18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolor skóry i pochodzenie powiązane z IQ.

LB...........BZ • 2020-01-29, 18:35
W ramach ciekawostki


Badania przeprowadzone przez angielskiego profesora Richarda Lynna. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić :)

Pan_Cernik

2020-01-29, 22:13
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:


Więc jak ktoś myśli, że pochodzenie, otoczenie, szkoła nie ma wpływu na IQ (przynajmniej wykazanego na podstawie testu na inteligencję) to niech pie**olnie się w łeb.



A jak wyglądał świat 2-3 tysiące lat temu? Czy rozwój cywilizacji to "pochodzenie, otoczenie, szkoła" czy wrodzona inteligencja danej rasy?
Porównaj sobie jak wyglądała Azja, Europa i Afryka 2000 lat temu.

W południowej części Afryki rolnictwo, udomowienie zwierząt powstało dzięki białym, bo murzyny nawet nie potrafiły zagospodarować własnej ziemi tylko żyli z tego co znajdą czy upolują. A o różnicach w budownictwie sprzed 2000 lat nawet nie wspominając.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-01-29, 22:22
Pan_Cernik napisał/a:


Porównaj sobie jak wyglądała Azja, Europa i Afryka 2000 lat temu.
....



Ale tu nie chodzi o to jak wyglądała Europa, Afryka, Azja 2000 lat temu, tylko o ILORAZ INTELIGENCJI.
Mierzony TESTEM. Testem,który jest tak skonstruowany, że im w lepszej szkole się uczysz (i w im "lepszym" towarzystwie się obracasz), to masz szansę na lepszy wynik.
Natomiast od Azji to się odpie**ol... bo większość wynalazków jest chińska...
Czytajmy ze zrozumieniem. To wyznacznik inteligencji.

:mrgreen:

lucilla

2020-01-29, 22:29
To tylko średnia...

Pan_Cernik

2020-01-29, 22:32
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Natomiast od Azji to się odpie**ol... bo większość wynalazków jest chińska...
Czytajmy ze zrozumieniem. To wyznacznik inteligencji.



Czyli że co? Chiny to nie Azja? Brawo ty...

Artykuł dotyczy korelacji pomiędzy kolorem skóry a inteligencją. Więc raczej to u ciebie widać braki czytania ze zrozumieniem.
Zarys historyczny, postęp cywilizacji jasno określa że istnieje zależność pomiędzy rasą a inteligencją. To że go nie widzisz to znaczy żeś głupi.

Wymień mi starożytne środkowe i południkowo afrykańskie rodzaje pisma. Może jakaś literatura? Wiersze? Może ślady matematyki, Królowej Nauk? Może filozofii? Cokolwiek co by wskazywało na jakiekolwiek ślady inteligencji u czarnych, chęci uwiecznienia myśli.
Cokolwiek...

raistpol

2020-01-29, 22:35
w sumie chciałem poszukać coś odnośnie tego obrazka, i 1 co mi wyskoczyło to
https://www.checkiq.pl/statystyki.html
Statsy dla EU/Azji i Oceanii I Am.

Afryki nie uwzględniono.
Ale dzienne statystyki właściwie się zgadzają z tymi przedstawionymi na obrazku

aaaaaaaaaaaaaa

2020-01-29, 22:46
"Natomiast od Azji to się odpie**ol... bo większość wynalazków jest chińska"


Pan_Cernik napisał/a:

Czyli że co? Chiny to nie Azja? Brawo ty...



Jeżeli to z cytatu uznajesz za negację tego, że Chiny to Azja...
Szkoda mojego czasu na konwersację z debilem.

Pan_Cernik

2020-01-29, 22:53
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Jeżeli to z cytatu uznajesz za negację tego, że Chiny to Azja...
Szkoda mojego czasu na konwersację z debilem.



Właśnie udowodniłeś że z nas dwóch to ty jesteś debilem, który nie tylko nie rozumie tego co czyta, ale nawet tego co sam pisze.

Tak, to co napisałeś to była negacja tego że Chiny są w Azji. A jeśli uważasz inaczej to sorki, ale ciężko mi się zniżyć do twojego poziomu rozumowania żeby móc zrozumieć to tak jak ty...

mesjans

2020-01-29, 23:08
Ta mapka jest z dupy. Chyba że ktoś się chce podniecić że jest w rejonie ponad średniego IQ.

swampman

2020-01-30, 00:13
czarnyrlz napisał/a:

Niby u nas przeciętna to 99 IQ? To kto głosował na pis w takim razie, jak każdy taki mądry...



polowa nie chodzi na wybory. wiec jak od tego odejmiesz tych co nie chodza bo im sie nie chce, to zostana inteligenci bo w tym k***a kraju nie ma na kogo glosowac z czystym sumieniem i zadowoleniem. a na pis glosuje z 40prc z tej polowy co chodzi. rozumiesz ? :D czyli plebs

taka polska gwinea rownikowa

freaky

2020-01-30, 00:19
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:


Fakt. Żółci są statystycznie bardziej inteligentni od białych, biali od czarnych. To jest fakt.
Ale gdyby w Afryce wprowadzić cywilizację taką jak w Europie, a w Europie takie (generalnie) zacofanie jak w Afryce, to wyniki badań IQ byłyby inne.


To ludzie tworzą cywilizację, a nie odwrotnie. Spójrz na RPA, która rozwijała się całkiem dobrze do czasu, gdy murzyny nie wyplewiły białych farmerów. Spójrz teraz na Francję gdzie sprowadzono murzynów, codziennie zamieszki i palenie samochodów.

kulawiec

2020-01-30, 00:28
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Jak wychowasz się na zacofanej wsi, bez kontaktu z cywilizacją to statystycznie będziesz mniej inteligentny niż ktoś wychowany w dużym mieście, w dobrej szkole.



Tak, na pewno. Dlatego Pitagoras, Euklides i cała banda ówczesnych strategów, matematyków, filozofów itp. była debilami.

emperorzbigniew

2020-01-30, 01:33
Dorzuciłbym tutaj jeszcze mapę długości ku*asów.

riffa

2020-01-30, 02:58
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Tylko jak te IQ się mierzy??? Testem. Żeby zdać test na IQ z wynikiem "zadowalającym" trzeba rozumieć test.
Jak taki test ma zrozumieć murzyn z Sudanu, mieszkający w małej wsi, nie chodzący do żadnej szkoły, wychowujący się w otoczeniu takich jak on, nie znający tabliczki mnożenia, bo nie chodzi k***a do szkoły??
np:
"Dziadek i babcia mają razem 154 lata. Ile lat ma dziadek, a ile babcia, jeśli babcia ma teraz dwa razy tyle lat, ile dziadek miał wtedy kiedy babcia miała tyle ile dziadek ma teraz?"
lub:
"W pewnym momencie dwie planety i gwiazda (dookoła której krążą owe planety) ustawiły się w jednej linii. Pierwsza planeta obiega gwiazdę w ciągu 2 lat, a druga z nich w ciągu 4 lat. Po ilu latach wszystkie trzy ciała niebieski ustawią się ponownie w jednej linii?"
Więc jak ktoś myśli, że pochodzenie, otoczenie, szkoła nie ma wpływu na IQ (przynajmniej wykazanego na podstawie testu na inteligencję) to niech pie**olnie się w łeb.



Odnoszę wrażenie, że testu IQ nawet na własne oczy nie widziałeś. :ja_pie**ole: Mają takie zacofanie, bo ich przodkowie tak sobie na przyszłość swoich dzieci zapracowali, rozwijali się w takim tempie jakie sami sobie obrali i tak są teraz w dalszym ciągu wychowywani. Czyli sami sobie winni, bo głupi nauczyciel raczej nie skutkuje mądrym uczniem. Czaisz baze czy nadal nic?

pioter84

2020-01-30, 07:14
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

A ja pójdę pod prąd.
Fakt. Żółci są statystycznie bardziej inteligentni od białych, biali od czarnych. To jest fakt.
Ale gdyby w Afryce wprowadzić cywilizację taką jak w Europie, a w Europie takie (generalnie) zacofanie jak w Afryce, to wyniki badań IQ byłyby inne.
Jak wychowasz się na zacofanej wsi, bez kontaktu z cywilizacją to statystycznie będziesz mniej inteligentny niż ktoś wychowany w dużym mieście, w dobrej szkole.



Murzyni w USA od 6-7 pokoleń korzystania z dobrodziejstw cywilizacji dalej trzymają afrykański poziom.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-01-30, 07:56
pioter84 napisał/a:

Murzyni w USA od 6-7 pokoleń korzystania z dobrodziejstw cywilizacji dalej trzymają afrykański poziom.



3 pokolenia temu jeszcze była segregacja rasowa w USA...

Średnie IQ Afroamerykanów wynosi 85. Jak to się ma do Kamerunu i IQ na poziomie 64?
Czyli edukacja odniosła skutek. Czarni, mimo swoich genetycznych uwarunkowań przy dobrej edukacji mogą zbliżyć się do białych.
Zbliżyć, nie dorównać...
Przykład RPA jest dobrym odzwierciedleniem faktu, że Afryka jest biedna, bo rządzą czarni.