18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejny głupi pies

phrontch • 2019-10-19, 17:32
Kolejny przykład porażki czworonożnego pupila




edmund

2019-10-20, 14:46
Dog Argentyński, 2,00
spec od zabawy z kotami


cezar910426

2019-10-20, 14:48
A ja bym z chęcią zobaczył jak grupka psów opie**ala takiego cwaniaka lamparta.

Azzazel

2019-10-20, 19:08
pazuzu napisał/a:

No niestety/stety żaden pies nie ma szans z lampartem, czemy na więcej takich filmików



Żaden lampart nie będzie walczył na śmierć i życie z psem. Więc ten, pies który będzie próbował się bronić ma znacznie większe szanse na ujście cało. Jest całkiem sporo filmików z dużymi drapieżnikami które rezygnowały z obiadku, gdy ten po prostu zaczynal szczerzyć kły.

Ewentualne rany i ból nie są warte posiłku.

Rozjebie

2019-10-21, 12:04
Ja to w ogóle nie czaje próby ucieczki, jeśli już miałeś tego pecha i znalazłeś się w zasięgu dzikiego kota. I tak masz przerąbane i w życiu nie uciekniesz, wiec jedyna szansa jest w walce.

Siberian_Meat_Grinder

2019-10-21, 14:26
pazuzu napisał/a:

Myślę że mógłby jedynie zrobić laske takiemu kotu
Psy maja uścisk szczęk Maks 150 kg/cm (chyba owczarek niemiecki ma największą siłę) lampart ok 500 kg/cm także ten tego..



laskę to mógłby zrobić lampart - ze swoim uściskiem nawet by mastiffowi się do szyi nie dostał - po to właśnie ten pies ma "lwią grzywę" grubości ponad 40cm złożoną z grubej sierści i gęstego podszerstka (który jest w fakturze podobny do filcu), żeby nikt mu tam nieproszony do krtani się przypadkiem nie dostał - nawet "przypadkiem" z partyzanta, jak na filmie.

Poza tym to wszystko są dywagacje - leopard nigdy świadomie nie fiknąłby do drapieżnika postury mastiffa, narażając się na poważne rany i w konsekwencji ewentualną śmierć głodową.

TheExitest

2019-10-22, 12:13

pazuzu napisał/a:

No niestety/stety żaden pies nie ma szans z lampartem, czemy na więcej takich filmików



Są, specjalnie do tego chowane rasy, przykładowo Dog argentyński który był wykorzystywany do polowania na pumy które są większe i szybsze od lampartów, Pumy mają też większy nacisk szczęki niż lampart

Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

myślę, że mastiff tybetański mógłby się z Tobą nie zgodzić



Ten raczej mialby szanse ale duzo mniejsze od psow specjalnie szkolonych do tego,

Attero132 napisał/a:

Pytanie do eksperta: czy kot zabija tylko żeby zabić czy też opie**ala psa?



Są gautnki kotów i psów które zabijają dla dla samego faktu zzabica, przykładowo wlasnie lamparty i lwy, zabijają zwierzęta a potem je chowaja i czasami wracaja do schowanych cial jak nic swiezego nie upolują
https://en.wikipedia.org/wiki/Surplus_killing