18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejne ograniczenia wolności obywateli przez rząd PiS

Archeolog • 2018-08-14, 10:47
Czy koledzy już słyszeli jaki niebotycznie szkodliwy bubel prawny szykuje nam obecna, patriotyczna władza na stulecie odzyskania niepodległości?


TB303

2018-08-14, 11:03
A czego się spodziewałeś? Przecież to jest jasne, że taka prawdziwa prawica jak PiS, będzie wprowadzała ograniczenia we wszystkim, co im przyjdzie do tych łbów.

BKKWK

2018-08-14, 12:08
Zbiór obecnych "sytuacji", do których dołączy broń:

1) Podatek od posiadanych zwierząt sprawia, że gospodarstwa domowe nie informują państwa o swoich "zwierzyńcach".
2) Nowe rodziny nie rejestrują telewizorów i radioodbiorników, aby uniknąć obowiązku płacenia abonamentu.
3) Podatek od nieruchomości powoduje, że właściciele ziemi potrafią "okroić" swoje działki, aby go zmniejszyć.
4) W wielu gminach w Polsce obywatele robią własne odwierty w celu pozyskiwania wody do domów, np. do podlewania trawy.

Teraz dołączy do tego jeszcze ukrywanie stanu posiadanej broni. Skutek takich ustaw będzie odwrotny od zamierzonego - państwo będzie wiedziało coraz mniej o swoich obywatelach, co przyspieszy jeszcze tworzenie kolejnych restrykcji i obowiązków informacyjnych. I koło się zamknie.

Mam wrażenie, że kiedyś już to było. Nie mogę tylko sobie przypomnieć nazwy. Wiem, że zaczynała się na P i kończyła na L. Ktoś coś?

TB303

2018-08-14, 12:13
BKKWK napisał/a:

Wiem, że zaczynała się na P i kończyła na L. Ktoś coś?


Ile liter i czy jedna z nich to R? P, R i L... Hmm...

poligon6

2018-08-30, 13:20
Ładny gniot legislacyjny, ale wszystkie partie tak maja, poza Kukiz 15 i Wolność, reszta takie same komuchy, jedne czerwone, drugie różowe albo brunatne. Komuna reprezentuje sie tym że urzednik wie lepiej od obywatela. obywatel to sierotka, która trzeba za rączke prowadzić.

Wiewór

2018-08-30, 18:26
Kolejny dowód, że PiS to bolszewika bo czerwoni zawsze rozbrajali Polaków.
Nawet pod zaborami w pruskim i austriackim można było mieć. Tylko w ruskim rozbrojono Polaków do zera.
PiS prowadzi politykę prokremlowska.

sa...........os

2018-08-30, 23:05
Bądźmy pozytywni! Durniom co na nich głosowali też dzieje się krzywda.

poligon6

2018-08-31, 08:36
Cytat:

Bądźmy pozytywni! Durniom co na nich głosowali też dzieje się krzywda.



Tych durni nie stać na broń. Swoja droga jest istne kuriozum. Grupy rekonstrukcyjne musza kupowac proch albo w Czechach, albo robic samemu. Teraz jak dojdzie rejestracja zabytkowej broni czarnoprochowej to bedzie masakra. Zwłaszcza starych muszkietów, hakownic itp, z których jakby ktos chciał to nikogo nie ustrzeli.

Ale idziemy w dobrym europejskim kierunku w Danii nie mozna posiadac gazu pieprzowego, w Anglii zabrali sie nawet za noże. Kierowca TIR-a nie moze mieć w kabinie nic do obrony. Rozbrojonym społeczeństwem lepiej sie steruje i w tym wzgledzie Pis niczym się nie rózni od euro-lewaków.

Wiewór

2018-08-31, 08:45
poligon6 napisał/a:

z których jakby ktos chciał to nikogo nie ustrzeli.


Chyba nie wiesz co mówisz.
Np. karabin czarno prochowy Safari Express kaliber .72. Ładuje się go 5,2 g prochu. Ma takie jebnięcie, że powala słonia jednym strzałem.
Mamy jeszcze karabin Sharp'sa którym można odstrzelić jelenia z 300 m tak, że go wypie**ala z kopyt.

Karabiny czarno prochowe były tak mocne i dokładne, że po wprowadzeniu do powszechnego użytku broni na nabój scalony wielu traperów w USA i tak używało CP.

W USA jest masa ludzi, którzy polują z karabinami czarno prochowymi.

~Velture

2018-08-31, 11:49
A nielegalną bron dalej można mieć po cichu czy to dalej nielegalne? :krejzi:

Szukacie dziury w calym

poligon6

2018-08-31, 12:28
@up to nie jest szukanie dziury w całym. Teraz normalnie mzoęsz mieć broń czarnoprochowa i zabytkowa. Teraz wychodzi na to że musisz zarejestrować wypełnić w p*zdu papierków, do tego dojda pewnie opłaty, odnawianie co 5 lat. Na ch*j to komu potrzebne?

Miała byc liberalizacja posiuadania broni, coś tam przebakiwali i ch*ja to dało. Mam tylko nadzieje ze to jakis poroniony pomysł radiomaryjnego kółka, ktory utknie w sejmowej zamrazarce.

_Netrunner_

2018-08-31, 15:17
„Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu”.

(Thomas Jefferson).

Dlatego też w Polsce, nigdy nie pozwolą na posiadanie broni przez obywateli.

Rzehooj

2018-09-01, 13:12
Państwo Orwellowskie?

Ronoaro

2018-09-06, 21:22
Wszyscy zdajecie sobie sprawę, że cała "nowelizacja z ikonografiki" trafiła na śmietnik, i nie jest już procedowania przez Sejm? Sianie paniki, nic więcej. Ale głupki uwierzą grafice z Internetu...

Wiewór

2018-09-07, 09:03
Ronoaro napisał/a:

Wszyscy zdajecie sobie sprawę, że cała "nowelizacja z ikonografiki" trafiła na śmietnik, i nie jest już procedowania przez Sejm? Sianie paniki, nic więcej. Ale głupki uwierzą grafice z Internetu...


PIS wyj***ł do kosza ustawę bo środowisko strzeleckie zaczęło kręcić dym na całą Polskę. Wiem jakie wk***ienie było u mnie na strzelnicy.
W samym internecie napierdlanie na PIS przybrało niespotykane rozmiary.
Nie mogli sprawy zbagatelizować bo szacuje się, że posiadaczy legalnej broni w Polsce może być ponad 200k. W tej grupie są również pisowcy, którzy prawo do broni stawiają ponad miłością do partii.

PIS to jest taki sęp pie**olony co rozrywa zdychającą w Polsce wolność. Latają w koło. Przysiadają, gryzą i patrzą na reakcję. Jak ofiara zaczyna kopać to się wycofują rakiem. Startują i znowu latają w koło patrząc gdzie by tu można odgryźć kawałek wolności bez większego kwiku.
Jak ja się brzydzę tymi k***ami pisowskimi.