pewny, bo pamięć zawodzi). Pewnie jeszcze znajdzie się jeszcze kilka stopów innego materiału.

Tassadar

2018-06-12, 22:28
Twin napisał/a:



Anodowanie to w pełni poprawna nazwa procesu zachodzącego w filmiku. Skończ komplikować proste rzeczy, bo robisz z siebie idiotę.

Powinny być anty-piwa dla nadgorliwych palantów, jakieś jabole czy coś.


Tyskie, lechy, tatry, warki, żywce...

gabriel0

2018-06-12, 23:01
A to nie jest ocynk z pasywacją żółtą? A w sumie to przepalony bo aż fioletowy się robi.

eclipse2012

2018-06-13, 00:50
efekt elektrolizy dzieje się tak gdy prond styka się z wodą i cząsteczkami wodoru a tlenem
wtedy daje to efekt malowania metali coś podobnego jak styl proszkowy tylko że pod wodą

matikesi

2018-06-13, 03:18
Twin napisał/a:



Powinny być anty-piwa dla nadgorliwych palantów, jakieś jabole czy coś.



To byłoby niezłe rozwiązanie :)